reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > U prawnika > Czym jest rejestr adwokatów?

Czym jest rejestr adwokatów?

Adwokaci nie mogą reklamować swoich usług. Dane kontaktowe i informacje o prowadzonej działalności mogą zamieszczać w wyszukiwarkach.

Jedną z nich jest uruchomiony przez Naczelną Radę Adwokacką Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich. Na stronie internetowej www.rejestradwokatow.pl znajdziemy adwokata, aplikanta adwokackiego, a także prawnika zagranicznego. Rejestr powstał w październiku 2010 r. Wyszukiwarki pomagają w zawężeniu i skonkretyzowaniu naszych oczekiwań. Możemy wybrać miasto, izbę adwokacką, w której siedzibę ma prawnik, a także preferowaną praktykę. Przedmiot działalności określony jest dość szczegółowo od prawa karnego, alimentów, zachowków po prawo kosmiczne.

Zobacz również serwis: Pomoc prawna

Art. 4 ustawy Prawo o adwokaturze: „Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami."

Zgodnie ze Zbiorem Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (Kodeks Etyki Adwokackiej) adwokata obowiązuje zakaz korzystania z reklamy.

Jednak adwokaci uprawnieni są do informowania o swojej działalności zawodowej pod warunkiem, że informacja i jej forma jest zgodna z zasadami etyki adwokackiej, z obowiązującymi przepisami. Ponadto zamieszczone informacje powinny być dokładne i nie wprowadzające w błąd, przekazywane z poszanowaniem tajemnicy zawodowej i nie ukierunkowane na udzielenie adwokatowi konkretnego zlecenia.

Dlatego dozwolone jest zamieszczanie przez członków palestry na przykład wpisów w książkach adresowych i telefonicznych czy informacji na stronach internetowych. Adwokaci mogą zamieszczać dane o swojej stronie internetowej w katalogach i wyszukiwarkach, a także wydawać broszury i informatory.

Zobacz również: Zakaz reklamy adwokatów

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na stronie internetowej www.rejestradwokatow.pl znajdziemy adwokata, aplikanta adwokackiego, a także prawnika zagranicznego.
Na stronie internetowej www.rejestradwokatow.pl znajdziemy adwokata, aplikanta adwokackiego, a także prawnika zagranicznego.

Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agata Koschel-Sturzbecher

Adwokat, publicystka i szkoleniowiec.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama