| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - telekomunikacja > Co zrobić z zawyżonym rachunkiem telefonicznym

Co zrobić z zawyżonym rachunkiem telefonicznym

Otrzymałem właśnie rachunek za telefon. Bardzo się zdziwiłem kiedy zobaczyłem kwotę na nim widniejącą. Jest ona bardzo wysoka. Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić? Wiem, że nie wydzwoniłem na taką kwotę.

Jeżeli dostaniemy rachunek telefoniczny na wysoką kwotę, a mamy pewność, że ani sami ani nikt z domowników nie korzystał z telefonu za często, to należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Po pierwsze należy skontaktować się ze swoim operatorem telekomunikacyjnym i zażądać wydania billingu. Znajduje się w nim szczegółowy wykaz wykonanych przez abonenta połączeń telefonicznych. W telekomunikacji Polskiej S.A. taka usługa jest bezpłatna.

Następnie należy dokładnie sprawdzić numery telefonów znajdujące się na billingu. Te, których nie znamy należy odznaczyć. Jeśli jeden z numerów powtarza się wyjątkowo często – możesz przedzwonić i spytać z kim rozmawiano z Twojego telefonu.

Jeżeli jesteśmy pewni, że nastąpiła jakaś pomyłka, to można złożyć reklamacje. Najlepiej uczynić to na piśmie. W załączeniu należy wysłać kopię billingu, z tymi połączeniami, których nie znamy i wiemy, że nie dzwoniliśmy na nie.

Zobacz również: Co powinna zawierać reklamacja usługi telekomunikacyjnej

Ostatnim krokiem jest uznanie lub nieuznanie reklamacji przez operatora. Jeżeli nasze roszczenia nie zostaną uwzględnione, to pozostaje nam dochodzenie swoich praw w postępowaniu mediacyjnym lub przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli wydaje nam się, ze nasz rachunek za telefon został zawyżony, żądajmy bilingu.
Jeżeli wydaje nam się, ze nasz rachunek za telefon został zawyżony, żądajmy bilingu.

e-Zamówienia publiczne. Przewodnik po elektronicznych zamówieniach publicznych99.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »