reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Becikowe > Świadczenie rodzicielskie 2016 r.

Świadczenie rodzicielskie 2016 r.

Świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 zł przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka rodzice otrzymają już od początku przyszłego roku. Nowelizacja czeka teraz na podpis Prezydenta RP.

–  Od 1 stycznia 2016 r. nie będzie niższego świadczenia na urlopie rodzicielskim niż 1000 zł. Dotyczy to wszystkich, niezależnie od tego, czy ktoś poszukuje pracy, czy pracuje na umowę o dzieło, czy jest studentką, uczennicą, czy jest rolnikiem. To jest postawienie kropki nad i w polityce rodzinnej, która zmienia oblicze demograficzne Polski – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych wprowadza nowe świadczenie rodzicielskie. Osoby bezrobotne, studenci, rolnicy oraz pracujący na umowach o dzieło przez rok po urodzeniu dziecka będą otrzymywali miesięcznie 1000 zł.

Zobacz serwis: Sprawy rodzinne

Świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać niezależnie od dochodu. Będzie wypłacane przez okres od 52 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka, do 71 tygodni – w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci.

– Jedną z najważniejszych zmian dokonanych w tej kadencji Sejmu było stworzenie urlopów rodzicielskich i wydłużenie urlopów macierzyńskich do 52 tygodni. Zmieniło to oblicze polityki rodzinnej i pociągnęło za sobą kaskadę dobrych zdarzeń w tym obszarze. Świadczenie rodzicielskie to kolejny krok wsparcia dla rodziców – dodał minister Kosiniak-Kamysz.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Świadczenie rodzicielskie 2016 r. /fot. Fotolia
Świadczenie rodzicielskie 2016 r. /fot. Fotolia

PKWiU - Nowa matryca stawek VAT – Usługi178.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama