reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Policja > Dodatkowa praca funkcjonariusza służby więziennej

Dodatkowa praca funkcjonariusza służby więziennej

Funkcjonariusze służby więziennej zainteresowani podjęciem dodatkowej pracy muszą uzyskać zgodę przełożonego. Obowiązujące od 13 sierpnia 2010r. przepisy wprowadzają nowy termin na wydanie przez kierownika jednostki organizacyjnej zezwolenia, który wynosi 14 dni.

Zasady podjęcia przez funkcjonariusza dodatkowej pracy określa rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 18 czerwca 2010r. w sprawie udzielania zezwoleń na podjęcie zajęcia zarobkowego poza służbą przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. W ramach dodatkowej pracy funkcjonariusze najczęściej pracują jako kuratorzy sądowi lub w rodzinnych firmach.

Funkcjonariusz ubiegający się o zezwolenie na podjęcie zajęcia zarobkowego poza służbą składa kierownikowi jednostki organizacyjnej Służby Więziennej pisemny wniosek, w którym określa:

- nazwę i adres podmiotu u którego zamierza podjąć dodatkową pracę albo informacje dotyczące zamiaru prowadzenia działalności gospodarczej

- szczegółowy charakter zajęcia zarobkowego i przewidywany zakres obowiązków

- czas i miejsce wykonywanego zajęcia

- przewidywany okres trwania dodatkowej pracy

Przełożony w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, zawiadomi na piśmie funkcjonariusza o udzieleniu zezwolenia lub o jego odmowie. Wcześniej kierownik jednostki organizacyjnej mógł wyrazić zgodę w ciągu 30 dni. Warto wspomnieć, iż zawiadomienie o odmowie udzielenia zezwolenia nie wymaga uzasadnienia.

Zobacz również serwis: Firma

Kryteria podjęcia dodatkowej pracy przez funkcjonariusza Służby Więziennej zawiera ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej. Podejmując pracę poza służbą funkcjonariusze nie mogą prowadzić działalności, która w jakikolwiek sposób podważa autorytet Służby Więziennej lub w której wykorzystuje się informacje o charakterze służbowym do celów pozasłużbowych.

Zobacz również serwis: Praca

Zgodnie z ustawą zakazana jest również wspólna praca małżonków i osób bliskich, a więziennicy zobowiązani są do składania corocznych oświadczeń majątkowych. Dotyczy to nie tylko majątku odrębnego funkcjonariusza, ale również objętego wspólnością małżeńską.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kryteria podjęcia dodatkowej pracy przez funkcjonariusza Służby Więziennej zawiera ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej.
Kryteria podjęcia dodatkowej pracy przez funkcjonariusza Służby Więziennej zawiera ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Doradztwo prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama