REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Konieczność poddania się operacji chirurgicznej zazwyczaj niesie ze sobą poważne konsekwencje. Może to być długotrwała rekonwalescencja, która zaowocuje obniżeniem poziomu dochodów czy też komplikacje pooperacyjne, niosące za sobą konieczność przeprowadzenia dodatkowego leczenia. Aby przynajmniej częściowo poprawić komfort związany z zabiegiem, warto skorzystać z odpowiedniego ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie od operacji chirurgicznej?

REKLAMA

REKLAMA

Polisy ubezpieczeniowe, które obecnie oferują różne towarzystwa, chronią przed skutkami różnych zdarzeń losowych. Poza ubezpieczeniem komunikacyjnym, które obowiązuje wszystkich kierowców, zainteresowane osoby sięgają też po polisy majątkowe, emerytalne czy od odpowiedzialności cywilnej – jeśli klient wykonuje zawód związany z ryzykiem wyrządzenia szkody innej osobie. Do najpopularniejszych z pewnością zalicza się ubezpieczenie domu czy mieszkania przed kradzieżą, zalaniem, pożarem i innymi wypadkami losowymi. Klienci ubezpieczycieli chętnie też wybierają ubezpieczenie na życie online.

Poza standardową ofertą, dostępną jeszcze w czasach, gdy na polskim rynku ubezpieczeniowym trudno było o konkurencję, obecnie pojawiają się też produkty specjalne, takie jak ubezpieczenie ślubu i wesela, drogiego biletu na koncert, ukochanego kota lub psa, ochrony prawnej, czy od szkody wynikającej z dokonania czynu niedozwolonego. W przybliżeniu oznacza to np. odpowiedzialność cywilną wychowawcy, pod którego opieką dziewczynka zaszła w ciążę. Jedną z form takiej polisy jest też ubezpieczenie na wypadek przejścia operacji chirurgicznej.

Ubezpieczyciel a zakres ochrony

REKLAMA

Jeśli chcesz wykupić polisę przez zbliżającą się operacją lub zabezpieczyć na jej wypadek w dalszej przyszłości, z pewnością istotne będzie dla Ciebie, w jakich sytuacjach dostaniesz odszkodowanie i w jakie będzie wysokości. Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tak i tutaj towarzystwa przygotowują własne, indywidualne oferty. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z OWU, a w szczególności z sytuacjami, które są objęte ubezpieczeniem oraz tymi, w których wypłata odszkodowania Ci nie przysługuje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Analizę warto rozpocząć od definicji operacji. Najczęściej pod tym pojęciem ubezpieczyciele kryją się wszelkie zabiegi przeprowadzane przez lekarza medycyny w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub przewodowym. Operacja powinna też być przeprowadzona w placówce służby zdrowia znajdującej się na terenie Polski. Zazwyczaj też ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej obejmuje wyłącznie zabiegi przeprowadzane w celu ratowania życia lub zdrowia. Nie będą nimi:

  • operacje plastyczne powiększenia piersi, odsysania tkanki tłuszczowej czy korekcji nosa,
  • operacje antykoncepcyjne,
  • operacje stomatologiczne,
  • operacje zmiany płci
  • przeszczepy narządów,
  • wymiana rozrusznika lub pompy insulinowej itp.

W niektórych z wymienionych sytuacji ubezpieczenie może obejmować operacje, których celem jest usuwanie szkód powstałych w wyniku wypadków (komunikacyjnych, przy pracy itp.)

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania, chociaż jesteś ubezpieczony?

Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej ma na celu zapewnienie środków osobie, która na skutek choroby czy zagrożenia życia musiała przerwać wykonywanie obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Często też środki rehabilitacyjne, jakie oferuje państwowa służba zdrowia, są niewystarczające, aby pacjent szybko wrócił do pełnej sprawności. Wykupienie polisy pozwala na zakup leków, środków opatrunkowych, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego czy opłacenie usług fizjoterapeuty.

Towarzystwa chronią jednak swoje interesy, dlatego wyłączają spod ochrony osoby, które poddają się operacji z niewłaściwych powodów lub na skutek własnych działań. Do takich sytuacji zaliczają się np. próba samobójcza, zatrucie alkoholem lub używkami, poszkodowanie w wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez osobę bez uprawnień do prowadzenia pojazdu czy uraz doznany podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biskupi niezadowoleni ze zmian w związku z lekcjami religii w szkołach

Konferencja Episkopatu Polski opublikowała w środę stanowisko w sprawie zmian w organizacji lekcji religii w szkołach podejmowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Biskupi wyrażają sprzeciw. 

Kwota zasiłku pogrzebowego wzrośnie z 4000 do 7000 złotych. Czy wyższy zasiłek wypłacany będzie już w 2024 r.?

Zasiłek pogrzebowy ma na celu pokrycie kosztów pogrzebu. Komu przysługuje? Obecna kwota zasiłku pogrzebowego nie była zmieniana od kilkunastu lat. 

Zakaz przebywania na określonym obszarze przy granicy z Białorusią. Od 13 czerwca powstanie tam strefa buforowa

Szef MSWiA, Tomasz Siemoniak, podpisał w środę rozporządzenie dotyczące utworzenia tzw. strefy buforowej przy granicy polsko-białoruskiej. Dokument ten został przesłany do publikacji w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie w czwartek.

Strefa buforowa przy granicy z Białorusią od 13 czerwca 2024 r. Jaki obszar? Zakaz przebywania osób postronnych. Minister podpisał rozporządzenie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak podpisał 12 czerwca 2024 r. rozporządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej Polski z Republiką Białorusi. Rozporządzenie będzie jeszcze dziś opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie jutro - 13 czerwca.

REKLAMA

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Jak korzystanie zaplanować urlop z dzieckiem

Wiemy już, jak wygląda organizacja roku szkolnego na rok 2024/2025. Wiemy też, kiedy będą wypadać dni ustawowo wolne od pracy do końca 2024 i w 2025 r. Można więc zaplanować urlop tak, aby jak najbardziej skorzystać z dodatkowych dni wolnych. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Co dalej z muzyką i filmami w internecie? Nadchodzą zmiany w prawie autorskim. Jak odczuje je przeciętny odbiorca?

Co dalej z muzyką i filmami w internecie? Będą zmiany. Nadchodzą zmiany w prawie autorskim. To cieszy, ale Polska ma w tym zakresie 3 lata opóźnienia, a same zmiany były tworzone w rzeczywistości sprzed 10 lat.

Znęcano się ze szczególnym okrucieństwem nad dwumiesięczną dziewczynką. Ruszył proces rodziców

W środę w Sądzie Okręgowym w Kaliszu ruszył proces rodziców dwumiesięcznej dziewczynki oskarżonych o znęcanie nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem.

ZUS: Rodzice muszą się pospieszyć z wnioskiem. Inaczej stracą 800 plus za czerwiec. Nowy okres świadczeniowy 2024/2025

ZUS informuje, że wielu rodziców i opiekunów nie złożyło jeszcze wniosku o środki z programu "Rodzina 800 plus" na nowy okres świadczeniowy 2024/2025. Niedopełnienie tej formalności w skali całego kraju dotyczy około 100 tys. dzieci. Jeśli uprawnieni zrobią to jeszcze w czerwcu, mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

REKLAMA

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Chociaż uczniowie i rodzice raczej myślami są teraz przy zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 to warto mieć na uwadze, jaki będzie rozkład zajęć i wolnego po wakacjach. Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego? Jak wypadają ferie? Kiedy zaczynają się wakacje. Sprawdzamy. 

Zasiłek pielęgnacyjny 2024 i 2025 r.

Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny i komu przysługuje? Czy kwota świadczenia wzrośnie? Gdzie i jak składa się wniosek?

REKLAMA