reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Inne > Bezpłatne porady emerytalno-rentowe w poznańskim ZUS-ie

Bezpłatne porady emerytalno-rentowe w poznańskim ZUS-ie

W dniu 21 i 22 września 2011 roku podczas Międzynarodowych Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. niemieckich emerytur.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz częściej podejmują zatrudnienie poza granicami kraju, w tym na terenie naszego zachodniego sąsiada, Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Poznaniu organizuje Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Odbędą się one 21 i 22 września, w godzinach od 9.00 do 16.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Dąbrowskiego 12 (sala konferencyjna nr 219, II piętro).

Zobacz: Pomoc pro bono

- Od wielu już lat - jako obywatele Unii Europejskiej - korzystamy z prawa swobodnego przepływu osób, w tym pracowników. Daje to nam nie tylko możliwość podejmowania legalnej pracy na terenie państw członkowskich UE, ale również korzystania z zabezpieczenia społecznego w tych krajach - mówi Maria Nowak - dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu. - Należy jednak pamiętać, że każde z państw członkowskich indywidualnie reguluje kwestie dotyczące ubezpieczeń społecznych i aby móc korzystać z uprawnień, trzeba przysługujące nam prawa najpierw poznać - dodaje.

Zobacz: Bezpłatne porady z prawa rodzinnego

Na polsko-niemieckich dniach poradnictwa obecni będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV). Będą oni udzielać bezpłatnych porad z zakresu wszystkich spraw ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz w zakresie indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób posiadających okresy aktywności zawodowej zarówno na terenie Niemiec jak i Polski.

Telefonicznie można uzgodnić termin, oraz godziny spotkania, aby uniknąć zbędnego oczekiwania w kolejce do eksperta.

Zapisy na indywidualne, bezpłatne porady przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00, pod numerem telefonu 61 841 68 47. Podczas rejestracji należy podać numer świadczenia oraz numer PESEL.

Na umówione spotkanie należy przynieść dokumenty ubezpieczeniowe oraz dowód osobisty lub paszport.

AS/Źródło:ZUS

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama