reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Umowa powierniczego przelewu wierzytelności - WZÓR UMOWY

Umowa powierniczego przelewu wierzytelności - WZÓR UMOWY

W ramach umowy Cedent przekazuje Powiernikowi wierzytelności względem swoich dłużników. Powiernik zobowiązuje się do prowadzenia działań zmierzających do odzyskania wierzytelności w imieniu własnym, lecz na rachunek Cedenta.


UMOWA POWIERNICZEGO PRZELEWU

WIERZYTELNOŚCI

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:

......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Cedentem,

a

......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Powiernikiem.


§ 1

Przedmiot umowy

Przedmiotem umowy jest określenie zasad odzyskania przez Powiernika istniejących i wymagalnych wierzytelności przysługujących Cedentowi od Dłużników (zwanych dalej dłużnikami) określonych w załącznikach do niniejszej umowy.

§ 2

Przelew wierzytelności

1. Cedent oświadcza, że przysługują mu wobec dłużników, o których mowa w § 1 wierzytelności obejmujące świadczenia pieniężne wynikające z niezapłaconych przez dłużników faktur, not odsetkowych wyszczególnionych w poszczególnych załącznikach do umowy.

2. Cedent przenosi wierzytelności określone w ust. 1 na rzecz Powiernika wraz ze wszystkimi związanymi z nimi prawami i oświadcza, że wierzytelności te istnieją oraz że są wymagalne, bezsporne, wolne od obciążeń i wad prawnych oraz nadają się do zbycia. Cedent oświadcza również, że w dniu przelewu wierzytelności nie posiada względem dłużnika żadnych zobowiązań, które mogłyby być przedmiotem wzajemnych potrąceń.

3. Cedent zobowiązuje się przekazać Powiernikowi wszelkie dokumenty konieczne do skutecznego dochodzenia wierzytelności od dłużnika.

4. Cedent zobowiązuje się zawiadomić dłużników o cesji wierzytelności w terminie 7 dni od daty przelewu poszczególnych wierzytelności.

§ 3

Czynności powiernicze

1. Powiernik zobowiązuje się do prowadzenia działań zmierzających do odzyskania wierzytelności w imieniu własnym, lecz na rachunek Cedenta.

2. W ramach wykonywania czynności powierniczych Powiernik nie może zbywać przelanych wierzytelności na rzecz osób trzecich.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Uścimiak

Prawnik, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa i postępowania karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama