reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Umowy > Zakup biletu na imprezę - o czym warto wiedzieć?

Zakup biletu na imprezę - o czym warto wiedzieć?

Kiedy można odsprzedać bilety? Na co zwrócić uwagę, czytając regulamin? Co z reklamacją? Przed zakupem biletu na koncert, festiwal czy imprezę sportową warto znać swoje prawa.

Biletu nie zwrócisz, czyli sezon festiwalowy CZAS START!

Przed nami miesiące festiwalowego i sportowego szaleństwa. Warto zrobić wszystko, aby należały do udanych. Europejskie Centrum Konsumenckie wskazuje, na co należy zwrócić uwagę przy zakupem biletu na wydarzenie artystyczne lub sportowe.

Kupujesz bilet na koncert, festiwal lub imprezę sportową? Upewnij się, czy coś robisz niewłaściwie.

Poszukaj w regulaminie informacji odnośnie podmiotu, z którym zawierasz umowę. Jeżeli kupujesz za pomocą platformy pośredniczącej, może okazać się, że zawarłeś umowę z osobą fizyczną, co oznacza, że tracisz uprawnienia konsumenckie.

Sprawdź w regulaminie termin dostarczenia biletu.

Nawet jeżeli zakupiłeś bilet przez internet, nie masz prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Decyzja o zakupie powinna być przemyślana.

Bilet na imprezę artystyczną, rozrywkową lub sportową można odsprzedać tylko po cenie pierwotnej. Pobieranie prowizji przez platformę pośredniczącą w sprzedaży biletów w Polsce uznawane jest z wykroczenie.

Firma prowadząca sprzedaż biletów na koncert może w swoim regulaminie wyłączyć prawo konsumenta do odsprzedaży biletu osoby trzeciej.

W przypadku składania reklamacji ustal, kto odpowiada za powstałe trudności, pośrednik, czy może organizator imprezy.

Reklamację składaj na trwałym nośniku (najlepiej w formie pisemnej) i zachowaj dowód korespondencji.

Porad w sprawach transgranicznych udziela Europejskie Centrum Konsumenckie. Jeżeli treść regulaminu budzi Twoje wątpliwości, skonsultuj ją z naszymi prawnikami.

Polecamy serwis: Prawa konsumenta

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama