reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > U prawnika > Czym jest rejestr adwokatów?

Czym jest rejestr adwokatów?

Adwokaci nie mogą reklamować swoich usług. Dane kontaktowe i informacje o prowadzonej działalności mogą zamieszczać w wyszukiwarkach.

Jedną z nich jest uruchomiony przez Naczelną Radę Adwokacką Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich. Na stronie internetowej www.rejestradwokatow.pl znajdziemy adwokata, aplikanta adwokackiego, a także prawnika zagranicznego. Rejestr powstał w październiku 2010 r. Wyszukiwarki pomagają w zawężeniu i skonkretyzowaniu naszych oczekiwań. Możemy wybrać miasto, izbę adwokacką, w której siedzibę ma prawnik, a także preferowaną praktykę. Przedmiot działalności określony jest dość szczegółowo od prawa karnego, alimentów, zachowków po prawo kosmiczne.

Zobacz również serwis: Pomoc prawna

Art. 4 ustawy Prawo o adwokaturze: „Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami."

Zgodnie ze Zbiorem Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (Kodeks Etyki Adwokackiej) adwokata obowiązuje zakaz korzystania z reklamy.

Jednak adwokaci uprawnieni są do informowania o swojej działalności zawodowej pod warunkiem, że informacja i jej forma jest zgodna z zasadami etyki adwokackiej, z obowiązującymi przepisami. Ponadto zamieszczone informacje powinny być dokładne i nie wprowadzające w błąd, przekazywane z poszanowaniem tajemnicy zawodowej i nie ukierunkowane na udzielenie adwokatowi konkretnego zlecenia.

Dlatego dozwolone jest zamieszczanie przez członków palestry na przykład wpisów w książkach adresowych i telefonicznych czy informacji na stronach internetowych. Adwokaci mogą zamieszczać dane o swojej stronie internetowej w katalogach i wyszukiwarkach, a także wydawać broszury i informatory.

Zobacz również: Zakaz reklamy adwokatów

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na stronie internetowej www.rejestradwokatow.pl znajdziemy adwokata, aplikanta adwokackiego, a także prawnika zagranicznego.
Na stronie internetowej www.rejestradwokatow.pl znajdziemy adwokata, aplikanta adwokackiego, a także prawnika zagranicznego.

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Izabela Sikora

Prawnik, rzecznik patentowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama