REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy od rejestracji w płatnym serwisie internetowym można odstąpić?

Adrian Prusik
Adrian Prusik
Odstąpienie od umowy z płatnym serwisem internetowym.
Odstąpienie od umowy z płatnym serwisem internetowym.

REKLAMA

REKLAMA

Zarejestrowałeś się w płatnym serwisie internetowym i teraz chcesz odstąpić? Sprawdź czy masz do tego prawo i w jakim terminie może to uczynić.

Odstąpienie od umowy, jaką zawarliśmy poprzez rejestrację na płatnym serwisie internetowym nie zawsze będzie możliwe. Nie będzie można odstąpić od umowy, gdy po zarejestrowaniu zaczniemy ściąganie plików, jak również wtedy, gdy upłynie termin przewidziany na odstąpienie.

REKLAMA

Kiedy nie można odstąpić

Rejestrując się w płatnym serwisie internetowym zawieramy umowę. Jeżeli drugą stroną jest przedsiębiorca, wtedy też zastosowanie będą miały przepisy dotyczące umowy na odległość. To oznacza, że internauta będzie miał prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od momentu jej zawarcia, co wynika z art. 7 ustawy o ochronie niektórych praw konsumenta.

W przypadku umów dotyczących świadczenia usług odstąpienie od umowy może nastąpić w terminie 10 dni od momentu zawarcia umowy, a nie jak w przypadku umowy sprzedaży w terminie 10 dni od dnia dostarczenia towaru. Jest to zatem korzystniejsze uregulowanie dla e-przedsiębiorcy.

Zobacz również serwis: Prawa konsumenta

REKLAMA

Odstąpienie nie będzie jednak możliwe jeżeli świadczenie usług zostało rozpoczęte przed upływem 10-dniowego terminu od dnia zawarcia umowy. Musi się to jednak odbyć za zgodą konsumenta. Jeżeli przedsiębiorca zaczął świadczyć usługę przed upływem tego terminu i bez zgody przedsiębiorcy, prawo konsumenta do odstąpienia zostanie zachowane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie będzie można odstąpić od umowy także w przypadku dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych, jeżeli konsument usunie oryginalne opakowanie (art. 10 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów).

Konsument, który po zarejestrowaniu się na płatnym serwisie, rozpoczął ściąganie plików, nie będzie mógł skorzystać z prawa odstąpienia.

Oświadczenie o odstąpieniu

Oświadczenie o odstąpieniu powinno być przesłane przedsiębiorcy na piśmie. Powinno być dokonane listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Pobieranie opłat za odstąpienie od umowy jest zabronione.

Jeżeli zawarta została umowa, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie, a usługobiorca nie rozpoczął jeszcze ściągania jeszcze ściągania plików, wtedy też prawo do odstąpienia przysługuje internaucie przez trzy miesiące od zawarcia umowy.

Zobacz również serwis: Umowy

Wynika to z faktu, iż zgodnie z art. 9 ust. 3 ww. ustawy przedsiębiorca ma obowiązek potwierdzenia na piśmie, najpóźniej w momencie rozpoczęcia świadczenia, istotnym postanowień zawartej umowy, w tym dotyczących m.in.:

  • prawa odstąpienia w terminie 10 dni od zawarcia umowy;
  • imienia i nazwiska (nazwy), adresu zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organu, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numeru, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany.

Jeżeli przedsiębiorca nie przysłał ci pisemnego potwierdzenia istotnych warunków zawarcia umowy, będziesz dysponował przez 3 miesiące prawem do odstąpienia od umowy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłata za psy i inne zwierzęta domowe wzrośnie o połowę. Jest projekt rozporządzenia

Zwiększą się koszty utrzymania zwierząt domowych. Właściciele, którzy chcą podróżować ze swoimi pupilami, będą musieli uiścić wyższą opłatę.

Od 1 czerwca 2024 r. wyższe limity dorabiania do niektórych emerytur i rent

Od 1 czerwca 2024 r. zmienią się tzw. progi graniczne, o których powinni pamiętać pracujący seniorzy. W przeciwnym razie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiesi lub zmniejszy świadczenie. Limity nie dotyczą jednak wszystkich emerytów i rencistów.

Urlop proporcjonalny a zmiana pracy. Co mówią przepisy?

Kiedy stosuje się urlop proporcjonalny? Co w przypadku zmiany pracy? Prezentujemy najważniejsze zasady.

5000,00 zł na wakacje dla dzieci w wieku szkolnym. Tym razem nie tylko dla dzieci rolników. Sprawdź, kto skorzysta.

5000,00 zł na wakacje dla dzieci w wieku szkolnym. Sprawdź, kto skorzysta z wakacyjnej AktywAKCJI. Tym razem nie jest to program skierowany jedynie do dzieci rolników.

REKLAMA

Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Aktywnie w żłobku - dla kogo nowe świadczenie? 1500 lub 1900 zł miesięcznie na dziecko

Aktywnie w żłobku - dla kogo? To nowe świadczenie w wysokości 1500 lub 1900 zł miesięcznie na dziecko ma przysługiwać na dofinansowanie kosztów objęcia dziecka opieką w żłobku, klubie dziecięcym albo sprawowaną przez dziennego opiekuna. Na jakich warunkach będzie przyznawane?

Co ukrywał w domu Zbigniew Ziobro? Ruszy śledztwo

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, ogłosił, że prokuratura rozpoczyna śledztwo w związku z ukryciem akt nadzoru wytworzonych w byłej Prokuraturze Generalnej. Dokumenty te dotyczą nadzoru nad postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim w sprawie narażenia ojca byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Umowa zlecenia wliczana do stażu pracy? Ważne zmiany w Kodeksie pracy

To będzie ważna nowelizacja. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce dodać do kodeksu pracy nowy przepis, zgodnie z którym do stażu pracy będzie się liczyły m.in. okresy wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej. Projekt nowelizacji ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów i wpłynąć do Sejmu w III kwartale 2024 r. 

REKLAMA

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi niemal 50 000 zł. Ile najniższa i od czego to zależy?

Najniższa emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynosi zaledwie 1 grosz. Wysokość emerytur i tzw. emerytury groszowe budzą sporo wątpliwości. Od czego zależy wysokość świadczeń?

3200 zł miesięcznie na rehabilitację. Wnioski można składać do 7 czerwca 2024 r.

3200 zł miesięcznie na rehabilitację w ramach programu „Rehabilitacja 25 plus”. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) informuje, że nabór wniosków o przyznanie środków finansowych potrwa do 7 czerwca 2024 r.

REKLAMA