REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sprzedaż

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rok 2011 rekordowy dla Nissana

Marka Nissan w Polsce zamknęła rok 2011 z rekordowym wynikiem sprzedaży ponad 16 700 sztuk. Wyniki te pozwoliły Nissanowi znaleźć się na dziewiątym miejscu wśród wszystkich marek motoryzacyjnych w Polsce. Nissan zanotował wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem 2011 aż o 19%.

Rekordowa sprzedaż Volkswagena w pierwszym kwartale 2012r.

W pierwszych trzech miesiącach 2012 roku, Marka Volkswagen Samochody Osobowe zwiększyła swoją sprzedaż swoich samochodów na świecie do 1,36 mln samochodów. W analogicznym okresie w 2011r. sprzedano 1,23 mln, czyli odnotowano wzrost w stosunku do zeszłego roku o 10,5%.

Nowe auto z Internetu

Kupić samochód w internecie? To brzmi nieco fantastycznie, ale taka forma zakupu auta jest powszechna w wielu krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. We Francji od kilku lat ponad 15% nowych samochodów sprzedawanych jest za pośrednictwem wyspecjalizowanych portali samochodowych.

Rekordowy kwartał dla Audi w Chinach

W minionym kwartale Audi odnotowało rekordowy wzrost sprzedaży swoich aut w Chinach i Hongkongu.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż Chevroleta w Polsce!

Chevrolet osiągnął w marcu 2012 roku rekordowy, bo aż 82% wzrost sprzedaży na polskim rynku. Łącznie amerykański koncern sprzedał w tym miesiącu 1249 samochodów.

Skoda wciąż zwiększa sprzedaż

Mimo, że rynek samochodowy generalnie notuje straty, Skoda pnie się ku górze. Potwierdzeniem tego są statystyki sprzedaży za początek 2012 roku.

Pierwszy Aventador już w Polsce

Lamborghini Aventador LP 700-4, marzenie niejednego miłośnika samochodów, jest już do kupienia w Polsce. Cena? Niecałe dwa miliony złotych.

Podwyżki cen w salonach samochodowych

Z informacji zamieszczonych w „Dzienniku Gazecie Prawnej” dowiadujemy się, że producenci aut podnoszą ceny w salonach. Taka sytuacja jest spowodowana osłabianiem się złotego. Niestabilna sytuacja kursu niepokoi sprzedawców i w walce o zyski, ceny nowych aut lekko wzrastają.

REKLAMA

Rok 2011 rekordowy dla Audi

Kluczowe wskaźniki efektywności potwierdzają, iż rok 2011 był pod wieloma względami rekordowy dla Audi.

Nowa forma aukcji internetowych

Kupno używanego samochodu bez wcześniejszych oględzin może wydawać się bardzo ryzykowne. Mimo to w internecie możemy znaleźć aukcje wystawiające takie pojazdy po leasingu. Firmy zajmujące się tym przyznają, że z wymienionego już powodu, nie odnotowują dużego zainteresowania.

14 chętnych do kupna Saaba

W grudniu zeszłego roku ten historyczny szwedzki producent ogłosił bankructwo. Dzisiaj ustawia się kolejka chętnych do kupna marki, a najsilniejszym graczem wydają się Chińczycy. Czy niezawodność Saabów spadnie w związku z tym do norm chińskich?

Stabilna sprzedaż Volkswagena na początku roku

Z początkiem roku wzrosła sprzedaż nowych samochodów osobowych Volkswagena na świecie. W styczniu 2012 r. nowe pojazdy odebrało 419,200 klientów, w porównaniu z rokiem ubiegłym (styczeń 2011 – 418,600) jest to wzrost o 0,1%. Natomiast dział samochodów użytkowych zanotował sprzedaż wyższą o 10,5% (styczeń 2012 – 39,500, styczeń 2011 – 35,700).

Zniknie problem podwójnego ubezpieczenia OC

Od 11 lutego 2012 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Nowe zasady zlikwidują problem tzw. podwójnego ubezpieczenia OC. Dotyczyć to będzie jednak umów zawartych po 11 lutego.

Cofnięty licznik kupionego samochodu (cz. 2.)

Kupno samochodu w którym licznik został cofnięty wiąże się z określonymi uprawnieniami po stronie kupującego. Jak z nich skorzystać?

Cofnięty licznik kupionego samochodu

Jeśli kupiłeś auto z cofniętym licznikiem to wiedz, że prawo stoi po Twojej stronie. Jak z niego skorzystać? Co w przypadku, gdy samochód został kupiony z komisu?

Kupno wadliwej rzeczy

Kupujący może reklamować wadliwą rzecz, jeżeli kupił ją w sklepie. Wynika to z przepisów konsumenckich. Co jednak z kupnem wadliwej rzeczy od osoby prywatnej?

Rekordowy rok Chevroleta

Chevrolet sprzedał w minionym roku rekordową liczbę 4,76 miliona aut. Tym samym ustanowił globalny rekord sprzedaży. General Motors sprzedało w tym samym okresie ponad 9 mln aut.

Jakie są sposoby nabycia prawa własności? (cz. 1.)

Najczęściej spotykanym sposobem przeniesienia własności jest umowa. Własność nieruchomości nie może zostać przeniesiona pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu.

Co powinna zawierać umowa sprzedaży?

Umowa sprzedaży to jednak z najpowszechniej zawieranych umów w życiu codziennym. Sporządzenie takiej umowy nie wymaga wiedzy prawniczej. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach.

Nabycie ruchomości od nieuprawnionego w prawie niemieckim

Mamy tutaj do czynienia z konfliktem interesów właściciela rzeczy ruchomej i uczciwego nabywcy. nabywca nie uzyskuje własności, jeżeli rzecz została skradziona, zgubiona albo w inny sposób utracona przez właściciela.

Rekordowa sprzedaż Mercedesa

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Mercedes prognozuje, że ilość wyprodukowanych aut w tym roku będzie rekordowa i wyniesie aż 1,25 mln aut.

Wyniki sprzedaży Nissana za listopad 2011

Nissan ogłosił wyniki sprzedaży w Europie za listopad 2011 roku. Wyniki są bardzo obiecujące. Japoński producent odnotował wzrost sprzedaży od początku roku kalendarzowego o ponad 132 tysiące egzemplarzy w porównaniu z rokiem 2010.

Jak korzystać z uprawnień rękojmi?

Przy umowie sprzedaży kupujący może korzystać ze specjalnych uprawnień, które gwarantują przepisy o rękojmi. Nie dotyczy to jednak sprzedaży konsumenckiej.

Jak zabić karpia zgodnie z prawem?

Kupując karpia podczas świątecznych zakupów powinniśmy pamiętać o tym, że jako istota żywa musi być traktowany humanitarnie. Naruszenie tego obowiązku może nas narazić na konsekwencje prawne.

Praktyki rynkowe wprowadzające w błąd - "czarna lista"

Poniżej przedstawiamy wykaz praktyk rynkowych, które w każdych okolicznościach będą uznane za wprowadzające w błąd („czarna lista”).

Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców - ważne akty prawne

Przepisy konsumenckie dotyczą tylko i wyłącznie relacji między przedsiębiorcą a konsumentem. Polska, podobnie jak inne państwa Unii Europejskiej, przyjęła zwarty system aktów prawnych, które zabezpieczają interesy zdrowotne i ekonomiczne konsumentów.

Odpowiedzialność przedsiębiorcy za naruszanie praw konsumentów

Co grozi, czyli kto chroni konsumentów i jaka odpowiedzialność wiąże się z nieprzestrzeganiem ich praw? Z przepisów prawa wynikają nie tylko obowiązki przedsiębiorcy względem konsumenta, lecz również konsekwencje ich niedotrzymywania. W przypadku naruszenia ekonomicznych interesów słabszych uczestników rynku należy się liczyć z odpowiedzialnością administracyjną, cywilną oraz karną.

Gwarancja a odpowiedzialność przedsiębiorcy z tytułu niezgodności towaru z umową

Przedsiębiorca może udzielić gwarancji na swój towar lub usługę. Nie ma jednak takiego obowiązku.

Reklamacja - odpowiedzialność przedsiębiorcy wobec konsumenta

W momencie zawarcia z konsumentem umowy, przedsiębiorca przyjmuje odpowiedzialność za towar bądź usługę. Konsument ma prawo reklamować każdą rzecz ruchomą, którą przedsiębiorca mu sprzedał (w ramach sprzedaży konsumenckiej) bądź wykonał (w ramach umowy o dzieło) – o ile jest ona niezgodna z umową.

Umowy z użyciem gotowych wzorców

Stosunkowo często w obrocie z udziałem konsumentów są stosowane gotowe wzorce umowne. Klient, podpisując umowę, jednocześnie akceptuje postanowienia zawarte w dodatkowym dokumencie, którego treści nie negocjuje.

Kiedy mamy do czynienia z umową sprzedaży konsumenckiej?

Umowa sprzedaży konsumenckiej dotyczy rzeczy ruchomych. W niektórych przypadkach warunki umowy powinny zostać potwierdzone na piśmie.

Kryzys w motoryzacji, co oznacza dla klientów?

W grudniu salony zawsze były oblegane, kusiły korzystnymi rabatami związanymi z wyprzedażą modeli z rocznika 2011, dziś świecą pustkami. Kryzys dotknął branżę motoryzacyjną. Świadczyć o tym może fakt, że w listopadzie rejestracji nowych aut było, aż o jedną piątą mniej niż przed rokiem.

Znaczenie karty pojazdu przy nabyciu samochodu w Niemczech

Wydanie karty pojazdu przy zakupie samochodu używanego jest nieodzowne. Niezachowanie tego wymogu jest traktowane jako rażące niedbalstwo kupującego.

Ułatwienie w zakupie Skody

Skoda Auto Polska wraz z Volkswagen Bank Polska uruchomiła serwis poświęcony finansowaniu samochodów czeskiej marki.

Kryzys w polskiej motoryzacji nadal trwa

Mimo rozwoju gospodarczego, Polski nie omijają przykre skutki recesji. Niestety, kryzys nie odpuszcza także w kwestii kupna nowych samochodów. W listopadzie br. zarejestrowano o jedną piątą mniej aut niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Volkswagen Up! w niemieckich salonach

Volkswagen Up! oficjalnie zadebiutował w niemieckich salonach dealerskich. Przedsprzedaż u naszych zachodnich sąsiadów ruszyła 13 września. W Polsce auto zadebiutuje w styczniu 2012 roku.

Udziały Skody w rynku rosną

W październiku ŠKODA sprzedała 3 315 aut, co kolejny raz daje jej pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce. Sprzedaż wprawdzie jest niższa od zeszłorocznej o około 7 % (przy 18% spadku całego rynku), lecz Skodzie udało się zwiększyć swój udział rynkowy z 11,72 % do 13,3 %.

100 000 tysięcy Porsche od początku 2011

W okresie od stycznia do października bieżącego roku firma Porsche AG dostarczyła na całym świecie ponad 100 000 samochodów. Ponad połowa z nich to model Cayenne.

Spada sprzedaż nowych aut w Europie

Z danych na miesiąc październik wynika, że sprzedaż nowych aut w Europie zmalała. W porównaniu do października zeszłego roku, spadek wyniósł 1,8% do 1,006 mln sztuk.

BMW liderem sprzedaży wśród marek Premium

Przez 9 miesięcy 2011 roku sprowadzono i zarejestrowano w naszym kraju 2 247 pojazdów marek Premium wyprodukowanych w latach 2010-2011. 256 pochodzi z rocznika modelowego 2011.

Prawo niemieckie a umowa sprzedaży

W niniejszym artykule zostaną omówione zasady rozdziału i abstrakcyjności w niemieckim Kodeksie cywilnym (niem. Trennungsprinzip und Abstraktionsprinzip im Bürgerlichen Gesetzbuch, skrót BGB).

Umowa o współpracy w zakresie importu do Polski - WZÓR UMOWY

Niniejszą umową Eksporter zobowiązuje się realizować zamówienia Przedstawiciela na rzeczy, znajdujące się produkcji Eksportera. W umowie strony uzgadniają m.in. kwestie transportu oraz gwarancji.

Umowa przedwstępna sprzedaży motocykla - WZÓR UMOWY

Umowa przedwstępna to umowa przez którą jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia umowy sprzedaży. Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienia przyrzeczonej umowy sprzedaży.

Umowa przedwstępna sprzedaży - WZÓR UMOWY

Przez umowę przedwstępną strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości umowy sprzedaży. Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienia przyrzeczonej umowy sprzedaży

Sprzedaż prawa ochronnego na wzór użytkowy - WZÓR UMOWY

W umowie sprzedaży sprzedawca sprzedaje kupującemu prawo do wzoru użytkowego, wyposażonego w prawa ochronne (patent). Pobierz bezpłatny wzór umowy.

Sprzedaż z zastrzeżeniem prawa pierwszeństwa - WZÓR UMOWY

W umowie strony konstruują prawo pierwszeństwa. Zgodnie z nim kupujący, w przypadku zamiaru zbycia rzeczy, powinien ją zaoferować najpierw sprzedawcy.

Umowa sprzedaży z zastrzeżeniem prawa pierwokupu - WZÓR UMOWY

Umowa sprzedaży może przewidywać prawo pierwszeństwa jednej ze stron do kupna rzeczy, na wypadek, gdyby druga strona sprzedała rzecz trzeciej osobie. Jest to tzw. prawo pierwokupu.

Umowa sprzedaży nieruchomości - WZÓR UMOWY

Umowa sprzedaży nieruchomości musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Dotyczy to zarówno umowy zobowiązującej, jak i rozwiązującej

Umowa sprzedaży na próbę - WZÓR UMOWY

Strony umowy sprzedaży mogą umówić się co do sprzedaży na próbę. W braku oznaczenia w umowie terminu próby lub zbadania rzeczy sprzedawca może wyznaczyć kupującemu odpowiedni termin.

Umowa sprzedaży II - WZÓR UMOWY

Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

REKLAMA