REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podwyżka: Ministerstwo Sportu przyznało 60 zł brutto brutto. Podwójne brutto to nie pomyłka

Podwyżka: Ministerstwo Sportu przyznało
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

"60 zł brutto brutto" oznacza, że z dofinansowania 60 zł - zapewnionego przez ministerstwo - potrącamy składki od nauczyciela i od gminy. Poprzednio godzina pracy wyceniana była na 24 zł, a otrzymywała je osoba prowadząca zajęcia sportowe (w praktyce nauczyciel WF-u). Chodzi o zajęcia dodatkowe, kiedy szkoła udostępnia swoje obiekty sportowe poza godzinami lekcyjnymi.

"60 zł brutto brutto" oznacza, że z dofinansowania 60 zł - zapewnionego przez ministerstwo - potrącamy składki od nauczyciela i od gminy. Poprzednio godzina pracy wyceniana była na 24 zł, a otrzymywała je osoba prowadząca zajęcia sportowe (w praktyce nauczyciel WF-u). Chodzi o zajęcia dodatkowe, kiedy szkoła udostępnia obiekty sportowe poza godzinami lekcyjnymi.

REKLAMA

 

Ministerstwo Sportu realizuje program "Aktywna szkoła". Infrastruktura szkolna ma być udostępniona m.in. w weekendy. Osoby prowadzące zajęcia sportowe (w praktyce nauczyciele WF-u), otrzymają dofinansowanie 60 zł (poprzednio 24 zł). Za godzinę pracy. Nie jest to jednak "brutto" a "brutto brutto". I to podwójne brutto, to nie pomyłka. Oznacza, że z 60 zł, które otrzyma np. gmina należy opłacić składki obciążające:

 1. gminę (jako pracodawcę) oraz
 2. nauczyciela W-fu (jako pracownika).

Co to jest podwyżka/dofinansowanie "brutto brutto"?

Program „Aktywna Szkoła” zakłada dofinansowanie trzech zadań:

1. Wspieranie działań sportowych na terenie szkół w weekendy (soboty, niedziele)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Wspieranie działań aktywizujących prowadzonych na samorządowych (w tym szkolnych) obiektach sportowych

3. Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych

Zasady dofinansowania są następujące:

 1. Zajęcia sportowe prowadzone w ramach zadania muszą mieć charakter ogólnodostępny.

 2. Wynagrodzenie prowadzącego zajęcia będzie wyliczane na podstawie iloczynu liczby godzin przeprowadzonych zajęć oraz stawki dofinansowania. 

 3. Stawka dofinansowania przeprowadzenia 1 godz. (60 min.) zajęć wynosi 60 zł (brutto brutto) - jest to kwota w którą wlicza się składki opłacane zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę.

 4. W ramach zadania maksymalna liczba dofinansowanych godzin zajęć sportowych dla szkoły (niezależnie od liczby posiadanych obiektów sportowych) wynosi 50 h miesięcznie 
  (nie mniej niż 6 godz. tygodniowo w sobotę i niedzielę), co łącznie daje kwotę 3 tys. zł (brutto brutto), przy czym jednostka samorządu terytorialnego może zgłosić dowolną liczbę prowadzących zajęcia pod warunkiem zachowania ww. limitu godzinowego dla szkoły. 

 5. W okresie lipiec - sierpień może być realizowany dodatkowy wymiar do 100 godz. zajęć miesięcznie w inne dni tygodnia, tj. od poniedziałku do piątku (co daje łączną kwotę 6 tys. zł brutto brutto/miesiąc). 

Jakie są zadania prowadzącego zajęcia

Podstawowe zadania prowadzącego zajęcia sportowe:

 • opracowanie harmonogramu prowadzenia zajęć sportowych,

 • przeprowadzenie zajęć sportowych,

 • prowadzenie elektronicznego dziennika zajęć (w tym podział na przedziały wiekowe i liczbę uczestników, rodzaj sportów itp.),

 • bieżące raportowanie do realizatora krajowego,

 • angażowanie się w organizację turniejów i akcji społecznych inicjowanych lub objętych patronatem honorowym przez Ministra Sportu i Turystyki, jeśli te obejmują swoim zasięgiem obiekt, na którym pracuje prowadzący zajęcia sportowe.

 

Prowadzący zajęcia sportowe nie mogą równocześnie rozliczać środków finansowych pochodzących z innych programów Ministerstwa Sportu i Turystyki, jak również w zakresie pozostałych zadań niniejszego programu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Promocja bezrobotnych do 30 roku życia

Osoby bezrobotne, które nie ukończyły 30. roku życia, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie z powiatowego urzędu pracy. Osoby te mogą uzyskać środki na aktywizację w postaci bonów: szkoleniowego, stażowego, na zatrudnienie i na zasiedlenie.

Renta socjalna 2024 r. [ile wynosi, wniosek, od kiedy, dla kogo]

Ładowanie treści...

Zasiłki dla rodzin w 2024 r. Ile, dla kogo, wniosek

W 2024 r. rodzice mogą ubiegać się o szereg zasiłków i świadczeń. Jakie warunki trzeba spełnić, by je otrzymać? Gdzie składa się wniosek? Prezentujemy najważniejsze formy wsparcia.

Kiedy będzie wypłacana renta wdowia? Takie mają być zasady

Renta wdowia - na jakich zasadach na przysługiwać to świadczenie? Zaproponowano, aby owdowiała osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oszacowało, że roczne koszty wypłaty renty wdowiej to 8-10 mld zł.

REKLAMA

Emerytura stażowa 2024 r. [dla kogo, od kiedy, w jakiej wysokości]

Emerytura stażowa będzie przysługiwać ubezpieczonym przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego. Poselski projekt ustawy wprowadzającej emeryturę stażową znajduje się obecnie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Rodzic na wycieczce szkolnej musi mieć zaświadczenie z KRK o niekaralności?

Do naszej redakcji napisała zaniepokojona czytelniczka, że otrzymała wiadomość od dyrektorki szkoły, do której uczęszcza jej córka, że w sytuacji, gdy rodzic będzie chciał jechać na wycieczkę z dziećmi albo uczestniczyć w wyjściu do kina czy teatru, będzie musiał przedstawić zaświadczenie o niekaralności. "W poniedziałek mamy wyjście z okazji dnia dziecka, żaden rodzic nie ma takiego zaświadczenia, czy teraz wyjście się nie odbędzie?" - dopytuje czytelniczka. 

Będą podwyżki wynagrodzeń. Plany na resztę 2024 roku

Dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego pokazują, że od stycznia do kwietnia 2024 r., 57% firm zdecydowało się na podniesienie wynagrodzeń. Z tych firm, 45% planuje dalsze podwyżki w tym roku. Dodatkowo, 24% firm, które jeszcze nie podniosły płac, zamierza to zrobić. Oznacza to, że łącznie 67% badanych firm podniesie pensje w tym roku.

Profil zaufany pracownika do celów służbowych. Pracodawca może tego żądać od pracownika!

Nie ma przepisów umożliwiających pracodawcy żądanie założenia profilu zaufanego przez pracownika i wykorzystywanie go w celach służbowych. Czy mimo to pracownik powinien wykonać takie polecenie służbowe?

REKLAMA

Od czerwca wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Warszawa Zachodnia już ze wszystkimi peronami

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że od czerwca będzie więcej połączeń w wakacyjnym rozkładzie jazdy, zgodnie z tzw. wakacyjną korektą rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca 2024 r. podróżni na stacji Warszawa Zachodnia wsiądą do pociągów z trzech nowych peronów. Co dokładnie się zmieni?

ZUS zwraca nadpłatę składki zdrowotnej. Zbliża się termin złożenia wniosku

ZUS zwróci nadpłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne. Żeby otrzymać zwrot nadpłaty, przedsiębiorcy muszą złożyć wniosek o jej zwrot.

REKLAMA