REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacje 2022 z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje 2022 z Kartą Dużej Rodziny
Wakacje 2022 z Kartą Dużej Rodziny
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Karta Dużej Rodziny to sposób na ograniczenie wydatków na wakacjach wielodzietnych rodzin. Gdzie można z niej skorzystać?

Gdzie można skorzystać z Karty Dużej Rodziny w 2022 roku?

W  2022 roku blisko 10 tys. podmiotów w całym kraju oferuje zniżki z Kartą Dużej Rodziny.

REKLAMA

Lista części zniżek z Kartą Dużej Rodziny w 2022 roku:

 1. Zniżki na przejazdy kolejowe - 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne - ojciec, matka, macocha i ojczym,
 2. 50% ulgi opłaty za paszport dla ojca, matki, macochy i ojczyma,
 3. 75% ulgi opłaty za paszport dla dzieci,
 4. Bezpłatny wstęp do parków narodowych,

Jeśli chcesz sprawdzić, czy dany podmiot udzieli Ci rabatu z Kartą Dużej Rodziny może to sprawdzić pod adresem: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizacja wakacji z Kartą Dużej Rodziny

System zniżek w ramach programu umożliwia ograniczenie kosztów w trakcie wypadów wakacyjnych. Można z nich skorzystać w wielu ośrodkach wypoczynkowych, parkach rozrywki, na pływalniach, czy w kinach, bądź muzeach. Ale nie tylko.

Zniżki w obiektach wypoczynkowych w ramach Karty Dużej Rodziny oferują aż 474 podmioty w całej Polsce. Rodziny wielodzietne mogą ponadto taniej spędzić miłe chwile w 27 ogrodach zoologicznych i botanicznych oraz w 26 parkach narodowych. W programie Karta Dużej Rodziny uczestniczą również ośrodki sportu i rekreacji.

Gdzie można skorzystać ze zniżek w ramach rodzinnej karty w wakacje?

Użycie karty jest możliwe zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Miejsca oferujące zniżki opatrzone są logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”

Czy z Karty Dużej Rodziny można korzystać w Biedronce i Smyku?

Sieć sklepów Biedronka należąca do Firmy Jeronimo Martins Polska nie jest partnerem programu, w związku z czym nie oferuje zniżek i rabatów dla posiadaczy karty dla rodzin wielodzietnych.

Natomiast sieć sklepów Smyk jest partnerem, dlatego też można skorzystać w nim ze zniżek.

Co to jest Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej rodziny to rządowy program, zapewniający system zniżek, ulg, rabatów i uprawnień dla rodzin wielodzietnych. Mogą się o nią ubiegać osoby posiadające co najmniej 3 dzieci. Dotyczy to również pieczy zastępczej oraz rodzinnych domów dziecka. Przyznawana jest ona dożywotnio. Może zostać anulowana jedynie w przypadku odebrania praw rodzicielskich, bądź opiekuńczych.

Kto może korzystać z Karty Dużej Rodziny

Karta jest przyznawana:

 1. Rodzicowi oraz małżonkowi rodzica – na czas nieokreślony.
 2. Dziecku w wieku do ukończenia 18. roku życia.
 3. Dziecku powyżej 18. roku życia – do ukończenia przez niego nauki, jednak nie dłużej niż do 25 roku życia.
 4. Dziecku legitymującemu się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, w wieku powyżej 18. roku życia – na okres ważności orzeczenia.
 5. Dziecku umieszczonemu w rodzinnej pieczy zastępczej – na czas umieszczenia w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.
 6. Osobie przebywającej w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka do ukończenia nauki, ale nie dłużej niż do 25 roku życia.

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

W celu uzyskania raty dla rodzin wielodzietnych należy złożyć wniosek o jej przyznanie. Może to zrobić każdy członek rodziny wielodzietnej, który posiada zdolność do czynności prawnych.

Wniosek można złożyć:

 1. Osobiście w gminie położonej ze względu na adres zamieszkania,
 2. Wysłać przesyłką pocztową,
 3. Elektronicznie za pośrednictwem platformy Emp@atia pod adresem https://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/index.eup?contrastVersion=0

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Rozwodnicy a prawo do preferencji podatkowej. RPO interweniuje, MF odpowiada

  Obecna interpretacja przepisów podatkowych praktycznie wyklucza możliwość jakiegokolwiek udziału drugiego rodzica w wychowywaniu dziecka, aby rodzic faktycznie samotnie wychowujący dziecko mógł skorzystać z preferencji podatkowej. Wydaje się to sprzeczne z polityką prorodzinną państwa, której celem jest zapewnienie systemowego wsparcia dla rodziców, zwłaszcza tych samotnych - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie do Ministerstwa Finansów.

  Wykluczenie cyfrowe seniorów. Zapobiegnie mu młodzież. Szkoły będą otwarte nie tylko dla dzieci. Trwają prace nad bonem senioralnym.

  Szkoły będą otwarte dla seniorów, a młodzież nauczy ich korzystania ze smartfonów i internetu. Wszystko po to, by ułatwić życie i dogonić europejską średnią.

  Finansowanie inwestycji z KPO będzie usprawnione. Zmieni się też Kodeks pracy. Sprawdź, nad czym pracuje rząd

  We wtorek zbierze się rząd. Zajmie się projektem usprawniającym finansowanie inwestycji z części pożyczkowej KPO i zmianami w Kodeksie pracy.

  Będą kary pieniężne za rozpowszechnianie w internecie treści o charakterze terrorystycznym i spójny mechanizm blokowania i usuwania ich z sieci

  MSWiA pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Będzie spójny mechanizm usuwania z sieci oraz blokowania treści o charakterze terrorystycznym i kary pieniężne za rozpowszechnianie.

  REKLAMA

  Lekarze stażyści będą płacić mniejsze składki ZUS. Zdaniem SN mogą korzystać z ulgi na start

  9 kwietnia 2024 r. Sąd Najwyższy podjął uchwałę (sygn. III UZP 9/23), w której stwierdził, że lekarz wykonujący działalność gospodarczą, na rzecz byłego pracodawcy, u którego był wcześniej zatrudniony na podstawie umowy o pracę jako lekarz stażysta, może korzystać z ulgi na start oraz z prawa do opłacania składek od obniżonej podstawy wymiaru, nie niższej niż 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

  Popyt na nieruchomości ciągle rośnie. Ceny w 2024 r. nie spadną. Warszawa, Kraków i Trójmiasto to nadal mocne lokalizacje.

  Warszawa, Kraków i Trójmiasto – to w tych lokalizacjach inwestorzy najbardziej poszukują gruntów. Swoją pozycję zwiększa też Poznań. Nie ma co liczyć na spadek cen nieruchomości w 2024 r.

  1900 zł, 1500 zł lub 500 zł miesięcznie babciowego. Kto może skorzystać z nowych świadczeń?

  9 kwietnia 2024 r. został przyjęty przez rząd projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka –„Aktywny rodzic”. Ustawa przewiduje nowe rodzaje świadczeń dla rodziców oraz  określa warunki nabywania prawa do powyższych świadczeń oraz zasady przyznawania i ich wypłacania.

  Droższe przejazdy taksówkami: 5 zł za kilometr, 12 zł opłaty początkowej i 60 zł za godzinę postoju. Rafał Trzaskowski obiecał, że do końca maja przedstawi projekt uchwały

  Po spotkaniu z taksówkarzami Rafał Trzaskowski obiecał, że do końca maja przedstawi projekt uchwały. Taksówki w Warszawie będą droższe. 

  REKLAMA

  Pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta. Donald Trump na ławie oskarżonych

  W poniedziałek, w sądzie stanowym na Manhattanie w Nowym Jorku, rozpoczął się historyczny proces karny Donalda Trumpa. Proces dotyczy zarzutów związanych z ukrywaniem płatności za milczenie aktorki porno Stormy Daniels przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. Proces rozpoczął się od wyboru ławników i może potrwać kilka miesięcy.

  Nawet 41,5 tys. zł dla tej samej osoby za dany miesiąc. Dodatki covidowe pod lupą NIK

  Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał Najwyższej Izbie Kontroli pierwsze informacje o wykonaniu wniosków z kontroli dotyczącej tzw. dodatków covidowych. NFZ ustalił, że nienależnie przekazano środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w łącznej kwocie 35 mln zł.

  REKLAMA