REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

1000 zł dla pracowników pomocy społecznej od 1 lipca 2024 r. Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej poparła nowelizację ustawy

1000 zł dla pracowników pomocy społecznej od 1 lipca 2024 r. Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej poparła nowelizację ustawy. Sprawdź szczegóły!

8408,17 zł: tyle od marca wynosi średnia krajowa. Jedne firmy ogłaszają zwolnienia grupowe, inne nie oszczędzają na podwyżkach wynagrodzenia

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w marcu 2024 r. wyniosło 8408,17 zł – od takiej dobrej dla pracowników wiadomości rozpoczął się nowy tydzień, komunikatem Głównego Urzędu Statystycznego z 22 kwietnia.

Rząd: Premie i wszelkie dodatki zostaną wyjęte z pensji minimalnej? Czy to oznacza podwyżki?

Dajemy pytajniki w tytule bo jest to propozycja minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Płaca minimalna nie ma zawierać żadnych dodatków i premii. Musi to zaakceptować premier Donald Tusk.

W Dzienniku Ustaw rozporządzenia o 20% podwyżkach dla funkcjonariuszy Policji, PSP, SG i SOP

Publikacja znowelizowanych rozporządzeń umożliwi wypłatę funkcjonariuszom Policji, PSP, SG i SOP obiecanych 20 proc. podwyżek uposażeń

REKLAMA

Rząd: projekt ws. programów dofinansowujących pracowników pomocy społecznej [To nie są podwyżki]

We wtorek rząd premiera Donalda Tuska zajmie się projektem ws. programów dofinansowujących pracowników pomocy społeczne

Dwa rozporządzenia: Podwyżki do 8000 zł w prokuraturze i sądach. Możliwe jednak jest tylko 5000 zł [kwoty brutto]

Podwyżki i ujednolicenie stawek wynagrodzenia pomiędzy asystentami i starszymi asystentami prokuratorów, a asystentami sędziów. 

Pracownicy naukowi dostaną podwyżki o 30%. Profesor zarobi co najmniej 9370 zł miesięcznie, profesor uczelni – 7777,10 zł, adiunkt – 6840,10 zł, inny nauczyciel akademicki – 4685 zł [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

Wynagrodzenia pracowników naukowych pójdą w górę. Minister nauki Dariusz Wieczorek podpisał rozporządzenie, dzięki któremu podwyżki otrzymają pracownicy naukowi zatrudnieni na uczelniach publicznych oraz w Polskiej Akademii Nauk. Wynagrodzenie zasadnicze profesora wzrośnie z 7210 zł do 9370 zł. Naukowcy dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

NSZZ Policjantów: dodatki za stopień wzrosną od 330 zł dla posterunkowego. Średnio o 375 zł brutto. Co z pozostałymi dodatkami?

NSZZ Policjantów poinformował o zaopiniowaniu przez związek projektu nowelizacji rozporządzenia MSWiA o uposażeniu policjantów. Podwyżka jest od 1 stycznia 2024 bieżącego roku. Dotyczy to także dodatków za stopień.

REKLAMA

NSZZ Policjantów: Podwyżki od 480 zł do 1970 zł. Wykaz dla wszystkich grup zaszeregowania [Tabela]

Policjanci z OM NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" POLICJI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO opracowali zestawienie tabelaryczne pokazując kwoty podwyżek dla 2024 roku dla każdego policjanta w zależności od grupy zaszeregowania.

30% podwyżki dla nauczycieli uchwalone. Co zrobi prezydent A. Duda? Czy nowe przepisy trafią do Trybunału Konstytucyjnego?

Za ustawą głosowało 408 posłów. Tylko 15 posłów było przeciw. Tak wysokie poparcie nie oznacza, że nauczyciele są już pewni 30% podwyżek. Ustawa okołobudżetowa może trafić do Trybunału Konstytucyjnego.

MSWiA: potwierdzamy podwyżki 20% dla służb mundurowych, a nie tylko dla budżetówki. Przywracamy obniżone renty i emerytury funkcjonariuszom

Wiceminister MSWiA W. Szczepański potwierdził podwyżkę o 20% uposażeń i płac nie tylko dla sfery budżetowej, ale również służb mundurowych "w tym policjantów". D. Tusk potwierdził na konferencji podwyżki o 20%. Mundurowi są jednak niezadowoleni z ostatnich zmian. Dla nich podwyżka 20% jest podwyżką o 10% - dotyczy tylko kwoty bazowej.

Czy w 2024 r. zasiłek pogrzebowy naprawdę będzie podniesiony z 4000 zł na 6450 zł (150% pensji minimalnej)

Potwierdzona podwyżka zasiłku pogrzebowego. W czasie kampanii wyborczej obietnica KO polegała na jego podwyżce do 150% pensji minimalnej. Daje to w 2024 r. 6450 zł tego zasiłku (od 1 lipca 2024 r.). Teraz takiej podwyżki oczekuje koalicyjna Lewica.

Informacja z MON: Decyzje o wyrównaniach wynagrodzeń do podwyżek 20%/30% po uchwaleniu ustaw budżetowych na 2024 r.

MON: Decyzje, czy i od kiedy wyrównania do podwyżek 20%/30%, po uchwaleniu ustawy budżetowej na rok 2024 oraz ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024.

30 proc. podwyżki dla nauczycieli od stycznia 2024 r. Deklaracja podwyżek w oświacie po spotkaniu z kandydatami na przyszłych ministrów

Deklaracja 30 proc. podwyżek dla nauczycieli od nowego roku w oświacie po spotkaniu z kandydatami na przyszłych ministrów wygłoszona. Jak powiedział D. Tusk: nowy rok zacznie się od 30 proc. podwyżek dla nauczycieli; na razie bez zwiększenia kwoty wolnej.

500 zł podwyżki dla pracowników urzędu miasta i jednostek podległych w 2024 r. Radni Rzeszowa jednogłośnie poparli uchwałę w tej sprawie

Podwyżki dla pracowników urzędu miasta i podległych mu jednostek w 2024 r. staną się faktem. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek złożył taką obietnicę podczas sesji rady miasta.

Hołownia o podwyżkach w 2024 r.: jest ogromna szansa na przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy o podwyżkach dla pielęgniarek czy diagnostów laboratoryjnych

Czy pielęgniarki i diagności laboratoryjni dostaną podwyżki w nadchodzącym roku? Zdaniem marszałka Sejmu szanse są ogromne. 

Podwyżki dla pielęgniarek w 2024 r. Projektem niedługo zajmie się Sejm

Wyższe wynagrodzenia dla pielęgniarek w 2024 r. mogą stać się faktem. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że w przyszłą środę Izba zajmie się projektem nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Podwyżki o 30% dla nauczycieli bo początkujący ma 90 zł więcej niż wynagrodzenie minimalne, dyplomowany tylko 63% średniej krajowej. A to za mało

Wszystko wskazuje na to, że w przypadku stworzenia rządu przez KO, Trzecią Drogę i Lewicę są pewne podwyżki 30% wynagrodzeń nauczycieli. Deklarowana data wprowadzenia podwyżek to 1 stycznia 2024 r.

Wyższe wynagrodzenie dla wszystkich już niedługo. Państwo narzuci obowiązek podwyżek na pracodawców?

Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę (3 września 2023r.): „My postawiliśmy także na podnoszenie płac, zarówno metodami administracyjnymi, czyli poprzez podnoszenie stawki minimalnej, ale także przez walkę z bezrobociem i doprowadzenie do sytuacji, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, nie zatrudniającego. To prowadzi do podwyżek płac”.

760 zł podwyżki dla pracowników Ośrodka Pomocy Rodzinie

760 zł podwyżki dla pracowników Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pieniądze na kontach pracowników znajdą się już niedługo!

Kolejny bonus zamiast podwyżki dla nauczycieli i służb mundurowych od 1 lipca 2023 r. Ile zyskają?

Nowelizacja budżetu na 2023 r. da możliwość wypłaty wyższych świadczeń z ZFŚS. Skorzystają nauczyciele. Dzięki wyższym odpisom na fundusz socjalny zyskają mundurowi i ich rodziny.

REKLAMA