REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sondaż

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę. Polacy rozstrzygnęli

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia ZET, nieco więcej niż 47% Polaków popiera pomysł skrócenia tygodnia pracy do czterech dni. Z drugiej strony, prawie 40% respondentów nie chce skrócenia tygodnia pracy, jeśli to oznacza utrzymanie obecnych wynagrodzeń.

Poparcie dla partii politycznych - początek kwietnia 2024 r. [sondaże]

Jeżeli wybory do Sejmu odbyłyby się w najbliższą niedzielę, Koalicja Obywatelska zdobyłaby 30,5 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość 29 proc., Trzecia Droga 11,8 proc., Lewica 9,5 proc., a Konfederacja 8,4 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego 4 kwietnia 2024 r. przez pracownię IBRiS dla Onetu. Natomiast nieco inne poparcie wynika z sondażu badającego poparcie dla partii politycznych w najbliższych wyborach do sejmików województw.

W jakich przypadkach można przerwać ciążę? Są wyniki sondażu

W czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" opublikowano wyniki sondażu pracowni United Surveys, w którym respondenci wskazywali, w jakich przypadkach można przerwać ciążę.

Najnowszy sondaż prezydencki: Hołownia 24,8%, Morawiecki 24,3%, Trzaskowski 22,2%

Poparcie w wyborach prezydenckich dla Szymona Hołowni deklaruje 24,8 proc. badanych, Mateusz Morawiecki może liczyć na 24,3 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski może liczyć na 22,2 proc. głosów - wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski.

REKLAMA

Czy Polacy są za likwidacją prac domowych? Na wynik sondażu wpływa wiek badanych

Likwidację prac domowych w szkołach podstawowych popiera 39 procent badanych, a 43 procent respondentów jest za ich utrzymaniem. Tak wynika z badania, które przeprowadziła w pierwszych dniach lutego firma Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna.

Jakie poparcie dla partii politycznych w grudniu 2023 roku? [Sondaż]

W dniach od 4 do 8 grudnia 2023 r. Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadził sobdaż poparcia dla partii politycznych. Wynika z niego, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się 30 proc. poparciem badanych, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 25 proc., na Trzecią Drogę (PSL i Polska 2050) - 13 proc., a Lewicę i Konfederację popiera po 9 proc. badanych.

Exit poll - co to?

W świecie mediów, szczególnie w okresie wyborów, pojawia się wiele terminów, które mogą być obce dla przeciętnego odbiorcy. Jednym z nich jest "exit poll". Choć brzmi tajemniczo, jest to narzędzie, które pozwala nam wstępnie ocenić wynik wyborów, zanim jeszcze zostaną opublikowane oficjalne dane. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu badaniu.

Ostatni sondaż przed wyborami. O trzecim miejscu decydują ułamki procentów!

Z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl opublikowanego wieczorem 13 października 2023 r. wynika, że 36,7 proc. ankietowanych deklaruje głosowanie na Zjednoczoną Prawicę (PiS); 29,9 proc. - na Koalicję Obywatelską; a 10,1 proc. na Trzecią Drogę, poparcie dla Nowej Lewicy i Konfederacji deklaruje po 9,7 proc. ankietowanych. Szacowana frekwencja to 63 proc.

REKLAMA

Wyniki wyborów do Sejmu 2023 - sondaż exit poll z 15 października

Firma badawcza Ipsos Polska zrealizowała 15 października 2023 r. badanie exit poll pokazujące szacunki dotyczące wyników głosowania Polek i Polaków w wyborach do Sejmu i Senatu. Badanie zostało przeprowadzone przed 900 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. 

Jeden z ostatnich sondaży wyborczych: KO, Trzecia Droga i Lewica mają większość w Sejmie

Na PiS chce obecnie głosować 34,9 proc. badanych, na KO - 28,1 proc., na Trzecią Drogę - 10,3 proc., na Lewicę - 10 proc., a na Konfederację - 8,3 proc. — wynika z sondażu IBRiS dla Onetu opublikowanego 12 października 2023 r. a przeprowadzonego w dniach 10-11 października br. Z tego badania wynika, że poniżej progu wyborczego znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem 1,4 proc. oraz Polska Jest Jedna - 0,4 proc. Natomiast 6,6 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje. A udział w wyborach chce wziąć 66,7 proc. badanych.

Sondaż wyborczy z 12 października: Przewaga PiS coraz mniejsza, Konfederacja spada z podium, 33,5 proc. nie pójdzie na wybory

Najnowszy sondaż wyborczy, opublikowany 12 października 2023 r., przeprowadzony przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i RMF w dniach 9-10 października br. pokazuje, że na PiS chce głosować 33,5 proc. wyborców, na KO - 28 proc, na Trzecią Drogę - 10,9 proc., na Lewicę - 10,1 proc., a na Konfederację - 9,2 proc. wyborców. Aż 33,5 proc. respondentów odpowiedziało, że nie zamierza brać udziału w wyborach.

Wybory 2023 - sondaż: PiS ma prawie 40 proc. Trzecia Droga balansuje na granicy progu 8 proc.

W wyborach w najbliższą niedzielę 15 października chęć głosowania na PiS deklaruje 39 proc. badanych; na KO - 30 proc. na Lewicę 11 proc., na Konfederację 9 proc. na Trzecią Drogę 8 proc. a na Bezpartyjnych Samorządowców 2 proc. - wynika z sondażu Social Changes zrealizowanego w dniach od 6 do 9 października 2023 r. na zlecenie portalu wPolityce.pl.

"Po wygranych wyborach Zjednoczona Prawica wyprowadzi Polskę z UE" - większość wyborców tak nie uważa [Sondaż]

35,1 proc. Polaków uważa, że po ewentualnym zwycięstwie wyborczym Zjednoczonej Prawicy nowy rząd będzie dążyć do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Przeciwnego zdania było 56,1 proc. badanych. Zatem większość wyborców nie uwierzyła w tezę lansowaną od miesięcy a nawet lat przez część opozycji.

Sondaż wyborczy z ostatniej chwili. Przewaga PiS topnieje!

Najnowszy sondaż wyborczy opublikowany 11 października 2023 r., przeprowadzony przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, pokazuje mniejsze poparcie dla PiS (w porównaniu do innych ostatnio opublikowanych sondaży) i brak możliwości stworzenia przez to ugrupowanie większości w Sejmie - nawet z posłami Konfederacji.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmu 15 października 2023 r.? Weź udział, nie czekaj na sondaże [Sonda anonimowa]

Weź udział w internetowej sondzie.

Dwa najnowsze sondaże wyborcze z ostatnich dni – w obu PiS ma 36% ale nie ma większości w Sejmie

W dniu 10 października 2023 r. opublikowano dwa sondaże wyborcze. W sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl PiS ma 36 proc. głosów, KO 28 proc., Trzecia Droga 12 proc., Konfederacja 11 proc., Lewica 10 proc. Natomiast z sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press. wynika, że PiS poparłoby również 36% głosujących, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28%, na Konfederację 9%, na Lewicę i Trzecią Drogę po 8%. Jak przełożyłoby się to na liczbę posłów w Sejmie?

PIS ma 207, KO 156, Konfederacja 36, Lewica i Trzecia Droga po 30 mandatów. Kto z kim zrobi koalicję? [Sondaż z 6-9 października 2023 r.]

W ostatni weekend, czyli tydzień po Marszu Miliona Serc, Ipsos, na zlecenie TOK FM i OKO.press, przeprowadził badanie, na kogo Polacy zagłosowaliby w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Kto wygrał debatę w TVP? Sondaż

Premier Mateusz Morawiecki wyraźnym zwycięzcą debaty, która odbyła się 9 października 2023 r. w Telewizji Polskiej. Lider PO Donald Tusk został wyprzedzony przez Szymona Hołownię - wynika z sondażu dla wpolityce.pl.

Najnowszy sondaż: Trzecia Droga poza Sejmem. Nie będzie koalicji „anty—PIS”? [IBRiS dla Polsat News]

Sondaż: ZP - 34,6 proc., KO - 27,9 proc., Lewica - 11,4 proc., Konfederacja - 7,7 proc., Trzecia Droga - 7,6 proc.

Najnowszy sondaż wyborczy - KO, Trzecia Droga i Lewica wspólnie mają większość w Sejmie!

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego w dniach 6-7 października dla "Super Expressu" wynika, ze Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica otrzymają w wyborach łącznie 50-proc. głosów, co przełoży się na 234 posłów w Sejmie (na 460 wszystkich posłów). Ta większość pozwoli na stworzenie przez te partie rządu.

Sondaż wyborczy po Marszu Miliona Serc. PiS traci szanse na rządzenie! Tylko 5 ugrupowań w Sejmie

Najnowszy sondaż wyborczy został przeprowadzony przez United Surveys dla RMF FM i "DGP"  2 października - a więc już po Marszu Miliona Serc. Wynika z niego, że Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica mogą zbudować w nowym Sejmie koalicję, która będzie dysponowała 243 głosami. Sondaż ten pokazuje, że nawet ewentualna koalicja z Konfederacją nie da PiS większości, czyli minimum 231 z 460 mandatów.

Najnowsze sondaże wyborcze. PiS już nie ma się kogo bać? Czy to efekt "Zielonej granicy"?

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę (1 października 2023 r.), Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 32,3 proc. głosów; na Koalicję Obywatelską głos oddałoby 26,4 proc., a na Trzecią Drogę 12,1 proc. ankietowanych - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Z kim rozmawiamy o polityce? Sympatycy jakich partii najczęściej dyskutują na tematy polityczne?

Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło sondaż, w którym zapytano respondentów jak często i z kim, zdarza im się rozmawiać o polityce. Gdzie i z kim lubimy podyskutować o tematach politycznych, a gdzie i z kim takich tematów się unika? Sympatycy jakich partii najczęściej rozmawiają o polityce? Kto lubi wejść w polityczną dyskusję w internecie?

Zmiany w Kodeksie wyborczym. Ankietowani nie wierzą, że chodzi tylko o podniesienie frekwencji

Większość ankietowanych w sondażu SW Research nie wierzy, że ostatnie zmiany w Kodeksie wyborczym mają na celu wyłącznie zwiększenie frekwencji. Jedna czwarta respondentów jest przeciwnego zdania. Prawie 15 proc. badanych w ogóle nie wie o zmianach Kodeksu.

Ponad 80 proc. Polaków nie chce wycofania gotówki z obiegu

Gotówka nie powinna zostać wycofana z obiegu. Tak uważa ponad 80 procent Polaków – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS.

Mniejsze obawy Polaków o wojnę z Rosją [SONDAŻ]

Wraz z upływem czasu zmniejszają się obawy Polaków przed wojną z Rosją. Taki wniosek ujawnia sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM

Wstrzymanie funduszy UE dla Polski? Również zwolennicy PiS podzielają obawy

Wstrzymanie funduszy UE dla Polski zmienia się w realną perspektywę. Takie wnioski płyną z sondażu dla DGP.

Jakie są oszczędności Polaków w gotówce? [BADANIE]

Według najnowszego badania opinii publicznej, obecnie co piąty Polak ma oszczędności w gotówce wynoszące od 1000 do 4999 zł. Chodzi tu o osoby głównie w wieku 23-35 lat oraz z miesięcznymi dochodami netto poniżej 1000 zł. Nieznacznie mniej rodaków nie dysponuje żadnymi tego typu rezerwami finansowymi.

CBOS: wybory samorządowe polską ,,grą o tron''

Centrum Badania Opinii Społecznego (CBOS) opublikowało wyniki najnowszych badań, w ramach których Polacy oceniali ważność wyborów oraz poczucie swojego wpływu na sprawy kraju. Obywatele twierdzą, że wybory samorządowe to wybory o największym znaczeniu - w badaniu uzyskały one wynik 7,34 w 10-punktowej skali. Niestety z badań również wynika, że duża część Polaków uważa, że nie ma wpływu na sprawy kraju.

REKLAMA