REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aktywne wakacje w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe Warszawa MN
Muzeum Narodowe w Warszawie
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Kino letnie, plenery malarskie, gimnastyka to niektóre z atrakcji, jakie na wakacje przygotowało Muzeum Narodowe w Warszawie. 

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do aktywnego spędzania wakacji, m.in. na pokazach Kina Letniego czy podczas gimnastyki. To także  doskonały czas na wypróbowanie plastycznych uzdolnień, odkrywanie tajemnic Muzeum i nadrobienie wystawowych zaległości.

REKLAMA

Filmowe pokazy i plenery artystyczne na Dziedzińcu Lorentza

REKLAMA

Artystki, modelki, kolekcjonerki – podczas filmowych pokazów na Dziedzińcu Lorentza będzie można przyjrzeć się udziałowi kobiet w budowaniu życia artystycznego od  XIX wieku aż po czasy współczesne. Będą to historie o „zrzucaniu gorsetów”,  czyli krępujących wolność norm społecznych i obyczajowych oraz o odwadze  artystek do mówienia własnym głosem. W gorsecie, Portret kobiety w ogniu i Hilma Aft Klimt to tylko niektóre z filmowych propozycji. Cykl Kino Letnie „SELF MADE” jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty i Filmową Stolicą Lata.

Szkice ołówkiem i tuszem, akwarelowe i akrylowe kompozycje, sztuka linorytu,  gipsowe odlewy i rzeźbienie w glinie – podczas warsztatów plastycznych na zielonym Dziedzińcu Lorentza odbywać się będzie również korekta powstających prac. Warsztaty skierowane są zarówno do osób z pewnym doświadczeniem plastycznym, jak i do początkujących.

Muzeum pod lupą

Wiatr, chmury, woda – to tylko niektóre z tematów naszych zajęć. Muzeum przygotowało też ofertę wakacyjną dla dzieci i rodzin. Motywem przewodnim warsztatów dla najmłodszych (w wieku od 1 do 4 lat) i ich opiekunów jest natura i różne zjawiska przyrodnicze. Dzieci będą odkrywać, w jaki sposób artyści przedstawiali przyrodę. Nie zabraknie też ćwiczeń ruchowych i aktywności plastycznych. Do wspólnego odkrywania dzieł sztuki muzeum zaprasza także starsze dzieci (5–12 lat) – z myślą o nich przygotowano cykl „Muzeum pod lupą, czyli wakacyjni odkrywcy sztuki i przyrody”.

Chińskia kultura

W wakacyjne środy będą też kontynuowane cotygodniowe zajęcia Qigong (wymowa: czi gong). Ta pochodząca ze starożytnych Chin forma ćwiczeń, które łączą trening umysłu i ciała, składa się z kombinacji uważnych ruchów, medytacyjnego stanu umysłu i technik oddychania. Wiedzę o chińskiej kulturze można poszerzyć także dzięki odwiedzinom w serwisie Cyfrowe MNW, gdzie dzięki projektowi unijnemu„ Hereditas. Digitalizacja i udostępnianie zbiorów MNW” prezentowane jest bogactwo chińskich dzieł sztuki, na co dzień przechowywanych w magazynach. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dziki ogród 

REKLAMA

Wolontariusze i wolontariuszki MNW zapraszają na piknik do Parku na Książęcem. W należącej do Muzeum części parku przygotowane zostaną stanowiska, przy których nasi wolontariusze zapoznają nas z roślinami rosnącymi na terenach otaczających Gmach Główny oraz tymi z muzealnej kolekcji, przedstawionymi na obrazach. Na gości czekać będą również m.in. stanowiska rysunkowo-malarskie oraz strefa relaksu pełna leżaków i książek. Oferujemy zrobione przez wolontariuszki świece i susze. Zaplanowano także spacer po terenach Muzeum, z uwzględnieniem opowieści o historii budynku oraz przestrzeni wokół niego.

Wakacje to także doskonała okazja, żeby nadrobić wystawowe zaległości – w Muzeum trwają wystawy „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” oraz „MNW kolekcjonuje. Zakupy z lat 2017–2022”.

Polecamy: „Praca zdalna. Praktyczny komentarz z przykładami”

 
Autopromocja
oprac. Wioleta Matela-Marszałek

REKLAMA

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
1000 zł miesięcznie. Kwota świadczenia z funduszu alimentacyjnego idzie w górę, wzrost jest znaczący

Podniesienie kwoty świadczenia z funduszu alimentacyjnego z 500 do 1000 zł miesięcznie. Takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, który został właśnie skierowany do uzgodnień.

Pilne! Brak porozumienia w sprawie płacy minimalnej w 2025 r. Ostateczna decyzja rządu do 15 września

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku. To oznacza, że rząd do 15 września ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Równe 1000 zł maksymalnej kwoty miesięcznego świadczenia z funduszu alimentacyjnego od 1 października 2024 r. [projekt ustawy]

Dzieci uprawnione do alimentów, których nie można wyegzekwować otrzymają długo oczekiwaną podwyżkę świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W dniu 15 lipca 2024 r. opublikowany został projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Celem tej nowej ustawy jest podniesienie maksymalnej kwoty miesięcznego świadczenia z funduszu alimentacyjnego z 500 zł do 1000 zł od 1 października 2024 r.

Wzrost płac w budżetówce. MF informuje o waloryzacji wynagrodzeń w 2025 roku

Jaki będzie wzrost płac w budżetówce w przyszłym roku? Po konsultacjach ze stroną społeczną resort finansów zaproponuje Radzie Ministrów wyższą niż 4,1 proc. waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 roku. Tak przekazał minister finansów Andrzej Domański.

REKLAMA

Nie tylko bon senioralny. Co jeszcze trzeba zrobić dla osób starszych?

Bon senioralny jest tylko jednym z elementów systemu opieki nad osobami starszymi. Niezbędna jest systemowa opieka nad seniorami. "Jest to największe wyzwanie opieki senioralnej w dobie starzejącego się społeczeństwa; jednym z jego wymiarów jest konieczność zapewniania seniorom opieki zdrowotnej" - wskazała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska na IX sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Płacisz na urlopie kartą? Sprawdź paragon. Czym jest doliczana często usługa finansowa? I czy jej pobranie jest zgodne z prawem?

Płacisz na urlopie kartą? Przyglądaj się paragonom. Czym jest doliczana coraz częściej usługa finansowa? To sposób przedsiębiorców na obniżanie kosztów prowadzonej działalności. Jednak czy jej pobranie jest zgodne z prawem?

Weryfikacja sędziów. Minister Bodnar: jest jedno podstawowe kryterium, czy mieli świadomość wadliwości procedury awansowej

Podstawowym kryterium weryfikacji statusu sędziów jest to czy dobrowolnie decydowali się oni na przejście przez procedurę awansową przed obecną Krajową Radą Sądownictwa, zdając sobie sprawę, że może ona być wadliwa - podkreślił 15 lipca 2024 r. Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar.

Darowizna pieniężna od taty. Decydujące znaczenie ma jeden warunek, aby skorzystać ze zwolnienia

W przypadku gdy przedmiotem darowizny od taty są środki pieniężne, to w celu skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania konieczne jest spełnienie określonych warunków. Jednym z tych warunków jest konieczność udokumentowania przez obdarowanego ich otrzymania dowodem przekazania na swój rachunek bankowy. Organ skarbowy tego warunku bardzo pilnuje. 

REKLAMA

Zmiany w obrocie ziemią rolną. Czy to koniec ograniczeń? Krajowy Ośrodek Rolnictwa straci prawo pierwokupu, a grunty trafią pod inwestycje

Zmiany w obrocie ziemią rolną. Czy to koniec ograniczeń? Krajowy Ośrodek Rolnictwa straci prawo pierwokupu, a samorządy zyskają dostęp do gruntów Krajowego Zasobu Nieruchomości. Czy to wpłynie na obniżenie cen mieszkań?

Abonament RTV do likwidacji. Jakie pomysły ma rząd?

Rząd chce zlikwidować abonament RTV, który teraz opłaca każdy posiadacz odbiornika radiowego i telewizyjnego. Co nowego w zamian? Zaproponowano, by finansować media publiczne z budżetu państwa - chodzi o co najmniej 0,09 procent PKB rocznie. Resort kultury prowadzi już konsultacje w tej sprawie, z których raport ma się ukazać w październiku.

REKLAMA