| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - telekomunikacja > Co zrobić z zawyżonym rachunkiem telefonicznym

Co zrobić z zawyżonym rachunkiem telefonicznym

Otrzymałem właśnie rachunek za telefon. Bardzo się zdziwiłem kiedy zobaczyłem kwotę na nim widniejącą. Jest ona bardzo wysoka. Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić? Wiem, że nie wydzwoniłem na taką kwotę.

Jeżeli dostaniemy rachunek telefoniczny na wysoką kwotę, a mamy pewność, że ani sami ani nikt z domowników nie korzystał z telefonu za często, to należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Po pierwsze należy skontaktować się ze swoim operatorem telekomunikacyjnym i zażądać wydania billingu. Znajduje się w nim szczegółowy wykaz wykonanych przez abonenta połączeń telefonicznych. W telekomunikacji Polskiej S.A. taka usługa jest bezpłatna.

Następnie należy dokładnie sprawdzić numery telefonów znajdujące się na billingu. Te, których nie znamy należy odznaczyć. Jeśli jeden z numerów powtarza się wyjątkowo często – możesz przedzwonić i spytać z kim rozmawiano z Twojego telefonu.

Jeżeli jesteśmy pewni, że nastąpiła jakaś pomyłka, to można złożyć reklamacje. Najlepiej uczynić to na piśmie. W załączeniu należy wysłać kopię billingu, z tymi połączeniami, których nie znamy i wiemy, że nie dzwoniliśmy na nie.

Zobacz również: Co powinna zawierać reklamacja usługi telekomunikacyjnej

Ostatnim krokiem jest uznanie lub nieuznanie reklamacji przez operatora. Jeżeli nasze roszczenia nie zostaną uwzględnione, to pozostaje nam dochodzenie swoich praw w postępowaniu mediacyjnym lub przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli wydaje nam się, ze nasz rachunek za telefon został zawyżony, żądajmy bilingu.
Jeżeli wydaje nam się, ze nasz rachunek za telefon został zawyżony, żądajmy bilingu.

PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Wądrzyk

Ekspert Equity Investments S.A. w dziedzinie kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »