reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Karty ubezpieczeniowe > Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie

Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie

Podróżowanie z dziećmi jest trochę trudniejsze od wypraw tylko w towarzystwie dorosłych Jednak podróż z całą rodziną dostarcza niezapomnianych wspomnień, wrażeń, pamiątkowych zdjęć, filmów. Aby podróż z dziećmi, zwłaszcza za granicę, nie była stresująca, radzimy się do niej dobrze przygotować.

W jakim wieku dziecko może podróżować

Pierwsze trzy miesiące życia są dla dziecka wyjątkowo stresujące, dlatego nie warto dokładać mu trudności w związku z podróżą. Ale niemowlęta między trzecim a siódmym miesiącem życia są przeważnie bardzo cierpliwymi podróżnikami. Znoszą dobrze nawet długie podróże samochodem. Warto wykorzystać ten okres, ponieważ już za kilka miesięcy może się okazać, że podróż z dzieckiem starszym już nie będzie taka słodka.

Jeśli rodzice są zapalonymi podróżnikami, warto przygotowywać dzieci od  najwcześniejszego wieku do wyjazdów. Jest jeden warunek, który powinno spełniać małe dziecko przed podróżą: musi być zdrowe! 

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Jakie dokumenty trzeba zabrać?

W wypadku podróży za granicę, dziecko potrzebuje paszportu, podobnie jak dorosły. Przed wyjazdem warto sprawdzić datę ważności dokumentów rodziny: dowodów osobistych (w wypadku podróży do Unii Europejskiej) i paszportów. Nie mogą one upływać przed planowanym zakończeniem wyjazdu. Dokumenty nie mogą być zniszczone i nieczytelne.

Niektóre kraje posiadają dodatkowe wymagania związane z okresem ważności dokumentów  przyjeżdżających turystów. Przed wyjazdem do niektórych trzeba uzyskać wizę. Jeśli chcesz być zapobiegliwy, przygotuj kopie dokumentów, które mogą się przydać w wypadku zniszczenia oryginałów.

Ubezpieczenie

Przed wyjazdem trzeba zadbać o zdrowie, tym bardziej, jeśli podróżujemy za granicę.

W krajach Unii Europejskiej i dzieci, i dorośli, będą ubezpieczeni dzięki karcie Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można odebrać w oddziale NFZ. Jednak EKUZ nie zapewnia ochrony w krajach poza UE, a nawet w nich nie daje pełnego zabezpieczenia. Dlatego warto pokusić się, planując podróż zagraniczną, o wykupienie prywatnego ubezpieczenia.

Warto zwrócić uwagę, jaką ochronę daje polisa i na jaki czas. Jeśli rodzice i większe dzieci chcą uprawiać sporty ekstremalne, warto wykupić ubezpieczenie, które daje ochronę w tych wypadkach. Przed podróżą warto poradzić się pediatry, który dobrze zna wasze dzieci, jakie leki zabrać, na co uważać. Jeśli podróżujecie w miejsca, gdzie istnieje szczególne zagrożenie różnymi chorobami, warto się zaszczepić.

Przytulanki

Podróż z małymi dziećmi wiąże się z zabraniem większego bagażu – wózków, pieluch, ubranek, zabawek, kocyków, jedzenia i picia. Podróż zagraniczna wymaga więc umiejętności pakowania i dobrej organizacji. Warto zrezygnować z dużej ilości zabawek, które każde dziecko chce mieć przy sobie, ale warto wziąć ulubione przytulanki i książeczki.

Planowanie podróży z dziećmi wymaga także wzięcia pod uwagę zachowania rytuałów dzieci, ich rytmu dnia. Choć często zdarza się, że kilkuletnie dzieci rezygnują z drzemki w ciągu dnia, gdy jest wiele interesujących zajęć. Wszystko zależy od organizmu dziecka.

reklama

Czytaj także

Eksperci:

Dorota Dziubałko

Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych

APRIL Polska Service sp. z o.o.

Multiagencja ubezpieczeniowa

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie
Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Rozwodowa DIVORCED

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama