REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezrobotny, Rejestracja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wzrost liczby bezrobotnych

Wobec utrzymującego się spowolnienia gospodarczego i związanej z nim niepewnej sytuacji na rynku finansowym oraz w innych branżach gospodarczych, pracodawcy pod koniec roku bardzo ostrożnie podejmują decyzje o zatrudnianiu nowych pracowników, przekłada się to również na ograniczanie zatrudnienia i elastyczne ustalanie poziomu wynagrodzeń.

Zasiłek dla bezrobotnych w 2013 roku

Kwota zasiłku dla bezrobotnych w 2013 roku. Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni, licząc od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy.

Rejestracja bezrobotnych przez Internet już od połowy 2013 roku

Od połowy 2013 roku będzie możliwość zarejestrowania się w urzędzie pracy jako bezrobotny przez Internet. Możliwość taką przewiduje bowiem rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 13 listopada 2012 roku.

Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl?

Chcesz pozbyć się legalnie zużytego auta i jeszcze na tym zarobić nawet kilka tysięcy złotych? Nic prostszego, wystarczy dodać swoje ogłoszenie w serwisie internetowym. Poniżej wszystko o serwisie Dokasacji.pl

REKLAMA

Jak leczyć się bezpłatnie po stracie pracy?

Utrata pracy wiąże się m.in. z zakończeniem ubezpieczenia zdrowotnego. Prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych mają m.in. bezrobotni, którzy zarejestrują się w urzędzie pracy. W jaki sposób można leczyć się bezpłatnie po stracie pracy?

Zasiłek dla bezrobotnych 2013

Od 2013 r. zasiłek dla bezrobotnych będzie mogło otrzymywać więcej osób. Wszystko za sprawą wydłużenia wieku emerytalnego i zmiany definicji bezrobotnego.

Rejestracja samochodu z kierownicą po prawej stronie

Czy rejestracja samochodów z kierownicą po prawej stronie stanie się możliwa? Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej skierowało do konsultacji społecznych założenia projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym umożliwiającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej rejestrację pojazdów z kierownicą po prawej stronie.

Kiedy nie trzeba przynosić tablic rejestracyjnych przy wymianie dowodu rejestracyjnego?

Od 7 czerwca uproszczono niektóre procedury związane ze zmianami w dowodzie rejestracyjnym pojazdu – od tego momentu nie każda wizyta w urzędzie komunikacji będzie wiązała się z koniecznością wykręcania tablic rejestracyjnych w celu ich legalizacji.

REKLAMA

Szkolenia szansą dla bezrobotnych

Utrata pracy to sytuacja bardzo ciężka dla każdego człowieka. Jednak kiedy stan „bez pracy” niebezpiecznie się wydłuża, na życie bezrobotnego może paść widmo długotrwałego bezrobocia.

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby

Przerejestrowanie auta wiąże się bezpośrednio m.in. z koniecznością usunięcia starej naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby. Podpowiadamy jak wykonać całą tą operację bez narażania się na dodatkowe koszty i nerwy.

Kolejna próba wprowadzenia podatku ekologicznego

Po kilku latach powraca kwestia podatku ekologicznego od pojazdów. Wcześniejszy pomysł rządu upadł, bo wprowadzenie tego podatku wiązałoby się z obciążeniem kierowców kwotą ok. kilkuset złotych na rok. Tym razem będzie inaczej.

Szkolenia i staże Vademecum

Jedną z możliwości pomocy osobom bezrobotnym jest prowadzenie do nich szkoleń lub kierowanie ich na staże. Za czas szkolenia i stażu bezrobotnemu przysługuje prawo do stypendium.

Instytucje rynku pracy Vademcum

Instytucje rynku pracy realizują zadania państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej. Ich celem jest dążenie do pełnego i produktywnego zatrudnienia.

Koniec z tanimi zamiennikami?

Nowelizacja ustawy Prawo o Ruchu Drogowym przygotowana przez Ministerstwo Transportu przewiduje wprowadzenie zakazu handlu częściami zamiennymi, które nie zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to wycofanie tanich zamienników z rynku.

Volkswagen przegrał walkę z Suzuki o prawa do znaku GTI

Volkswagen nie może sprzeciwiać się wykorzystaniu znaku Swift GTI przez markę Suzuki - zadecydował sąd Unii Europejskiej, do którego skierował skargę niemiecki koncern.

Jakie są zasady przyznania zasiłku dla bezrobotnych na uzupełnienie

Prawo do zasiłku bezrobotny traci w momencie wyrejestrowania się z urzędu pracy. Czy możliwe jest wznowienie i kontynuowanie prawa do zasiłku dla bezrobotnych?

Refundacje i pożyczki Vademecum

Bezrobotny może liczyć w swoich poszukiwaniach zatrudnienia lub w próbach rozpoczęcia własnej działalności na dotacje, refundacje, stypendia i dodatki.

Niania bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych

Nianie zatrudnione na podstawie umowy o pracę nie mogą nabyć prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Co więcej w Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie planuje żadnych zmian w tym zakresie.

Zasiłek dla bezrobotnych Vademecum

Bezrobotny ma prawo do wielu świadczeń pieniężnych. Ma prawo między innym do dodatku aktywizacyjnego, stypendium, dodatku szkoleniowego, pożyczki szkoleniowej. Jednak najczęściej bezrobotnych interesuje zasiłek dla bezrobotnych.

Status bezrobotnego Vademecum

Bezrobotnym w Polsce może być zarówno obywatel polski, jak i cudzoziemiec. W celu uzyskania statusu bezrobotnego muszą oni zarejestrować się w powiatowym urzędzie pracy.

Wolontariat a posiadanie statusu osoby bezrobotnej

Osoba, która traci pracę często traci również poczucie własnej wartości. Bezrobotny podejmujący się działalności wolontarystycznej ma poczucie, że jest „społecznie użyteczny”, a co za tym idzie może zdobyć nowe, cenne doświadczenie. Czy zawarcie porozumienia z korzystającym pozbawia taką osobę statusu osoby bezrobotnej, czy traci ona prawo do zasiłku?

Bezrobotny a wolontariat za granicą

Osoby bezrobotne mogą zostać wolontariuszami, o ile nie koliduje to z obowiązkami wynikającymi z ich statusu. Wykonywanie świadczeń wolontarystycznych nie pozbawia bezrobotnego jego praw, w tym prawa do zasiłku. Co dzieje się jednak w sytuacji, gdy osoba pozostająca bez pracy postanowi wyjechać za granicę, aby tam wykonywać zadania wolontarystyczne? Czy nie pozbawia to bezrobotnego jego statusu?

Programy specjalne dla bezrobotnych

Programy specjalne mają na celu aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Uczestnikami takich programów są w pierwszej kolejności bezrobotni i osoby poszukujące pracy, w stosunku do których stosowane wcześniej instrumenty rynku pracy okazały się niewystarczające.

Kto może być bezrobotnym?

Bezrobotnym może być osoba, która jest niezatrudniona i nie wykonuje innej pracy zarobkowej. Dodatkowo musi być zarejestrowana we właściwym miejscowo powiatowym urzędzie pracy.

Jakie refundacje przysługują bezrobotnym?

Bezrobotni mogą liczyć na refundacje kosztów wyposażenia i doposażenia ich stanowisk pracy oraz na refundacje kosztów z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne. Jednak należy wyjaśnić, że przyznawane pieniądze są wypłacane pracodawcom zatrudniającym bezrobotnych.

Jaki wpływ na zasiłek dla bezrobotnych ma rozwiązanie umowy o pracę?

Rozwiązanie umowy o pracę ma duży wpływ na przyznanie bezrobotnemu prawa do zasiłku. W świetle prawa bardzo ważne jest więc ustalenie tego czy stosunek pracy ustał na podstawie wypowiedzenia, porozumienia stron bądź też z winy pracownika.

Jak bezrobotny może otrzymać dotację?

Dotacje z Urzędu Pracy są jedną z najpopularniejszych form aktywizacji zawodowej. Dzięki nim osoby bezrobotne mogą otrzymać środki finansowe na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Oprócz spełnienia warunków określonych w ustawie konieczne jest zawarcie umowy między starostą a bezrobotnym.

Dla kogo staż z urzędu pracy?

Na staż z urzędu pracy mogą liczyć tylko osoby bezrobotne zarejestrowane we właściwym urzędzie pracy. Dzięki stażowi nabywają one praktyczne umiejętności i zdobywają pierwsze doświadczenie zawodowe, co w przyszłości może ułatwić znalezienie pracy.

Co można otrzymać w zamian zasiłku dla bezrobotnych?

Bezrobotni, którzy nie mają prawa do zasiłku mogą zostać skierowani przez starostę do wykonywania prac społecznie użytecznych. Jest to jedna z form aktywizacji zawodowej, która zapewnia bezrobotnym możliwości uzyskania minimalnych przynajmniej środków do życia.

Dodatek aktywizacyjny

Przez dodatek aktywizacyjny należy rozumieć kwotę wypłaconą osobie, która będąc bezrobotnym posiadającym prawo do zasiłku, podjęła samodzielnie lub w wyniku skierowania przez powiatowy urząd pracy zatrudnienie lub inną pracę zarobkową.

Studia podyplomowe finansowane przez urząd pracy

Jedną z form pomocy udzielanej bezrobotnym jest sfinansowanie przez powiatowy urząd pracy studiów podyplomowych. Podjęcie zatrudnienia w trakcie studiów nie skutkuje zaprzestaniem finansowania ze strony urzędu.

Spór o markę Budweiser

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w sporze pomiędzy czeskim i amerykańskim browarem o prawo do znaku towarowego Budweiser, którym sygnowane są popularne piwa.

Konsekwencje pracy na czarno dla pracownika i pracodawcy

Poważnym problemem polskiego rynku pracy pozostaje nadal praca na czarno – bez podpisywania jakiejkolwiek umowy, czy to umowy o pracę lub chociaż umowy cywilnoprawnej. Praca na czarno przynosi korzyści szczególnie dla pracodawców, jednak jej wykrycie wiąże się z wieloma konsekwencjami zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Jakie to konsekwencje?

Luka w prawie sprzyja bogaczom

Ekscentryczny miliarder znalazł lukę w prawie, dzięki której nie musiał rejestrować swojego auta. Był to prawdopodobnie jedyny w kraju pojazd legalnie poruszający się bez tablic rejestracyjnych.

Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut

Ministerstwo Infrastruktury ma zamiar wprowadzić istotne zmiany w rejestracji samochodów, które wyciągną z kieszeni kierowców dodatkowe pieniądze - podajeRMF FM i rmf24.pl.

Budowa autostrady A2 opóźniona

Dwutygodniowe opóźnienia w budowie odcinków autostrady A2 między Łodzią a Warszawą nie martwi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - poinformowała rzeczniczka GDDKiA.

Jakimi autami jeżdżą kobiety na zachodzie Europy?

Niemiecki Instytut CAR opublikował badania dotyczące rejestracji samochodów na kobiety. Okazało się, że 1/3 nowych samochodów jest rejestrowana na Niemki, jednak kobiety rzadziej wybierają rodzime marki.

Polska Klasyfikacja Działalności

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD, a obecnie PKD 2007) stanowi umownie przyjęty zbiór rodzajów działalności społecznej i gospodarczej realizowanej przez podmioty gospodarcze, ujęty w sposób hierarchiczny oraz odpowiednio usystematyzowany. PKD zostało wprowadzone do stosowania w statystyce, ewidencji i dokumentacji oraz rachunkowości, a także w urzędowych rejestrach i systemach informacyjnych administracji publicznej.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów

Biegli rewidenci tworzą samorząd zawodowy biegłych rewidentów – Krajową Izbę Biegłych Rewidentów. Krajowa Izba działa na podstawie przepisów ustawy oraz postanowień statutu. Przynależność do Izby jest obowiązkowa i powstaje z dniem wpisu do rejestru.

Zasiłek dla bezrobotnych Vademecum

Osoba, która jest bez pracy może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych. W tym celu musi zarejestrować się w urzędzie pracy i spełnić warunki wymagane do otrzymania statusu dla bezrobotnych.

Czy bezrobotny może dorabiać do zasiłku dla bezrobotnych

Odpowiedź na to pytanie jest negatywna. Osoba bezrobotna nie może dorabiać. Jednakże bezrobotny może uzyskiwać przychód z innych ściśle określonych źródeł.

Czy bezrobotny musi informować urząd pracy o tym, że dorabia

Bezrobotny ma obowiązek poinformować powiatowy urząd pracy o podjęciu zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Jeśli tego nie uczyni popełni wykroczenie.

Jakie obowiązki ma bezrobotny

Osoba bezrobotna może korzystać z wielu przywilejów, w tym z najważniejszego z prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Jednak oprócz praw bezrobotny ma również obowiązki, których przestrzeganie gwarantuje korzystanie z wszystkich korzyści płynących z statutu bezrobotnego.

Tablica rejestracyjna w innym miejscu niż fabryczne

Tylne tablice rejestracyjne niektórych aut są umieszczone nie na zderzaku, lecz na pokrywie bagażnika. Czy przeniesienie tablicy na zderzak jest zgodne z prawem? Czy możemy w ten sposób "stuningować" samochód?

Wydanie wtórnika karty pojazdu

Karta pojazdu jest dokumentem, który powinien posiadać każdy kierowca, którego samochód został zarejestrowany w Polsce po 1 lipca 1999 roku. Co zrobić, gdy kartę zgubimy lub zostanie zniszczona?

Czym jest karta pojazdu?

Karta pojazdu jest dokumentem przypisanym do danego pojazdu, w którym znajdziemy całą jego historię. Jest to dokument, który w przeciwieństwie do dowodu rejestracyjnego, podąża za pojazdem.

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu dotyczy tylko niektórych typów pojazdów. Pojazd na mocy decyzji o wycofaniu zostaje prawnie wyłączony z ruchu. Kto może złożyć wniosek? Jakie dokumenty należy do niego załączyć?

Wydanie tablic rejestracyjnych

Niezbędnym elementem rejestracji każdego pojazdu jest uzyskanie tablic rejestracyjnych. Jakie opłaty się z tym wiążą? Czym są tablice indywidualne?

Czasowa rejestracja pojazdu

Czasowa rejestracja pojazdu jest, najczęściej, elementem procedury rejestracji naszego samochodu. Kiedy jeszcze jest dokonywana? Jakie dokumenty są nam potrzebne?

Kiedy i jak można wyrejestrować pojazd?

Wyrejestrowanie pojazdu jest możliwe wyłącznie w przypadkach przewidzianych ustawą o ruchu drogowym. Kiedy można tego dokonać? Jakie dokumenty należy złożyć?

REKLAMA