Kategorie

Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

Materiały prasowe
Konieczność poddania się operacji chirurgicznej zazwyczaj niesie ze sobą poważne konsekwencje. Może to być długotrwała rekonwalescencja, która zaowocuje obniżeniem poziomu dochodów czy też komplikacje pooperacyjne, niosące za sobą konieczność przeprowadzenia dodatkowego leczenia. Aby przynajmniej częściowo poprawić komfort związany z zabiegiem, warto skorzystać z odpowiedniego ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie od operacji chirurgicznej?

Polisy ubezpieczeniowe, które obecnie oferują różne towarzystwa, chronią przed skutkami różnych zdarzeń losowych. Poza ubezpieczeniem komunikacyjnym, które obowiązuje wszystkich kierowców, zainteresowane osoby sięgają też po polisy majątkowe, emerytalne czy od odpowiedzialności cywilnej – jeśli klient wykonuje zawód związany z ryzykiem wyrządzenia szkody innej osobie. Do najpopularniejszych z pewnością zalicza się ubezpieczenie domu czy mieszkania przed kradzieżą, zalaniem, pożarem i innymi wypadkami losowymi. Klienci ubezpieczycieli chętnie też wybierają ubezpieczenie na życie online.

Poza standardową ofertą, dostępną jeszcze w czasach, gdy na polskim rynku ubezpieczeniowym trudno było o konkurencję, obecnie pojawiają się też produkty specjalne, takie jak ubezpieczenie ślubu i wesela, drogiego biletu na koncert, ukochanego kota lub psa, ochrony prawnej, czy od szkody wynikającej z dokonania czynu niedozwolonego. W przybliżeniu oznacza to np. odpowiedzialność cywilną wychowawcy, pod którego opieką dziewczynka zaszła w ciążę. Jedną z form takiej polisy jest też ubezpieczenie na wypadek przejścia operacji chirurgicznej.

Ubezpieczyciel a zakres ochrony

Jeśli chcesz wykupić polisę przez zbliżającą się operacją lub zabezpieczyć na jej wypadek w dalszej przyszłości, z pewnością istotne będzie dla Ciebie, w jakich sytuacjach dostaniesz odszkodowanie i w jakie będzie wysokości. Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tak i tutaj towarzystwa przygotowują własne, indywidualne oferty. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z OWU, a w szczególności z sytuacjami, które są objęte ubezpieczeniem oraz tymi, w których wypłata odszkodowania Ci nie przysługuje.

Analizę warto rozpocząć od definicji operacji. Najczęściej pod tym pojęciem ubezpieczyciele kryją się wszelkie zabiegi przeprowadzane przez lekarza medycyny w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub przewodowym. Operacja powinna też być przeprowadzona w placówce służby zdrowia znajdującej się na terenie Polski. Zazwyczaj też ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej obejmuje wyłącznie zabiegi przeprowadzane w celu ratowania życia lub zdrowia. Nie będą nimi:

 • operacje plastyczne powiększenia piersi, odsysania tkanki tłuszczowej czy korekcji nosa,
 • operacje antykoncepcyjne,
 • operacje stomatologiczne,
 • operacje zmiany płci
 • przeszczepy narządów,
 • wymiana rozrusznika lub pompy insulinowej itp.

W niektórych z wymienionych sytuacji ubezpieczenie może obejmować operacje, których celem jest usuwanie szkód powstałych w wyniku wypadków (komunikacyjnych, przy pracy itp.)

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania, chociaż jesteś ubezpieczony?

Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej ma na celu zapewnienie środków osobie, która na skutek choroby czy zagrożenia życia musiała przerwać wykonywanie obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Często też środki rehabilitacyjne, jakie oferuje państwowa służba zdrowia, są niewystarczające, aby pacjent szybko wrócił do pełnej sprawności. Wykupienie polisy pozwala na zakup leków, środków opatrunkowych, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego czy opłacenie usług fizjoterapeuty.

Towarzystwa chronią jednak swoje interesy, dlatego wyłączają spod ochrony osoby, które poddają się operacji z niewłaściwych powodów lub na skutek własnych działań. Do takich sytuacji zaliczają się np. próba samobójcza, zatrucie alkoholem lub używkami, poszkodowanie w wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez osobę bez uprawnień do prowadzenia pojazdu czy uraz doznany podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
Tylko teraz
Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Prawo
  1 sty 2000
  22 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku za wrzesień

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku również za wrzesień? To możliwe, ale trzeba pamiętać o formalnościach. Termin upływa 30 września.

  Sprawy o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie 16 września 2021 r. Co z umorzeniem spraw o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat?

  Świadczenie pielęgnacyjne a śmierć dziecka

  Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje w przypadku śmierci dziecka z niepełnosprawnością. Czy przepisy ulegną zmianie?

  1000 plus – dla kogo?

  1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.

  Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej - nowe przepisy

  Przepisy dotyczące zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnej weszły w życie. Jakie sytuacje obejmują?

  Zmiany w "500 plus" - nowelizacja uchwalona

  Zmiany w "500 plus" mają dotyczyć przejęcia przez ZUS obsługi programu. Wniosek złożymy tylko elektronicznie. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm.

  Punkty spisowe w placówkach ZUS

  Punkty spisowe w placówkach ZUS powstaną w całej Polsce. Jaką pomoc będzie można w nich uzyskać?

  Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania

  Opieka nad seniorami ma być świadczona w miejscu zamieszkania. Rząd planuje zmiany w funkcjonowaniu domów pomocy społecznej.

  Przepisy antylichwiarskie na stałe?

  Przepisy antylichwiarskie zostały uwzględnione w tzw. ustawach covidowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nową stałą regulacją.

  ZUS przejmie obsługę 500 plus [WYWIAD]

  ZUS ma przejąć obsługę programu "500 plus"? Czy jest na to gotowy? O szczegółach mówił PAP wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

  PE o wolności mediów i praworządności w Polsce

  Parlament Europejski przyjął w rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce".

  Nowelizacja KPA a odszkodowania

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie. Czy właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed ETPC?

  Czas pracy - od kiedy?

  Czas pracy budzi szereg wątpliwości. Od kiedy się liczy? Co z tzw. czynnościami przygotowawczymi?

  Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

  W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.

  Wynagrodzenia rodzin zastępczych i inne zmiany

  Wynagrodzenia rodzin zastępczych powiązane z płacą minimalną zakłada projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

  Cmentarze i chowanie zmarłych – planowane zmiany

  Nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych ma w sposób kompleksowy regulować problematykę tzw. prawa pośmiertnego. Oto założenia projektu.

  Świadczenie usług cyfrowych - duże zmiany od 2022 roku

  Usługi cyfrowe. 1 stycznia 2022 r. mija termin implementacji przez państwa członkowskie UE dyrektywy 2019/770 z 20 maja 2019 r. w sprawie niektórych aspektów umów o dostarczanie treści i usług cyfrowych. Co się zmieni po wejściu w życie tych przepisów? Jakie nowe zasady wprowadza ta dyrektywa? Co powinni wiedzieć konsumenci?

  "Małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie - rezolucja PE

  Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której postuluje, by "małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii .

  Straż Graniczna przypomina grzybiarzom o stanie wyjątkowym

  Straż Graniczna zaleca, by grzybiarze, zanim wybiorą się do lasów, sprawdzili jak przebiega strefa stanu wyjątkowego.

  Wnioski o "Dobry start" złożone przez większość uprawnionych

  Wnioski o "Dobry start" złożyła już wnioski o "Dobry start". Z danych ZUS wynika, iż rodzice najczęściej wybierali bankowość elektroniczną.

  Święta Wielkanocne w 2022 r.

  Święta Wielkanocne w 2022 r. to data oczekiwana przez wielu pracowników. Kiedy jest Wielkanoc? Czy jest to dzień wolny od pracy?

  Spis powszechny do 30 września 2021 r.

  Spis powszechny potrwa do 30 września. Jak można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r.?

  Zakup akcji lub obligacji - UOKiK radzi

  Na co zwracać uwagę przy najbardziej popularnych instrumentach finansowych, czyli akcjach i obligacjach?

  Wydziedziczenie – na czym polega?

  Wydziedziczenie jest możliwe tylko po spełnieniu określonych warunków. Na czym w rzeczywistości polega?

  Alienacja rodzicielska - co robić?

  Alienacja rodzicielska, czyli utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez rodzica to ważny problem. Co można zrobić w takiej sytuacji?