REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa dostawy - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie dostawy strony określają zasady dostarczania określonego towaru. W umowie strony określają m.in. warunki płatności, jak również kontroli jakości dostarczanego towaru. Pobierz bezpłatny wzór.

REKLAMA

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa dostawy


UMOWA DOSTAWY


zawarta w dniu .......................w ............................., pomiędzy:

Dalszy ciąg materiału pod wideo


1. ............................................. z siedzibą w ................................, przy ul. .................. nr ......., numer KRS ................................., reprezentowanym przez:

...............................................................,

..............................................................., zwanym w treści umowy Dostawcą,


a


2. ......................................................, reprezentowanym przez:

...............................................................,

..............................................................., zwanym w treści umowy Odbiorcą,


o następującej treści:


§ 1

Umowa niniejsza określa ramowe zasady współpracy w zakresie dostaw towaru (obuwia) pomiędzy Dostawcą a Odbiorcą.

§ 2

1. Dostawca zobowiązuje się do produkowania obuwia na podstawie składanych przez Odbiorcę i każdorazowo potwierdzanych zamówień oraz dostarczania ich Odbiorcy, a Odbiorca zobowiązuje się od odbioru wyprodukowanego obuwia i zapłaty ceny.

REKLAMA

2. Asortyment, ilość, termin dostawy, cena, forma zapłaty i warunki szczegółowe określone będą każdorazowo w zamówieniu, które wraz z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji i ewentualnie dalszą korespondencją w tym zakresie, stanowi integralną część niniejszej umowy.

3. Jako załącznik do potwierdzenia zamówienia Dostawca przesyłał będzie Odbiorcy skrócone warunki techniczne zamawianego obuwia, które również stanowią integralną część niniejszej umowy.

§ 3

1. Po otrzymaniu zamówienia od Odbiorcy Dostawca zobowiązuje się w ciągu 8 dni roboczych od daty jego otrzymania, potwierdzić przyjęcie zamówienia lub je odrzucić.

2. Brak potwierdzenia lub odrzucenia zamówienia przez Dostawcę w ciągu 8 dni roboczych jest równoznaczny z przyjęciem zamówienia do realizacji na warunkach w nim określonych.

REKLAMA

3. Ewentualne dodatkowe warunki przyjęcia zamówienia do realizacji będą każdorazowo określane w potwierdzeniu zamówienia i wymagają wyrażenia na nie zgody przez Odbiorcę w terminie 5 dni roboczych. Milczenie Odbiorcy po upływie tego terminu uważa się za wyrażenie zgody.

4. Składanie i potwierdzanie zamówień oraz dalsza korespondencja w tym przedmiocie będzie odbywać się faksem. Ponadto każda ze stron zobowiązuje się niezwłocznie wysłać pismo przekazywane za pośrednictwem faksu również listem poleconym. Terminy określone w ust. 1 i 3 uważa się za dotrzymane, jeśli przed ich upływem faks zostanie nadany do kontrahenta.

§ 4

1. Za miejsce wykonania zamówienia uważa się siedzibę Odbiorcy. Za dzień wykonania zamówienia uważa dzień wydania towaru z magazynu Dostawcy – na samochód własny lub przewoźnikowi.

2. Dostawa towaru do magazynu Odbiorcy dokonana zostanie na koszt Dostawcy, ale na ryzyko Odbiorcy. Uzgodniony sposób opakowania –  ...................................................................................

............................................................................................... .

3. Przyjęcie towaru winno być potwierdzone przez Odbiorcę w formie pisemnej na odpowiednim dokumencie (WZ Dostawcy, list przewozowy).

§ 5

1. Wraz z towarem Dostawca przesyłał będzie Odbiorcy dotyczące towaru faktury VAT.

2. Odbiorca obowiązany jest potwierdzić odbiór oryginału faktury VAT na jej kopii i doręczyć ją Dostawcy.

3. Należność jest płatna na warunkach uzgodnionych w zamówieniu i jego potwierdzeniu, bądź w dalszej korespondencji w tym przedmiocie – w braku takich uzgodnień zapłata za dostarczony towar winna nastąpić przelewem na rachunek bankowy Dostawcy określony w fakturze, w terminie .......... dni od dnia dostawy. W przypadku dokonania zapłaty w dniu dostawy towaru Dostawca udzieli Odbiorcy upustu w wysokości ........ % wartości dostawy pod warunkiem, że upust nie został uzgodniony bądź udzielony już wcześniej.

4. Zapłata za dostarczony towar poprzez wręczenie czeku lub weksla wymaga zgody Dostawcy; w takim przypadku koszty operacji bankowych, opłat skarbowych itp., ponosi Odbiorca.

5. Do czasu zapłaty ceny towar pozostaje własnością Dostawcy, który wyraża zgodę na przetwarzanie towaru przez Odbiorcę w okresie zastrzeżenia własności z ograniczeniami wynikającymi z § 6 pkt 2-4.

6. Tytułem zabezpieczenia zapłaty ceny Odbiorca, w dniu zawarcia niniejszej umowy, wręczy Dostawcy weksel własny in blanco, wystawiony na Dostawcę jako remitenta, z klauzulą „bez protestu”. Dostawca jest upoważniony wypełnić weksel w sposób określony w deklaracji wekslowej, stanowiącej załącznik do niniejszej umowy.



§ 6

1. W razie nie zapłacenia faktury w terminie Dostawcy przysługuje prawo żądania natychmiastowej zapłaty faktury wraz z odsetkami za opóźnienie.

2. Opóźnienie zapłaty faktury przekraczające 10 dni, a także powstanie uzasadnionych wątpliwości co do wypłacalności lub zdolności kredytowej Odbiorcy, upoważnia Dostawcę do żądania niezwłocznego wydania już dostarczonego – a nie zapłaconego – towaru oraz wstrzymania następnych dostaw – mimo wcześniejszego potwierdzenia przez Dostawcę zamówienia Odbiorcy – bez ponoszenia odpowiedzialności za niewykonanie umowy.

W takim przypadku Dostawca może uzależnić pozostawienie u Odbiorcy wcześniej dostarczonego towaru oraz wykonanie następnych dostaw od złożenia przez Odbiorcę dodatkowego zabezpieczenia. W przypadku braku zapłaty bądź niedokonania zabezpieczenia w terminie dalszych 10 dni Dostawca upoważniony jest do odstąpienia od potwierdzonych lecz nie zrealizowanych zamówień.

3. Odbiorca nie może obciążyć dostarczonego mu towaru, jeżeli nie nastąpiło jeszcze przeniesienie na niego własności tego towaru.

4. W razie zgłoszenia wniosku o wszczęcie postępowania układowego, ugodowego lub upadłościowego wobec Odbiorcy bądź wszczęcia procedury likwidacyjnej Odbiorcy jest on obowiązany na własny koszt zwrócić Dostawcy towar, za który nie dokonał zapłaty.

§ 7

1. Odbiorca zobowiązany jest zbadać dostarczony towar pod względem ilości i zgodności z zamówieniem w ciągu 2 dni roboczych, a pod względem jakości w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania towaru – nie później jednak niż przed przekazaniem towaru do procesu przetwarzania – i niezwłocznie, tzn. w tym samym lub następnym dniu roboczym, zawiadomić Dostawcę o wadach jawnych towaru.

2. Reklamacja dostarczonych towarów będzie ponadto brana pod uwagę, jeżeli Odbiorca zawiadomi na piśmie Dostawcę o wadach ukrytych towaru w ciągu 2 dni roboczych od daty wykrycia wady.

3. Strony uznają za dopuszczalne wahania ilościowe w dostawie +/– 10%.

4. Odchylenia w jakości, kolorze, ciężarze i wykończeniu, wynikające z technicznej tolerancji rzędu 5% – nie podlegają reklamacji.

5. Dostawca jest zwolniony od odpowiedzialności za wady fizyczne dostarczonego towaru, powstałe wskutek przechowywania go w sposób niezgodny z zasadami prawidłowego przechowywania danego rodzaju towaru.

§ 8

Dostawca zobowiązuje się zapłacić Odbiorcy kary umowne w razie niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia poprzez:

1) dostarczenie towaru z opóźnieniem nie wynikającym ze skorzystania z uprawnienia do wstrzymania dostaw, przewidzianego w § 6 ust. 2 umowy – 0,1% wartości opóźnionej dostawy za każdy dzień opóźnienia, nie więcej jednak niż 10% wartości tej dostawy,

2) dostarczenie towaru z wadami  podlegającymi reklamacji – 10% wartości zareklamowanej partii towaru.

§ 9

Odbiorca może odstąpić od zamówienia w razie:

1. Wykazania, że wydany towar posiada jawne wady jakościowe (tzn. parametry odbiegające od uzgodnionych), chyba że Dostawca błąd (wadę) usunie lub wymieni towar na wolny od wad; w przypadku odstąpienia od umowy z ww. przyczyn Odbiorca ma prawo zwrócić towar Dostawcy i zażądać zwrotu zapłaconej ceny oraz zapłaty kary umownej zgodnie z zapisem § 8 pkt 2 umowy.

2. W sytuacji opóźnienia w dostawie całości towaru, o ile trwało ono dłużej niż 30 dni licząc od ustalonej daty dostawy, Odbiorcy przysługuje kara umowna w oparciu o § 8 pkt 1 umowy.


§ 10

W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia, Odbiorca zobowiązuje się zapłacić Dostawcy następujące kary umowne:

1. Gdy Odbiorca odbierze towar z opóźnieniem Dostawcy przysługuje kara umowna w wysokości 0,1% wartości towaru za każdy dzień opóźnienia, nie więcej jednak niż 10% wartości dostawy.

2. .............................................................................................

§ 11

Umowa zostaje zawarta na czas nie określony, z możliwością jej rozwiązania przez każdą ze stron za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

§ 12

Wszelkie zmiany niniejszej umowy winny być sporządzone w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 13

1. Jako prawo właściwe dla niniejszej umowy strony wybierają prawo polskie.

2. W sprawach nie uregulowanych w umowie zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego, w szczególności dotyczące umowy dostawy.

§ 14

Sądem właściwym miejscowo w sporach wynikłych z niniejszej umowy będzie sąd w ...............................................................

§ 15

Umowę sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym z każdej wersji językowej dla każdej ze stron.




..........................................          ...........................................
                Dostawca                                               Odbiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa dostawy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Komunikat MC: Zmiany w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ochrona przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni będzie wzmocniona

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ustawa ma wzmocnić ochronę obywateli oraz instytucji przed rosnącymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Projekt został skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 24 maja 2024 r.

Wcześniejsza emerytura dla urodzonych w konkretnych latach. Po osiągnięciu wieku 55. w przypadku kobiet i 60. w przypadku mężczyzn

Część osób może przejść na wcześniejszą emeryturę. Aktualnie bowiem nabycie prawa do emerytury pomostowej przysługuje osobom znacznie młodszym niż wcześniej. Przyszli emeryci nie muszą teraz udowadniać, że wykonywali pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przed 31 grudnia 1998 r.

RPD do nauczycieli: bez kartkówek i sprawdzianów po majówce, czy długim weekendzie z Bożym Ciałem; pozwólcie dzieciom wypocząć

Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak zaapelowała w liście do nauczycieli o uszanowanie prawa uczniów do wypoczynku w trakcie majówki i długiego weekendu czerwcowego.

Czy wynajmujący może wejść do swojego mieszkania o dowolnej porze? Czy najemca może odmówić mu wstępu? Sprawdź, jakie są zasady.

Prawa wynajmującego, a prawa najemcy – co jest ważniejsze? Prawo chroni obie strony umowy. Ich zakres jest inny w przypadku awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody, a inny w odniesieniu do okresowego i doraźnego sprawowania kontroli nad nieruchomością.

REKLAMA

Nowy obowiązek do końca 2024 roku: 1 punkt ładowania aut elektrycznych na 10 lub 20 miejsc parkingowych. Kogo dotyczy?

Zbliżające się zmiany prawne w zakresie eMobility przyniosą w Polsce potrzebę szybkiej elektryfikacji parkingów. Dlatego E.ON Polska prezentuje przewodnik po wybranych zagadnieniach dotyczących obowiązujących i przyszłych regulacji w obszarze elektromobilności. Materiał powstał we współpracy z zespołem Dekarbonizacji kancelarii prawnej Osborne Clarke oraz firmą doradztwa podatkowego MDDP. Jest on kierowany do właścicieli i zarządców nieruchomości komercyjnych.

10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania na organizację potańcówki czeka na chętnych. Bez wkładu własnego. Chcesz potańczyć? Sprawdź!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi uruchamia program Potańcówki Wiejskie. Można z niego pozyskać 10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania, bez wkładu własnego. Trzeba tylko nawiązać współpracę z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej.

Elektroniczne listy polecone z potwierdzeniem odbioru. Nowa usługa Poczty Polskiej: e-Doręczenia. Jak dołączyć firmę do systemu e-Doręczeń?

Już niedługo zostanie wdrożona nowa usługa Poczty Polskiej e-Doręczenia. To prawdziwa rewolucja, która ma w dalszej perspektywie zastąpić tradycyjną papierową korespondencję wysyłaną do osób prywatnych, urzędów czy firm. Bank Pocztowy przeprowadził właśnie testy tej usługi z wykorzystaniem udostępnionego przez Pocztę Polską interfejsu API. Po jej wdrożeniu, zamiast osobistych wizyt w urzędzie pocztowym, fizycznego odbierania i wysyłania listów poleconych oraz archiwizowania papierowej korespondencji, będzie można dokonać wysyłki pisma w formie elektronicznej. Ta nowinka, to efekt wchodzącego w życie od października 2024 r. ułatwienia dla obywateli w postaci elektronicznego adresu do e-Doręczeń. 

Kto będzie musiał oddać 13. emeryturę? Niektórzy seniorzy powinni to sprawdzić

Niektórzy seniorzy będą musieli zwrócić 13. emeryturę. Pożegnanie z "trzynastką" dotyczy emerytów, którzy przekroczyli kwotowy limit dorabiania do emerytury. Dowiedz się, ile wynosi taki limit w 2024 roku, czy ta sytuacja dotyczy Ciebie?

REKLAMA

Kolejni funkcjonariusze mają podwyżki. Nawet do 16 100 zł

Tym razem podwyżki dla funkcjonariuszy ABW – przyznano im podwyżki pensji i dodatków.

Anita Noskowska-Piątkowska: Postulat stałych podwyżek w służbie cywilnej

Szefowa służby cywilnej: będę postulowała stały wzrost wynagrodzenia w służbie cywilnej.

REKLAMA