reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Prawa seniora > Renta > Niestawiennictwo osoby a wydanie orzeczenie o przyznaniu renty

Niestawiennictwo osoby a wydanie orzeczenie o przyznaniu renty

Niestawiennictwo osoby na badaniu lub obserwacji (bez usprawiedliwionej przyczyny) powoduje wyznaczenie nowego terminu. Kolejne niestawiennictwo skutkuje odstąpieniem od postępowania w sprawie przyznania renty.

W razie niestawienia się osoby wezwanej na badanie lub obserwację bez uzasadnionych przyczyn, dokonuje się skierowania na badanie w nowo wyznaczonym terminie,  za zwrotnym poświadczeniem odbioru, informując o skutkach niestawiennictwa.

Niezgłoszenie się na badania lub obserwację w nowo wyznaczonym terminie, bez uzasadnionej przyczyny lub niewyrażenie zgody na przeprowadzenie badania w miejscu pobytu osoby w związku z jej stanem zdrowia, powoduje odstąpienie od dalszego postępowania w sprawie.

Jeżeli stan zdrowia stwierdzony w zaświadczeniu lekarskim uniemożliwia osobiste zgłoszenie się na badanie, może ono być przeprowadzone w miejscu pobytu osoby, w stosunku do której ma być wydane orzeczenie, za jej zgodą.

Zobacz serwis: Prawa seniora

Podstawa prawna:

Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 14 grudnia 2004 r. w sprawie orzekania o niezdolności do pracy.

Zadaj pytanie: Forum

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama