reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Zmiany w ordynacji wyborczej

Zmiany w ordynacji wyborczej

Platforma Obywatelska proponuje zmiany w ordynacji wyborczej w wyborach na Prezydenta RP. Zgodnie z wnioskiem rządzącej partii lokale wyborcze miałyby być otwarte od 8.00 do 22.00. Zgodnie z obecnymi przepisami lokale są czynne od 6.00 do 20.00.

- Proponujemy ujednolicenie godzin głosowania w tegorocznych wyborach, dlatego, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w wyborach samorządowych głosowanie będzie odbywało się od godz. 8 do 22, a w wyborach prezydenckich odbywałoby się pomiędzy godz. 6 a 20 - powiedział Marek Wójci, poseł Platformy Obywatelskiej zajmujący się tym projektem.

Rzeczywiście w 2010 r. będziemy mieli dwa rodzaje wyborów, samorządowe i prezydenckie.

W tych pierwszych lokale wyborcze otwierane są o godz. 8 a zamykane o 22. Natomiast w wypadku drugich głos można oddać od godz. 6 do 20.

Argumentem za zmianą godziny ma być również ujednolicenie procedur wyborczych z ordynacją wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Te ostatnie wybory odbywają się również w godz. 8-22.

Zmiany w ordynacji budzą zastrzeżenia klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie przedstawiciele klubu mówią o stabilności ordynacji wyborczej. Nie oficjalnie mówi się jednak o tym, że wyborcy PiS wykazują większą aktywność w godzinach przedpołudniowych.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Nowa matryca stawek VAT – Usługi i Towary + INFORLEX PKWiU + CN – program - komplet PREMIUM698.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant Sp. z o.o.

Producent kompletnych rozwiązań systemów grzewczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama