REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są szanse na pożyczkę z komornikiem?

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
komornik
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Osoby borykające się z egzekucją komorniczą doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich sytuacja na rynku pożyczek i kredytów jest niezwykle trudna. Sprawdź, co eksperci porównywarki zadluzenia.com mówią na temat pożyczek z komornikiem i oceń swoje szanse na uzyskanie takiego finansowania.

Jest komornik? Szanse na pożyczkę są niewielkie

Niestety popularne i dostępne w Internecie pożyczki z komornikiem od ręki to bardzo często chwyty marketingowe, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Eksperci finansowi mówią jasno - każdy bank czy firma pożyczkowa, które dowiedzą się o tym, że jesteśmy w trakcie egzekucji komorniczej, nie pożyczą nam pieniędzy. Na stronie https://www.zadluzenia.com/pozyczki-z-komornikiem/ nasi eksperci w dziedzinie finansów osobistych przygotowali dedykowany ranking pożyczkowy.

REKLAMA

REKLAMA

Pożyczanie osobom borykającym się ze spłatą komornika byłoby z punktu widzenia firmy czy banku skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ w trakcie egzekucji dłużnik musi przede wszystkim spłacać dług egzekwowany przez komornika, a dopiero w drugiej kolejności może przeznaczać pieniądze na inne cele.

Często zgłaszają się do naszego portalu osoby, które mówią, że ich znajomy mimo egzekucji komorniczej dostał pożyczkę. Pytają - jak to możliwe?” - wskazuje Kornel Siwiec, prawnik i założyciel porównywarki finansowej www.zadluzenia.com.Zawsze w takiej sytuacji odpowiadamy, że najprawdopodobniej osoba ta skorzystała z chwilówek lub pozabanowych pożyczek ratalnych, w których nie zweryfikowano faktu, że jest ona w trakcie egzekucji komorniczej. Rzeczywiście takie przypadki się zdarzają, choć coraz rzadziej, ponieważ weryfikacja Klienta i jego zdolności kredytowej jest coraz bardziej powszechna, także w firmach pozabankowych” - dodaje.

Skąd pożyczkodawca wie o komorniku?

Firmy udzielające pożyczek mają różne sposoby na sprawdzenie, czy potencjalny Klient jest zadłużony z komornikiem. Oto cztery główne metody:

  1. Telefon od przedstawiciela firmy pożyczkowej: Po złożeniu wniosku online, firma pożyczkowa może zadzwonić do Klienta i zapytać, czy ma komornika.
  2. Raport z BIK, KRD i innych baz: Firmy pożyczkowe sprawdzają dane w bazach dłużników, takich jak BIK, KRD, BIG InfoMonitor czy ERIF. Szczególnie status spłaty w BIK może ujawnić zaległości.
  3. Wyciąg z rachunku bankowego: Klient może być poproszony o dostarczenie wyciągu z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy, aby sprawdzić jego historię finansową. W rachunku będzie widoczne zajęcie przez komornika sądowego lub wpłaty z tytułu egzekucji.
  4. Automatyczna analiza rachunku bankowego: Niektóre firmy używają narzędzi, takich jak Kontomatik, do analizy historii rachunku bankowego Klienta, co pozwala wykryć zajęcie konta przez komornika.

Należy zaznaczyć, że próby ukrywania informacji o komorniku są nierozsądne, ponieważ wszystkie rozmowy i działania są zazwyczaj dokumentowane i niewłaściwe informacje mogą skutkować odrzuceniem wniosku lub nawet konsekwencjami prawnymi. Podając nieprawdziwe dane we wniosku o pożyczkę narażamy się na odpowiedzialność karną – za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Baza BIK wprost informuje o egzekucji komorniczej

REKLAMA

Informacje o egzekucji komorniczej w szczególności prezentuje baza BIK, dlatego osoby z wpisem o komorniku bardzo obawiają się weryfikacji tej bazy przez firmę pożyczkową. W przypadku zaległości w spłacie jakichkolwiek pożyczek i kredytów widocznych w BIK, możemy znaleźć przy danym zobowiązaniu szczegółowe oznaczenia oznaczające zaległości w spłacie, windykację lub trwającą egzekucję komorniczą. Już nawet zaległe zobowiązania - niezależnie od tego, jak bardzo są przeterminowane - zawsze utrudniają nam sytuację na rynku pożyczkowym. Niewielkie zaległości, szczególnie te do 90 dni, mogą być jednak akceptowane przez niektóre firmy pożyczkowe.

Poważnym problemem dla wszystkich osób zadłużonych są natomiast zaległe zobowiązania niespłacone powyżej 180 dni. Nie ma co prawda zakazu pożyczania pieniędzy osobom nadmiernie zadłużonym, ale konsekwencje, z którymi wiąże się taka pożyczka, mogą narazić firmę pożyczkową na ogromne straty finansowe, dlatego raczej żadna firma nie zdecyduje się na udzielenie takiego finansowa” - podkreśla prawnik i ekspert finansowy porównywarki zadluzenia.com, Kornel Siwiec. Jak natomiast zareagują firmy pożyczkowe i banki na widoczną w bazie BIK trwającą egzekucję komorniczą? Niestety wykrycie statusu “egzekucja” działa niestety niemalże jak wyrok i uniemożliwia nam otrzymanie finansowania w jakiejkolwiek firmie pożyczkowej czy banku.

Czy po zakończonej egzekucji komorniczej mogę uzyskać pożyczkę?

Po zakończeniu egzekucji komorniczej możliwość uzyskania pożyczki zależna od polityki banku czy firmy pożyczkowej. Informacje o zobowiązaniach w BIK pozostają w tym rejestrze aż przez 5 lat od spłaty, więc teoretycznie nadal mogą wpłynąć na decyzję kredytową. Ujawniają bowiem, że w pewnym okresie życia mieliśmy problemy ze spłatą. Może być to przeszkodą szczególnie w przypadku większych zobowiązań finansowych, takich jak kredyt hipoteczny. Eksperci są zdania, że przy popularnych pożyczkach pozabankowych zakończona egzekucja komornicza nie powinna jednak stanowić przeszkody. Jeżeli zatem jesteśmy w trakcie egzekucji komorniczej i chcielibyśmy bezproblemowo uzyskać finansowanie, o wiele lepszym wyjściem będzie spłacenie komornika i wnioskowanie o pożyczkę dopiero po zakończeniu toczącej się egzekucji komorniczej.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Grill na balkonie? Uważaj - może kosztować Cię nawet 5 500 zł, a ognisko w ogrodzie - nawet 11 500 zł

Można śmiało powiedzieć, że majówka to narodowe święto grilla (a w nieco mniejszym zakresie - również ogniska). Mieszkańcy bloków - z przyczyn oczywistych - mogą zdecydować się wyłącznie na to pierwsze, a posiadacze własnych ogródków - rozniecić nieco większy płomień. Czy jednak takie przyjemności - w obrębie własnych balkonów i ogródków są legalne? Okazuje się, że nie w każdym przypadku, a ich nieroztropnych amatorów, mogą niekiedy spotkać niemiłe konsekwencje.

Rząd szykuje zmiany w emeryturach – grupa pracowników popracuje do 70 roku życia

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem zmian w przepisach, które mają wydłużyć maksymalny wiek pełnienia funkcji przez komorników sądowych oraz ich asesorów. Zgodnie z planowanymi regulacjami, osoby wykonujące te zawody miałyby obowiązek pozostawać aktywne zawodowo nawet do 70. roku życia.

Prawne ryzyka używania AI przez pracowników. Odpowiedzialność pracodawcy wobec osób trzecich. Prawo pracy, prawo autorskie, ochrona danych poufnych i osobowych

Sztuczna inteligencja (AI) stanowi dużą pomoc w pracy, ułatwiając ją i przyspieszając w znacznym stopniu. Zdają sobie z tego sprawę zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Tak jednak ze strony pracodawców lub potencjalnych pracodawców wobec pracowników lub kandydatów, jak po ze strony pracowników, nieodpowiedzialne korzystania z AI może rodzić określone ryzyka prawne, które możemy ocenić przez pryzmat prawa pracy. Świadomość tych ryzyk jest ważna pod kątem znalezienia rozwiązań przed nimi zabezpieczających w sytuacji w której prawo powszechne takiego zabezpieczenia nie przewiduje.

Zmiana miejsca głosowania. Wybory 2025. Jak zagłosować w innym obwodzie?

Zmiana miejsca głosowania w wyborach na Prezydenta RP w dniu 18 maja 2025 r. jest możliwa. Co zrobić, aby zagłosować w obwodzie poza stałym miejscem zamieszkania? Niezbędne jest zaświadczenie o zmianie miejsca głosowania.

REKLAMA

Ostatni dzień na rozliczenie PIT 2024 Sprawdź, co musisz zrobić, zanim system zamknie dostęp

Ministerstwo Finansów przypomina: 30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za 2024 rok. Ponad 8 milionów Polaków skorzystało już z usługi Twój e-PIT. Sprawdź, co zrobić, by nie zapłacić kary, jak uniknąć błędów i co grozi za brak reakcji.

Specustawa o przeliczeniu emerytur: Bez wniosku, bez wyrównania i bez waloryzacji. I dopiero od połowy 2026 r.

Specustawa: ZUS załatwi sam ponowne przeliczenie emerytur. Bez wniosku, bez wyrównania i bez waloryzacji. I niestety dopiero od połowy 2026 r.

Artur Bartoszewicz – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Artur Bartoszewicz – czy należy do partii politycznej? Przedstawiamy program wyborczy kandydata na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. i wyniki najnowszego sondażu.

Kamery nasobne dla ratowników medycznych a RODO [Ochrona danych osobowych]

Z pewnością zgodzicie się że ratownicy medyczni są bardzo często narażeni na brutalne ataki ze strony agresywnych pacjentów. Coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu kamer nasobnych dla ratowników medycznych. Co na to przepisy RODO i Konstytucja?

REKLAMA

Koniec z wypłacaniem przez pracodawcę 140 zł, za okulary które kosztowały 900 zł i limitowaniem częstotliwości refundacji? Nareszcie jest decyzja A. Dziemianowicz-Bąk

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiło swoje stanowisko w sprawie uregulowania minimalnej kwoty refundacji okularów (lub soczewek kontaktowych) korygujących wzrok dla osób pracujących przy komputerze oraz częstotliwości przysługiwania tegoż dofinansowania od pracodawcy. Wynika ono z odpowiedzi na interpelację poselską nr 4813 posłanki Marta Stożek, z dnia 12 września 2024 r.

Praca w majówkę. Czy należy się dodatek?

Zbliżają się 3 ważne dni w roku 2025: 1 maja, 2 maja, 3 maja. Niektórzy w tym czasie pracują. Czy zatem za pracę w majówkę należy się dodatek pieniężny czy inna rekompensata?

REKLAMA