REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Beatyfikacja Jana Pawła II: Porady dla zwiedzających Padwę i Wenecję

Dojazd do centrum Wenecji jest możliwy wyłącznie do parkingu przy Piazzale Roma (samochody osobowe) lub do parkingu Tronchetto (autobusy).
Dojazd do centrum Wenecji jest możliwy wyłącznie do parkingu przy Piazzale Roma (samochody osobowe) lub do parkingu Tronchetto (autobusy).

REKLAMA

REKLAMA

Aby dojechać do centrum Padwy, musimy posiadać specjalne zezwolenie. Wjazd autokarów na teren Wenecji podlega opłacie.

Padwa

REKLAMA

Wjazd do centrum Padwy jest uwarunkowany posiadaniem specjalnego zezwolenia. Obowiązuje zakaz wjazdu do centrum miasta autokarów, które mogą zatrzymywać się na wyznaczonych parkingach. Najbliżej Bazyliki św. Antoniego zlokalizowany jest duży parking przy Prato della Valle (ok. 400 metrów).

REKLAMA

W dniach od 26.04-6.05 przy Bazylice św. Antoniego będzie działał punkt informacyjny dla pielgrzymów i będą dostępni przewodnicy w języku polskim. Zorganizowane grupy są proszone o przekazywanie z wyprzedzeniem informacji o zamiarze zwiedzania Bazyliki, z podaniem planowanej godziny przyjazdu, godziny zwiedzania, ilości osób oraz danych organizatora, opiekuna grupy i numeru rejestracyjnego autokaru.

Punkt informacyjny Bazyliki św. Antoniego w Padwie:
Telefon: 0039 049 8225652
Faks: 0039 049 8789735
e-mail: infobasilica@santantonio.org
Bazylika jest otwarta we wszystkie dni tygodnia w godzinach 9.00-13.00 i 14.00-18.00. Szczegółowe informacje o Bazylice są dostępne na stronie internetowej: http://www.basilicadelsanto.org.

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jakie pozwolenia dla autobusów turystycznych w Rzymie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wenecja

Dojazd do centrum Wenecji jest możliwy wyłącznie do parkingu przy Piazzale Roma (samochody osobowe) lub do parkingu Tronchetto (autobusy). Parking Tronchetto jest połączony z centrum miasta tramwajem wodnym nr 2 lub autobusem nr 6 do Piazzale Roma. Kontakt telefoniczny na parking: 0039 041 52007555.

Opłata parkingowa wynosi od 21 euro za 12 godzin do 69 euro za 48 godzin. Można również skorzystać ze znacznie tańszych parkingów przy dworcu kolejowym Wenecja Mestre i dojechać pociągiem do stacji Wenecja Santa Lucia położonej w centrum.

Wjazd autokarów na teren miasta, w tym przejazd do parkingów, podlega opłacie. Dojazd do punktów opłat jest oznaczony tablicami z napisem"check-in". Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Agencji Usług Transportowych w Wenecji.

Źródło: Ambasada RP w Rzymie

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jak korzystać z komunikacji miejskiej w Rzymie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co daje zastrzeżenie numeru PESEL

Od 1 czerwca 2024 r. wszystkie instytucje finansowe będą musiały sprawdzić Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL, zanim udzielą komuś pożyczki czy podpiszą umowę. Zastrzeżenie numeru PESEL to najprostszy sposób na zabezpieczenie się przed oszustami.

1250 zł dofinansowania na osobę do wycieczki szkolnej! Może trwać od 2 do 5 dni. Rusza nowy program MEN. Decyduje kolejność zgłoszeń

Nawet 1250 zł dofinansowania na osobę do wycieczki szkolnej. Organizowanie wycieczek szkolnych jest obecnie trudniejsze niż przed laty. Odpowiedzią na powstałe na tym tle problemy ma być nowy program MEN – Podróż z klasą.

PESEL z ważnymi zmianami od 1 czerwca 2024 r.

Od 1 czerwca 2024 r. instytucje finansowe - zanim udzielą komuś pożyczki - będą musiały sprawdzić Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL. Co to oznacza dla konsumentów i dla firm? Jak zastrzec PESEL?

Promocja bezrobotnych do 30 roku życia

Osoby bezrobotne, które nie ukończyły 30. roku życia, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie z powiatowego urzędu pracy. Osoby te mogą uzyskać środki na aktywizację w postaci bonów: szkoleniowego, stażowego, na zatrudnienie i na zasiedlenie.

REKLAMA

Renta socjalna 2024 r. [ile wynosi, wniosek, od kiedy, dla kogo]

Ładowanie treści...

Zasiłki dla rodzin w 2024 r. Ile, dla kogo, wniosek

W 2024 r. rodzice mogą ubiegać się o szereg zasiłków i świadczeń. Jakie warunki trzeba spełnić, by je otrzymać? Gdzie składa się wniosek? Prezentujemy najważniejsze formy wsparcia.

Kiedy będzie wypłacana renta wdowia? Takie mają być zasady

Renta wdowia - na jakich zasadach na przysługiwać to świadczenie? Zaproponowano, aby owdowiała osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oszacowało, że roczne koszty wypłaty renty wdowiej to 8-10 mld zł.

Emerytura stażowa 2024 r. [dla kogo, od kiedy, w jakiej wysokości]

Emerytura stażowa będzie przysługiwać ubezpieczonym przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego. Poselski projekt ustawy wprowadzającej emeryturę stażową znajduje się obecnie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

REKLAMA

Rodzic na wycieczce szkolnej musi mieć zaświadczenie z KRK o niekaralności?

Do naszej redakcji napisała zaniepokojona czytelniczka, że otrzymała wiadomość od dyrektorki szkoły, do której uczęszcza jej córka, że w sytuacji, gdy rodzic będzie chciał jechać na wycieczkę z dziećmi albo uczestniczyć w wyjściu do kina czy teatru, będzie musiał przedstawić zaświadczenie o niekaralności. "W poniedziałek mamy wyjście z okazji dnia dziecka, żaden rodzic nie ma takiego zaświadczenia, czy teraz wyjście się nie odbędzie?" - dopytuje czytelniczka. 

Będą podwyżki wynagrodzeń. Plany na resztę 2024 roku

Dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego pokazują, że od stycznia do kwietnia 2024 r., 57% firm zdecydowało się na podniesienie wynagrodzeń. Z tych firm, 45% planuje dalsze podwyżki w tym roku. Dodatkowo, 24% firm, które jeszcze nie podniosły płac, zamierza to zrobić. Oznacza to, że łącznie 67% badanych firm podniesie pensje w tym roku.

REKLAMA