Kategorie

Banki korzystają z kantorów online

Kantory online korzystają z kont w bankach, aby wykonywać transakcje dla swoich klientów szybko i tanio. Ta współpraca jednak opłaca się również bankom - dopieszczają swoich obecnych klientów oraz zdobywają nowych, tym razem tych przychodzących z kantorów.
Reklama

Ustawa antyspreadowa, która weszła w życie 26 sierpnia 2011 roku pozwala na spłacanie zobowiązań walutowych bezpośrednio w walucie zaciągniętego kredytu, przez co dała możliwość obniżenia comiesięcznych rat spłacanych przez 700tys. Polaków. Kantory online, które oferują wygodny i tani sposób wymiany waluty i spłaty rat kredytów stały się dla banków konkurencją. Te banki które rozpoznają zmiany na rynku walut rozpoczęły ścisłą współpracę z nowymi partnerami, inne traktują je jako konkurencję i chwilowy kaprys koniunktury, który minie jak zły sen. A co na to klient?

Po wejściu tzw. ustawy antyspreadowej w życie wielu Polaków zaczęło szukać najefektywniejszego sposobu na spłacanie rat kredytu w walutach. Wielu z nich trafiło do kantorów internetowych. Jak mówi Arkadiusz Kondek ekspert walutowy KantorOnline.pl – wymiana waluty przez internet poza systemem bankowym rozwija się w Polsce już od kilku lat, jednak w ostatnim czasie klientów przybywa szybciej i kwoty transakcji również wzrastają -. Dla banków oznacza to jedno: klienci, którzy do tej pory wymieniali walutę przy okazji obsługi konta osobistego, czy kredytowego, teraz korzystają z tańszej alternatywy.

Zobacz: Ustawy antyspreadowe łamią zasadę Lex retro non agit

Siłą kantorów w sieci jest to, że zdobywają klientów samodzielnie i zdobywają ich efektywnie. Największe mogą pochwalić się obrotami rzędu kilkudziesięciu milionów złoty w skali miesiąca. To niebagatelna kwota, która reprezentuje już ponad 100tys. klientów, a jak mówi Arkadiusz Kondek współwłaściciel serwisu KantorOnline.pl wzrost klientów na poziomie 30-40% utrzymuje się już od kilku miesięcy.

Wiemy już co na to klient, a co na to banki?

Obserwujemy dwa diametralnie różne podejścia do tematu współpracy z kantorami online. Banki, które widzą kantory internetowe jako trwałą zmianę na rynku podejmują z nimi stałą i ścisłą współpracę dokładając starań, aby systemy informatyczne banku i kantoru współpracowały na korzyść klienta. W praktyce oznacza to znaczne skrócenie czasu transakcji np. z 3 dni do 3h, a czasem nawet do 10 minut. Kantory online na swoich witrynach z kolei publikują listy banków współpracujących z nimi oraz szczegóły czasu i kosztów transakcji. I tu pojawia się pierwsza wymierna korzyść dla banków. Kantory online zdążyły już pozyskać rzesze klientów, którzy wybrali taką formę wymiany walut ze względu na praktyczność i niski koszt. Są to głównie firmy wymieniające znaczne sumy pieniędzy. Dla nich czas i koszt transakcji ma kapitalne znaczenie. Kluczowi klienci kantorów online zakładają konta w bankach, które nawiązały sprawną współpracę z kantorami.

Zobacz: Ustawa antyspreadowa podpisana przez prezydenta

Pozostaje też druga sfera korzyści ze współpracy – dopieszczanie klientów. Jeżeli klient banku chce korzystać z kantoru  w sieci to dlaczego nie dać mu tej możliwości. Rozumieją to dobrze niektóre banki chętnie podejmując współpracę z korzyścią dla klienta oraz siebie samych.

Źródło: Biuro Prasowe KantoryOnline.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  1 sty 2000
  15 cze 2021
  Zakres dat:

  Świadczenia dla niepełnosprawnych w 2021 r.

  Świadczenia dla osób niepełnosprawnych w 2021 r. obejmują m.in. renty, zasiłki pielęgnacyjne czy świadczenia dla osób niesamodzielnych.

  Skutki doręczenia aktu inwestorowi posiadającemu pełnomocnika

  Organ administracji publicznej może wzywać osoby do udziału w podejmowanych czynnościach i do złożenia wyjaśnień lub zeznań osobiście, przez pełnomocnika, na piśmie lub w formie dokumentu elektronicznego, jeżeli jest to niezbędne dla rozstrzygnięcia sprawy lub dla wykonywania czynności urzędowych.

  Renty dożywotnie z rosnącym zainteresowaniem seniorów

  Renty dożywotnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem seniorów. Rośnie również liczna sporów sądowych związanych z umowami renty lub dożywocia.

  Kapitał rodzicielski - od kiedy?

  Ustawa w sprawie kapitału rodzicielskiego ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 r. O szczegółach mówiła minister rodziny Marlena Maląg.

  Wniosek o dowód osobisty online jeszcze tylko przez 50 dni

  To ostatnie 50 dni na złożenie wniosku o nowy dowód osobisty przez internet. Ministerstwo Cyfryzacji przypomina o ważnych zmianach, które wejdą w życie w sierpniu.

  Postępowanie egzekucyjne w administracji 2021 - zmiany od lipca

  Nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, która wejdzie w życie 1 lipca 2021 r. choć obejmuje zaledwie kilka artykułów, to bez wątpienia ma znamiona rewolucyjne.

  Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi

  15 czerwca 2021 r. przypada Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi. Przemoc jest problemem, który dotyka seniorów na całym świecie.

  Kara pozbawienia wolności nie tylko w zakładzie karnym

  Osoby, które zostały skazane na karę pozbawienia wolności, mają do wyboru dwie instytucje prawne, które dają im możliwość odbycia tej kary poza zakładem karnym.

  Gdzie zrealizowano najwięcej bonów turystycznych? [AUDIO]

  W województwie mazowieckim aktywowano ponad 241 tys. bonów turystycznych i dokonano płatności na kwotę przeszło 65 mln zł. To najwięcej w Polsce.

  Abonament RTV w 2022 r. - stawki

  Stawki opłat za abonament RTV w 2022 r. nie ulegną zmianie. Tak wynika z nowego rozporządzenia KRRiT.

  Unieważnienie małżeństwa z powodu choroby psychicznej

  Unieważnienie małżeństwa to instytucja uregulowana w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, polegająca na unieważnieniu ślubu cywilnego.

  Wzrosła liczba dzieci zmuszonych do pracy [RAPORT]

  Liczba dzieci zmuszonych do pracy wzrosła po raz pierwszy od dwóch dekad. Tak wynika z raportu opublikowanego przez UNICEF i Międzynarodową Organizację Pracy.

  Jakie obostrzenia na wakacje 2021 r.?

  Jakie obostrzenia przewidziano na wakacje w 2021 r. Co z hotelami i obiektami kultury?

  Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci

  Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci. Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów od kilku lat. Mimo że w ubiegłym roku zmuszeni byliśmy zmienić wiele wakacyjnych planów podróży (według badań CBOS zrobiła to ponad jedna trzecia z nas[1]), część rodaków wybrała się na wypoczynek – w kraju lub za granicą. Spora część z nas urlop planuje również w nadchodzących miesiącach. Czy jesteśmy teraz skłonni bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów i jakie mamy w tym zakresie priorytety?

  Alimenty, kredyty, koszty sądowe - jakie długi w 2021 r.?

  Wartość nieopłaconych w terminie bieżących rachunków, alimentów czy kosztów sądowych oraz rat kredytów po I kwartale 2021 r. wynosi prawie 80 mld zł.

  Dr Anna Stasiak-Apelska: Hejt jest wszechobecny

  „Hejtowanie w Internecie ma negatywne i poważne konsekwencje dla obydwu stron” – przekonuje dr Anna Stasiak-Apelska – radca prawny.

  Bon turystyczny dla emerytów i rencistów w 2021 r.?

  Bon turystyczny dla emerytów i rencistów od września 2021 r. - to zmiany, które poparła senacka komisja ustawodawcza.

  Senat za zasiłkiem pogrzebowym dla nowej grupy uprawnionych

  Zasiłek pogrzebowy miałby przysługiwać nowej grupie uprawnionych. Senackie komisje poparły projekt, zakładający wsparcie rodziców dziecka martwo urodzonego, którego płci nie da się ustalić..

  Pracownik zagraniczny w dobie pandemii [BADANIE]

  Pracownik zagraniczny w dobie pandemii - badanie wykazało, że cudzoziemcy chętnie przedłużają pobyt i pracę w Polsce na czas pandemii. Pojawia się jednak pytanie - co potem?

  Czy konsumenci rozróżniają oryginalne i podrobione towary?

  Konsumenci nadal mają trudności z rozróżnieniem towarów oryginalnych i podrobionych. Na problem zwraca uwagę Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

  Prawnik do porodu? Pomocy szukamy nie tylko przy rozwodzie

  Prawnik do porodu czy mediator to coraz częstsze oczekiwania osób szukających pomocy prawnej. Prawnicy rodzinni zajmują się już nie tylko rozwodami czy alimentami.

  Świadczenia rodzinne bez zmian przynajmniej do 2024 r.?

  Świadczenia rodzinne zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie. Dotyczy to zarówno kryteriów, jak i kwot. Tak wynika z propozycji Rady Ministrów.

  Kiedy jest Dzień Ojca w 2021 r.?

  Dzień Ojca w Polsce będziemy obchodzić 23 czerwca 2021 r. To dobry moment na poznanie praw taty w pracy.

  Świadczenie wyrównawcze - zmiany od czerwca 2021 r. [AUDIO]

  Świadczenie wyrównawcze od 1 czerwca 2021 r. przysługuje również wtedy, gdy działacz opozycji komunistycznej ma przyznaną rentę rodzinną.

  Kiedy dziecko może jechać z przodu i kiedy bez fotelika?

  Jak do jazdy dzieci w przodzie oraz do jazdy bez fotelika odnosi się prawo o ruchu drogowym? Oto aktualne zasady.