Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu kredyt. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące kredyt.
Czy kredyt konsumencki można spłacić przed datą określoną w umowie?
Aktualizacja: 29.11.2012
Ustawa pozwala Ci zmienić Twoje obowiązki wynikające z umowy i spłacić Twój kredyt konsumencki przed terminem, na jaki została zawarta umowa. Nie musisz nikogo informować o swoim zamiarze, możesz go po prostu spłacić — od razu w całości albo w dowolnej części. »
Zawarcie umowy kredytu konsumenckiego
Aktualizacja: 29.11.2012
Istnieją ścisłe wymagania dla umów kredytu konsumenckiego. Będąc strona takiej umowy, należy pamiętać o tychże uregulowaniach. »
Umowa pożyczki i umowa kredytu bankowego
Aktualizacja: 20.05.2012
Pożyczka jest często utożsamiana z kredytem. Z prawnego punktu widzenia są to jednak odrębne typy umów. »
Aktualizacja: 20.05.2012
Umowa pożyczki o wartości powyżej 500 zł powinna być stwierdzona pismem. Jakie konsekwencje ma niedotrzymanie tego warunku? »
Aktualizacja: 13.12.2011
Przez zawarcie umowy o kredyt kontraktowy osoba fizyczna zobowiązuje się do systematycznego gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej przez czas oznaczony, a bank prowadzący kasę mieszkaniową – do przechowywania oszczędności i udzielenia po upływie tego okresu, długoterminowego kredytu na cele mieszkaniowe. »
Aktualizacja: 13.12.2011
Na podstawie umowy kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas określony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu. »
Zmiany w kredytach konsumenckich
Aktualizacja: 30.05.2011
Szykują się zmiany w ustawie o kredycie konsumenckim. Zwiększenie maksymalnej kwoty kredytu oraz dłuższy termin na odstąpienie od umowy – takie zmiany zakłada rządowy projekt, który został przyjęty przez Radę Ministrów 5 stycznia 2010 r. »
Kredyt i pożyczka to nie to samo
Aktualizacja: 30.08.2011
Mimo, że bardzo często używa się tych słów zamiennie to według prawa, kredyt i pożyczka to dwie różne umowy. Warto o tym wiedzieć przed podpisaniem którejś z nich. »
Aktualizacja: 30.08.2011
Przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu. »
Czym różni się kredyt od pożyczki
Aktualizacja: 30.08.2011
W języku codziennym zamiennie używamy słów „pożyczka” i „kredyt”. Jednak w myśl przepisów prawa obydwa te pojęcia się różnią i to znacznie. Oto kilka znaczących różnic. »
TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »