REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program Rewitalizacji Akustycznej. Można z niego dostać pieniądze na wymianę okien. Masz czas do 7 czerwca.

okno hałas izolacja akustyczna wymiana okien dofinansowanie lotnisko
Program Rewitalizacji Akustycznej. Można z niego dostać pieniądze na wymianę okien. Masz czas do 7 czerwca.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Właściciele nieruchomości mogą otrzymać dofinansowanie poprawy izolacyjności akustycznej przegród budowlanych nieruchomości mieszkalnych, czyli wymianę stolarki okiennej. Jednak trzeba spełniać określone warunki.

Właściciele nieruchomości mogą starać się o dofinansowanie na wymianę okien

Osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości mieszkalnych zlokalizowanych w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk, w obszarach narażonych na hałas lotniczy, które dotychczas nie otrzymały odszkodowania z tytułu wprowadzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego Gdańsk, mogą złożyć dofinansowanie w ramach Programu Rewitalizacji Akustycznej. Dofinansowanie przysługuje na nakłady ponoszone na podniesienie izolacyjności akustycznej przegród zewnętrznych nieruchomości mieszkalnych. Choć konkretne kategorie kosztów wskaże rzeczoznawca budowlany po przeprowadzeniu oceny stanu nieruchomości, to jednak głównym celem programu jest dofinansowanie kosztu wymiany stolarki okiennej w pomieszczeniach mieszkalnych.

REKLAMA

Jak starać się o dofinansowanie wymiany okien?

Wnioski należy składać mailowo lub osobiście w sekretariacie Portu Lotniczego Gdańsk. Termin ich składania rozpoczął się 8 kwietnia 2024 r., a zakończy się 7 czerwca 2024 r. W przypadku nieruchomości będących przedmiotem współwłasności mogą one zostać zgłoszone do udziału w programie wyłącznie za pisemną zgodą wszystkich współwłaścicieli.
Po złożeniu wniosku zostanie on poddany ocenie formalnej, której dokonuje powołana w tym celu komisja. Następnie przeprowadzana jest ocena merytoryczna polegająca na przeprowadzeniu oceny technicznej pomieszczeń pod kątem istniejącej izolacyjności akustycznej przegród budowlanych. Termin jej przeprowadzenia jest uzgadniany z uczestnikiem programu. Ocenę przeprowadza rzeczoznawca budowlany. Na tej podstawie zostaje sporządzony przedmiar robót koniecznych dla rewitalizacji akustycznej nieruchomości wraz z kosztorysem budowlanym sporządzanym na podstawie powszechnie dostępnych cenników.
Zakres prac remontowych (przedmiar robót) wraz z kosztorysem zostaje udostępniony uczestnikowi, który może w terminie 14 dni podpisać oświadczenie o akceptacji lub przekazać komisji programu udokumentowane uwagi i zastrzeżenia. O ich zasadności rozstrzyga komisja po przeprowadzeniu konsultacji z uczestnikiem programu i rzeczoznawcą budowlanym. Decyzja komisji w tym zakresie jest ostateczna.

Podatek od uzyskanego przychodu trzeba zapłacić we własnym zakresie

Kolejnym krokiem jest zawarcie pisemnej umowy, a następnie uczestnik przeprowadza we własnym zakresie i na własny koszt prace objęte oceną techniczną, a po ich zakończeniu składa wniosek o wypłatę dofinansowania. W ciągu 14 dni od jego złożenia rzeczoznawca budowlany ponownie przeprowadza wizję lokalną i sporządza sprawozdanie z przeprowadzonych prac. Wypłata dofinansowania następuje w terminie 30 dni od uzyskania przez komisję kompletu dokumentów.
Trzeba pamiętać o tym, że wypłacona kwota będzie stanowiła przychód uczestnika programu i będzie on w tym zakresie zobowiązany do dokonania rozliczeń we własnym zakresie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Płaca minimalna wzrośnie najwyżej o 5 proc. Premier Tusk: w żadnym wypadku nie będzie to wyższy skok

Płaca minimalna wzrośnie najwyżej o 5 proc. - Płaca minimalna będzie podniesiona o tyle, co wymaga ustawa w związku z inflacją, czyli blisko 5 proc., w żadnym wypadku nie będzie to wyższy skok - powiedział premier Donald Tusk. Podkreślił, że w tej chwili państwo musi zadbać o bezpieczeństwo szczególnie małych i średnich firm.

Wybory do europarlamentu 2024. Kalendarium wyborcze

4 czerwca upływa ważny termin dla wyborców przebywających za granicą, a 6 czerwca 2024 r. dla tych, którzy chcą zagłosować poza miejscem zamieszkania. O jakich jeszcze terminach warto pamiętać?

Rozporządzenie eIDAS2 obowiązuje od 20 maja 2024 r. Co zmieni? Kiedy praktyczne wdrożenie tych przepisów?

W dniu 20 maja 2024 r. w życie weszło tzw. rozporządzenie eIDAS2 ustanawiające Europejskie Ramy Tożsamości Cyfrowej. Nowelizacja przyjęta przez Parlament Europejski, a następnie Radę Unii Europejskiej rozszerza i dostosowuje do aktualnych realiów zakres pierwotnego aktu obowiązującego od blisko 10 lat. W jaki sposób wdrożone zmiany wpłyną na cyfrową dojrzałość Polski i kiedy należy spodziewać się ich pierwszych efektów?

Pigułka "dzień po" - wykaz aptek [mapa interaktywna]

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie antykoncepcji awaryjnej - pigułka "dzień po". Wykaz jest aktualizowany we wszystkie dni robocze.

REKLAMA

Jak wnioskować o emeryturę

Jak złożyć wniosek o emeryturę? Jakie dokumenty wypełnić? Ile się czeka na decyzję? Podpowiadamy. 

MRiRW: Zmiany w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja 2024 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że 25 maja 2024 r. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie to zostało opublikowane 24 maja 2024 r. w Dzienniku Urzędowym UE.

Czy religia i etyka wliczane są do średniej? Zakończenie roku szkolnego 2024/25

Jak to jest z religią na świadectwie? Czy wliczana jest do średniej z ocen? Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 kolejne miesiące, na 1 pracownika. Warszawski ratusz ogłasza pomoc dla kupców z Marywilskiej 44

2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 kolejne miesiące, na 1 pracownika. Warszawski ratusz rozpoczyna realizację projektu pilotażowego "Odbuduj swoją przyszłość". Adresatami programu są pracodawcy oraz pracownicy, którzy utracili swoje miejsca pracy w wyniku pożaru centrum przy ul. Marywilskiej 44.

REKLAMA

Tragedia w Raciborzu. Pobita i zgwałcona 46-latka nie żyje. 26-latce i 37-latkowi grozi dożywocie

We wtorek wieczorem, dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety na ulicy Nowomiejskiej w Raciborzu, przy rzece Odrze. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że to ciało 46-latki, która przebywała w Raciborzu od kilku miesięcy.

Świadectwo z czerwonym paskiem 2024 r. Jaka średnia? Czy można mieć na świadectwie 3?

Jaką średnią ocen trzeba mieć, aby uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem? Czy religia wlicza się do średniej? Jaką trzeba mieć ocenę z zachowania? 

REKLAMA