reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Policja > Co to jest e-Posterunek?

Co to jest e-Posterunek?

Od października 2010 r. w pięciu komendach wojewódzkich w Polsce ma ruszyć projekt e-Posterunek. Nowy system obejmie Warszawę, Kraków, Poznań, Szczecin i Wrocław. Do końca 2011 r. ma działać na terenie całego kraju. Specjalne oprogramowanie ma przede wszystkim usprawnić pracę jednostek organizacyjnych Policji.

Celem aplikacji e-Posterunek jest usprawnienie pracy jednostek organizacyjnych Policji, przede wszystkim służb dochodzeniowo-śledczych prowadzących postępowanie przygotowawcze.

Zadaniem systemu jest wsparcie obsługi druków procesowych, z zastosowaniem mechanizmów gromadzenia określonych danych w sposób eliminujący ich wielokrotne wpisywanie, głównie w ramach prowadzonych postępowań dotyczących przestępstw.

E-Posterunek będzie wspierał obsługę spraw i zdarzeń, a w szczególności tworzenie, zarządzanie i utrzymanie dokumentacji procesowej. Oprócz tego usprawni obsługę spraw i optymalizację czasu generowania druków procesowych.

Funkcjonariusze z dochodzeniówki oraz wydziałów kryminalnych, zamiast wypełniać niezliczone ilości formularzy, będą wklepywać w komputer jedną aplikację. Ma to skrócić o 30% pracę policjantów.

Zobacz również serwis: Aktualności

Dzięki aplikacji e-Posterunek Policjant na miejscu przestępstwa przesłucha pokrzywdzonego oraz świadków i od razu wydrukuje protokoły, które da im do podpisania. Dzisiaj nie ma takiej możliwości. Pokrzywdzony jest wzywany na komendę, by złożyć zeznania.

Ponieważ program e -Posterunek zawiera specjalistyczne katalogi z informacjami, dzięki którym policjant precyzyjnie opisze np. dowody rzeczowe: użytą w rozboju broń czy nóż albo skradzioną biżuterię czy obraz, protokoły staną się bardziej przejrzyste.

Warto zwrócić uwagę na to, że dzięki integracji aplikacji ePosterunek z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) obywatel, poprzez www.epuap.gov.pl, może złożyć zawiadomienie o zdarzeniu nie wymagającym natychmiastowej interwencji np. zgłosić zaginięcie osoby.

Zobacz również: Jakie są prawa i obowiązki świadka

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama