REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aktywne wakacje w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe Warszawa MN
Muzeum Narodowe w Warszawie
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Kino letnie, plenery malarskie, gimnastyka to niektóre z atrakcji, jakie na wakacje przygotowało Muzeum Narodowe w Warszawie. 

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do aktywnego spędzania wakacji, m.in. na pokazach Kina Letniego czy podczas gimnastyki. To także  doskonały czas na wypróbowanie plastycznych uzdolnień, odkrywanie tajemnic Muzeum i nadrobienie wystawowych zaległości.

REKLAMA

Filmowe pokazy i plenery artystyczne na Dziedzińcu Lorentza

REKLAMA

Artystki, modelki, kolekcjonerki – podczas filmowych pokazów na Dziedzińcu Lorentza będzie można przyjrzeć się udziałowi kobiet w budowaniu życia artystycznego od  XIX wieku aż po czasy współczesne. Będą to historie o „zrzucaniu gorsetów”,  czyli krępujących wolność norm społecznych i obyczajowych oraz o odwadze  artystek do mówienia własnym głosem. W gorsecie, Portret kobiety w ogniu i Hilma Aft Klimt to tylko niektóre z filmowych propozycji. Cykl Kino Letnie „SELF MADE” jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty i Filmową Stolicą Lata.

Szkice ołówkiem i tuszem, akwarelowe i akrylowe kompozycje, sztuka linorytu,  gipsowe odlewy i rzeźbienie w glinie – podczas warsztatów plastycznych na zielonym Dziedzińcu Lorentza odbywać się będzie również korekta powstających prac. Warsztaty skierowane są zarówno do osób z pewnym doświadczeniem plastycznym, jak i do początkujących.

Muzeum pod lupą

Wiatr, chmury, woda – to tylko niektóre z tematów naszych zajęć. Muzeum przygotowało też ofertę wakacyjną dla dzieci i rodzin. Motywem przewodnim warsztatów dla najmłodszych (w wieku od 1 do 4 lat) i ich opiekunów jest natura i różne zjawiska przyrodnicze. Dzieci będą odkrywać, w jaki sposób artyści przedstawiali przyrodę. Nie zabraknie też ćwiczeń ruchowych i aktywności plastycznych. Do wspólnego odkrywania dzieł sztuki muzeum zaprasza także starsze dzieci (5–12 lat) – z myślą o nich przygotowano cykl „Muzeum pod lupą, czyli wakacyjni odkrywcy sztuki i przyrody”.

Chińskia kultura

W wakacyjne środy będą też kontynuowane cotygodniowe zajęcia Qigong (wymowa: czi gong). Ta pochodząca ze starożytnych Chin forma ćwiczeń, które łączą trening umysłu i ciała, składa się z kombinacji uważnych ruchów, medytacyjnego stanu umysłu i technik oddychania. Wiedzę o chińskiej kulturze można poszerzyć także dzięki odwiedzinom w serwisie Cyfrowe MNW, gdzie dzięki projektowi unijnemu„ Hereditas. Digitalizacja i udostępnianie zbiorów MNW” prezentowane jest bogactwo chińskich dzieł sztuki, na co dzień przechowywanych w magazynach. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dziki ogród 

REKLAMA

Wolontariusze i wolontariuszki MNW zapraszają na piknik do Parku na Książęcem. W należącej do Muzeum części parku przygotowane zostaną stanowiska, przy których nasi wolontariusze zapoznają nas z roślinami rosnącymi na terenach otaczających Gmach Główny oraz tymi z muzealnej kolekcji, przedstawionymi na obrazach. Na gości czekać będą również m.in. stanowiska rysunkowo-malarskie oraz strefa relaksu pełna leżaków i książek. Oferujemy zrobione przez wolontariuszki świece i susze. Zaplanowano także spacer po terenach Muzeum, z uwzględnieniem opowieści o historii budynku oraz przestrzeni wokół niego.

Wakacje to także doskonała okazja, żeby nadrobić wystawowe zaległości – w Muzeum trwają wystawy „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” oraz „MNW kolekcjonuje. Zakupy z lat 2017–2022”.

Polecamy: „Praca zdalna. Praktyczny komentarz z przykładami”

 
Autopromocja
oprac. Wioleta Matela-Marszałek

REKLAMA

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wieloletni plan finansowy państwa. Motorem wzrostu gospodarczego będzie konsumpcja i środki z KPO; powstanie Rada Fiskalna

Wieloletni plan finansowy państwa będzie omawiany we wtorek 30 kwietnia przez Radę Ministrów. Motorem wzrostu gospodarczego ma być konsumpcja i środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W wieloletnim planie finansowym zostaną przedstawione założenia dotyczące funkcjonowania niezależnej Rady Fiskalnej. W 2024 r. wzrost gospodarczy wyniesie 3,1 proc., a w roku 2025 przyspieszy do 3,7 proc. 

Rozporządzenie DORA od 2025 roku. Skala zmian podobna do RODO. Surowe kary dla firm za niedostosowanie

Rozporządzenie DORA to wciąż dla wielu podmiotów finansowych oraz ich dostawców usług z sektora ICT pieśń przyszłości. Tymczasem zegar tyka i do stycznia 2025 r., kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać, zostało coraz mniej czasu. Te podmioty sektora finansowego, które nie będą zgodne z rozporządzeniem w godzinie zero, boleśnie odczują to m. in. w swoich bilansach. Właśnie opublikowano projekt dostosowujący polskie ustawy do nowego prawa, gdzie określono surowe kary za nieprzestrzeganie DORA. 

Spór w rządzie o bon energetyczny. MRPiPS występuje przeciwko stosowaniu zasad z dodatku osłonowego

Chodzi o koncepcję wypłaty bonu energetycznego. Ministerstwo klimatu przeniosło do przepisów o bonie energetycznym znane wszystkim zasady z ustawy o dodatku osłonowym.  Oznacza to konieczność rozpatrzenia przez gminy 3 - 4,5 mln wniosków o bon energetyczny (i sprawdzenie dochodów każdego wnioskodawcy. W taki sposób jak to znamy z dodatku osłonowego.

Jak błąd we wniosku 800 plus wpływa na termin 30 kwietnia? Masz jeszcze czas na poprawę

Jak błąd we wniosku o 800 plus wpływa na termin złożenia wniosku? Czy złożenie wniosku z błędem do 30 kwietnia uznaje się za złożenie wniosku w terminie czy po terminie? Najczęstsze błędy są w numerze rachunku bankowego i peselu dziecka. Jest jeszcze czas na poprawę błędów. Sprawdź poprawność danych we wniosku na PUE ZUS.

REKLAMA

Projekt szkoły międzypokoleniowej ruszy jesienią 2024 r. Szkoły będą otwarte na zajęcia z udziałem seniorów i integrację międzypokoleniową

Projekt "Szkoła międzypokoleniowa" oznacza otwarcie szkół na zajęcia z udziałem seniorów i integrację międzypokoleniową. - Od jesieni 2024 roku rozpoczynamy działania na rzecz szkoły międzypokoleniowej, szkoły otwartej, w której edukacja polega na włączaniu osób starszych - zapowiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka w Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.

Nie masz flagi na 2 maja? Sprawdź, gdzie możesz się po nią zgłosić w Warszawie

W czwartek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP, z tej okazji na warszawskim Ursynowie pracownicy urzędu będą rozdawali mieszkańcom flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej. 

Niedziela handlowa - Polacy podzieleni ws. handlu w niedzielę. Jest projekt ustawy łagodzącej ograniczenie

Dzisiaj, 28 kwietnia jest niedziela handlowa. Z przeprowadzonych badań wynika, że Polacy są mocno podzieleni w sprawie handlu w każdą niedzielę. Jest też projekt ustawy łagodzącej ograniczenie i dopuszczającej dwie niedziele handlowe w miesiącu.

Służby mundurowe: Rząd nie przywrócił emerytur. Ale ustanowił pełnomocnika do Spraw Postępowań Administracyjnych

Politycy, zwycięskiej w dniu 15 października 2023 r. koalicji, obiecali: „Przywrócimy emerytom mundurowym prawa nabyte – uprawnienia emerytalne odebrane im z naruszeniem powszechnych norm prawa.“ (konkret 77 w programie wyborczym KO). Obietnica ta na pewno nie zostanie zrealizowana przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Co potem?

REKLAMA

Papież Franciszek: nie zostawiajcie seniorów samych, nie wystarczą programy pomocy

Papież Franciszek zaapelował, by nie pozostawiać osób starszych samych. Nie wystarcza opracowanie „programów pomocy” - mówił w sobotę podczas spotkania z 6 tysiącami seniorów i wnuków w Watykanie. Opowiadał o swoim dzieciństwie w Argentynie, spędzonym z dziadkami - włoskimi imigrantami.

Ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnych bez rejestracji w PUP? Państwo woli przepłacać

Od kilku lat jest zgłaszany postulat przyznania (na koszt państwa) ubezpieczenia zdrowotnego osobom bezrobotnym (na okres kilku miesięcy po jej utracie). Nie zostanie zrealizowany przez rząd w 2024 r. (i prawdopodobnie do końca bieżącej kadencji Sejmu).

REKLAMA