reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - turystyka > Beatyfikacja Jana Pawła II: Porady dla zwiedzających Padwę i Wenecję

Beatyfikacja Jana Pawła II: Porady dla zwiedzających Padwę i Wenecję

Aby dojechać do centrum Padwy, musimy posiadać specjalne zezwolenie. Wjazd autokarów na teren Wenecji podlega opłacie.

Wjazd do centrum Padwy jest uwarunkowany posiadaniem specjalnego zezwolenia. Obowiązuje zakaz wjazdu do centrum miasta autokarów, które mogą zatrzymywać się na wyznaczonych parkingach. Najbliżej Bazyliki św. Antoniego zlokalizowany jest duży parking przy Prato della Valle (ok. 400 metrów).

W dniach od 26.04-6.05 przy Bazylice św. Antoniego będzie działał punkt informacyjny dla pielgrzymów i będą dostępni przewodnicy w języku polskim. Zorganizowane grupy są proszone o przekazywanie z wyprzedzeniem informacji o zamiarze zwiedzania Bazyliki, z podaniem planowanej godziny przyjazdu, godziny zwiedzania, ilości osób oraz danych organizatora, opiekuna grupy i numeru rejestracyjnego autokaru.

Punkt informacyjny Bazyliki św. Antoniego w Padwie:
Telefon: 0039 049 8225652
Faks: 0039 049 8789735
e-mail: infobasilica@santantonio.org
Bazylika jest otwarta we wszystkie dni tygodnia w godzinach 9.00-13.00 i 14.00-18.00. Szczegółowe informacje o Bazylice są dostępne na stronie internetowej: http://www.basilicadelsanto.org.

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jakie pozwolenia dla autobusów turystycznych w Rzymie?

Dojazd do centrum Wenecji jest możliwy wyłącznie do parkingu przy Piazzale Roma (samochody osobowe) lub do parkingu Tronchetto (autobusy). Parking Tronchetto jest połączony z centrum miasta tramwajem wodnym nr 2 lub autobusem nr 6 do Piazzale Roma. Kontakt telefoniczny na parking: 0039 041 52007555.

Opłata parkingowa wynosi od 21 euro za 12 godzin do 69 euro za 48 godzin. Można również skorzystać ze znacznie tańszych parkingów przy dworcu kolejowym Wenecja Mestre i dojechać pociągiem do stacji Wenecja Santa Lucia położonej w centrum.

Wjazd autokarów na teren miasta, w tym przejazd do parkingów, podlega opłacie. Dojazd do punktów opłat jest oznaczony tablicami z napisem"check-in". Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Agencji Usług Transportowych w Wenecji.

Źródło: Ambasada RP w Rzymie

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jak korzystać z komunikacji miejskiej w Rzymie?

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama