| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > PiS szuka poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego

PiS szuka poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wystosowali lit otwarty do kandydatów na prezydenta, z prośba o poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego w drugiej turze wyborów. Autorami listu są politycy kojarzeni z konserwatywno-katolickim skrzydłem PiS.

List otwarty skierowany jest do 3 polityków: Janusza Korwina-Mikke, Marka Jurka i Kornela Morawieckiego. Warto przypomnieć, że Janusz Korwin-Mikke w głosowaniu 20 czerwca 2010r. osiągnął wynik 2,5 proc. poparcia i zajął czwarte miejsce, na Marka Jurka głosowało 1,1 proc. wyborców, Kornel Morawiecki natomiast zanotował najgorszy wynik (0,13 proc).

Wszyscy ci kandydaci odwoływali się do prawicowego i konserwatywnego elektoratu. Dlatego tez zdaniem polityków PiS powinni poprzeć kandydata im światopoglądowo bliskiego, Jarosława Kaczyńskiego.

Marek Jurek już po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów zapowiedział poparcie dla prezesa PiS w drugiej turze wyborów.

Podobnie postąpił Kornel Morawiecki. Janusz Korwin-Mikke na razie nie wypowiedział się w kwestii poparcia. Zapowiedział jednak rozmowy z pretendentami do najwyższego urzędu w państwie.

Pod listem podpisali się następujący posłowie PiS: Arkadiusz Czartoryski, Jarosław Jagiełło, Artur Górski, Jan Dziedziczak, Aleksander Chłopek, Zbigniew Kozak, Jerzy Rębek, Andrzej Dera, Józef Rojek, Wojciech Żukowski, Piotr Stanke, Stanisław Pięta, Edward Siarka, Barbara Marianowska, Maria Nowak, Zbigniew Dolata i Antoni Błądek.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 4 lipca 2010r. Zmierzą się w niej Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski. 

Zobacz również serwis: Wybory prezydenckie 2010

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »