REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

Subskrybuj nas na Youtube
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Konieczność poddania się operacji chirurgicznej zazwyczaj niesie ze sobą poważne konsekwencje. Może to być długotrwała rekonwalescencja, która zaowocuje obniżeniem poziomu dochodów czy też komplikacje pooperacyjne, niosące za sobą konieczność przeprowadzenia dodatkowego leczenia. Aby przynajmniej częściowo poprawić komfort związany z zabiegiem, warto skorzystać z odpowiedniego ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie od operacji chirurgicznej?

REKLAMA

REKLAMA

Polisy ubezpieczeniowe, które obecnie oferują różne towarzystwa, chronią przed skutkami różnych zdarzeń losowych. Poza ubezpieczeniem komunikacyjnym, które obowiązuje wszystkich kierowców, zainteresowane osoby sięgają też po polisy majątkowe, emerytalne czy od odpowiedzialności cywilnej – jeśli klient wykonuje zawód związany z ryzykiem wyrządzenia szkody innej osobie. Do najpopularniejszych z pewnością zalicza się ubezpieczenie domu czy mieszkania przed kradzieżą, zalaniem, pożarem i innymi wypadkami losowymi. Klienci ubezpieczycieli chętnie też wybierają ubezpieczenie na życie online.

Poza standardową ofertą, dostępną jeszcze w czasach, gdy na polskim rynku ubezpieczeniowym trudno było o konkurencję, obecnie pojawiają się też produkty specjalne, takie jak ubezpieczenie ślubu i wesela, drogiego biletu na koncert, ukochanego kota lub psa, ochrony prawnej, czy od szkody wynikającej z dokonania czynu niedozwolonego. W przybliżeniu oznacza to np. odpowiedzialność cywilną wychowawcy, pod którego opieką dziewczynka zaszła w ciążę. Jedną z form takiej polisy jest też ubezpieczenie na wypadek przejścia operacji chirurgicznej.

Ubezpieczyciel a zakres ochrony

REKLAMA

Jeśli chcesz wykupić polisę przez zbliżającą się operacją lub zabezpieczyć na jej wypadek w dalszej przyszłości, z pewnością istotne będzie dla Ciebie, w jakich sytuacjach dostaniesz odszkodowanie i w jakie będzie wysokości. Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tak i tutaj towarzystwa przygotowują własne, indywidualne oferty. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z OWU, a w szczególności z sytuacjami, które są objęte ubezpieczeniem oraz tymi, w których wypłata odszkodowania Ci nie przysługuje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Analizę warto rozpocząć od definicji operacji. Najczęściej pod tym pojęciem ubezpieczyciele kryją się wszelkie zabiegi przeprowadzane przez lekarza medycyny w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub przewodowym. Operacja powinna też być przeprowadzona w placówce służby zdrowia znajdującej się na terenie Polski. Zazwyczaj też ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej obejmuje wyłącznie zabiegi przeprowadzane w celu ratowania życia lub zdrowia. Nie będą nimi:

  • operacje plastyczne powiększenia piersi, odsysania tkanki tłuszczowej czy korekcji nosa,
  • operacje antykoncepcyjne,
  • operacje stomatologiczne,
  • operacje zmiany płci
  • przeszczepy narządów,
  • wymiana rozrusznika lub pompy insulinowej itp.

W niektórych z wymienionych sytuacji ubezpieczenie może obejmować operacje, których celem jest usuwanie szkód powstałych w wyniku wypadków (komunikacyjnych, przy pracy itp.)

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania, chociaż jesteś ubezpieczony?

Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej ma na celu zapewnienie środków osobie, która na skutek choroby czy zagrożenia życia musiała przerwać wykonywanie obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Często też środki rehabilitacyjne, jakie oferuje państwowa służba zdrowia, są niewystarczające, aby pacjent szybko wrócił do pełnej sprawności. Wykupienie polisy pozwala na zakup leków, środków opatrunkowych, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego czy opłacenie usług fizjoterapeuty.

Towarzystwa chronią jednak swoje interesy, dlatego wyłączają spod ochrony osoby, które poddają się operacji z niewłaściwych powodów lub na skutek własnych działań. Do takich sytuacji zaliczają się np. próba samobójcza, zatrucie alkoholem lub używkami, poszkodowanie w wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez osobę bez uprawnień do prowadzenia pojazdu czy uraz doznany podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nie domagałbym się "sprawiedliwości" co do emerytury z ZUS, gdyby moja pełna policyjna emka była składową niepełnej służby w połączeniu z przeliczonym cywilem

Do redakcji Infor.pl stale wpływają listy od policjantów, żołnierzy, emerytowanych funkcjonariuszy innych służb o bolączkach systemu emerytalnego. Publikujemy:

Pomysł naprawy emerytur policjanci i żołnierze i innych mundurowych na służbie przed 1999 r.

Dlaczego trzeba naprawić? Żołnierz albo policjant, który rozpoczął służbę np. w 1992 r. i od np. 2011 r. jest na np. emeryturze policyjnej i jednocześnie pracuje w cywilu, nie skorzysta ze składek odprowadzonych do ZUS. W niewielkim zakresie składki mogą podnieść emeryturę policyjną, ale nie ma możliwości otrzymania ze składek odprowadzonych do ZUS emerytury cywilnej. Taka możliwość istnieje dla mundurowych rozpoczynających służbę od 1999 r. Jak to naprawić? Czytelnik przesłał swoje propozycje.

Najnowszy sondaż prezydencki 2 tura 2025 [WYBORY]

Oto najnowszy sondaż prezydencki infor.pl dla 2 tury wyborów 2025 r. Jakie były wyniki sondaży dla drugiej tury pomiędzy Trzaskowskim i Nawrockim? Kto wygra wybory prezydenckie 2025 według sondaży?

Trzaskowski u Mentzena - kiedy? [NA ŻYWO YOUTUBE]

Kiedy Rafał Trzaskowski będzie u Sławomira Mentzena na kanale YouTube? Czy podpisze 8 punktów deklaracji Mentzena? Rozmowa odbywa się w serii "Mentzen grilluje".

REKLAMA

Niestety jestem karany za PESEL. Wstąpiłem do wojska przed 1999 r., po przejściu na emeryturę wojskową 10 lat odprowadzałem składki do ZUS

Kara za PESEL polega na tym, że nasz czytelnik przez PESEL nie może odebrać swoich składek w ZUS (odebrać w formie emerytury cywilnej - drugiej emerytury równolegle wypłacanej do emerytury mundurowej). Czytelnik przepracował jako cywil sporo lat, ZUS pobrał składki, ale nie odda tych pieniędzy w formie emerytury. Przy czym innym emerytom mundurowym (o innym PESELu) ZUS odda.

Renta wdowia: ZUS rusza z decyzjami, już wkrótce wszystko będzie jasne

Prezes ZUS zapowiedział, że od 13 czerwca rozpocznie się automatyczne wydawanie decyzji w sprawie renty wdowiej. Z dotychczasowych danych wynika, że aż 75% złożonych wniosków rokuje pozytywnie. Problemy pojawiają się w co piątym przypadku – brakuje danych o drugim świadczeniu. Część wniosków zostanie też odrzucona.

4 sposoby oszustw „na ZUS”. Jak się nie dać oszukać? Emeryt i rencista musi wiedzieć, czego pracownik ZUS nie ma prawa zrobić

Podszywanie się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to niestety coraz częstsza metoda oszustów, by wyłudzać pieniądze lub dane osobowe. ZUS ostrzega swoich klientów i zachęca, by próby oszustw zgłaszali na policję. Jakie są najczęstsze sposoby (typy) takich oszustw? Wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Nawrocki u Mentzena - kiedy? [NA ŻYWO YOUTUBE]

Karol Nawrocki będzie u Sławomira Mentzena na kanale youtube już dziś o godzinie 13:00. Oto link do rozmowy na żywo "Mentzen grilluje: Karol Nawrocki".

REKLAMA

5. punkt deklaracji Mentzena groźny dla Polski? Opinia wiceszefa MON

Wiceszef MON ocenia, że 5. punkt deklaracji Mentzena jest groźny dla Polski. To jedno z głównych żądań Putina. Czy Ukraina powinna być w NATO?

Pozew o podwyższenie alimentów [WZÓR]

Rolą alimentów jest zaspokajanie usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego, w szczególności małoletniego dziecka. Kiedy można żądać podwyższenia alimentów? Jak wnieść o podwyższenie alimentów? Co powinno znaleźć się w pozwie?

REKLAMA