REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Dorota Dziubałko
Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych
 APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę
Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

REKLAMA

REKLAMA

Aby nie ponosić kosztów ewentualnego leczenia za granicą, trzeba ubezpieczyć się przed wyjazdem. Zabezpieczenie takie daje poczucie bezpieczeństwa, nawet jeśli nie będzie trzeba korzystać za granicą z pomocy lekarza.

Zanim wyjedziesz

Każdy z nas, marząc  o  podróży zagranicznej z przyjaciółmi czy z rodziną planuje jak dojechać do celu, gdzie spać, jakie miejsca odwiedzić , sprawdza pogodę szukając najlepszego okresu w roku do podróżowania.

REKLAMA

Bardzo często zapominamy jednak, że oprócz atrakcji turystycznych mogą nas lub naszych bliskich czekać również niezbyt przyjemne zdarzenia. Przecież takich zdarzeń nie mamy w planach ! Wybieramy się za granicę aby odpocząć, zwiedzić, spróbować regionalnych potraw przywieźć niepowtarzalne pamiątki.

REKLAMA

Może się jednak zdarzyć, że będąc za granicą ulegniemy wypadkowi lub zwyczajnie się rozchorujemy. Takie zdarzenie może nam  pokrzyżować plany i zmusić nas do poniesienia dodatkowych kosztów np. kosztów wizyty u lekarza, szpitala czy kosztów transportu medycznego.  

Pewnie każdy z nas jest w stanie przewidzieć w budżecie wakacyjnym dodatkowe 100 czy 200 Euro, które w takiej sytuacji jest w stanie przeznaczyć na leczenie, jednak większość z nas nie będzie miała ochoty lub możliwości pokryć dodatkowych kosztów związanych z podróżą zagraniczną.

Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej od kosztów leczenia, która zadziała w chwili, gdy będziemy tego potrzebowali.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Takie ubezpieczenie będzie ważne, począwszy od dnia wyjazdu aż do dnia powrotu do Polski.

Jeśli zajdzie taka konieczność, towarzystwo ubezpieczeń  pokryje koszty wizyt lekarskich, badań czy hospitalizacji bez dodatkowego obciążania naszego budżetu.

Praktyki za granicą w ramach programu Erasmus

Jak wybrać ubezpieczenie?

Jeśli jesteś osobą aktywną i wyjeżdżasz za granice co najmniej 2 razy w roku – najpraktyczniejszą formą ubezpieczenia jest zakupienie rocznej polisy ubezpieczeniowej .

Ważne aby takie ubezpieczenie zawierało wysokie sumy ubezpieczenia, ubezpieczenie kosztów leczenia wynikające z zaostrzenia się następstw chorób przewlekłych za granicą , koszty transportu oraz  ratownictwa i poszukiwań.

Wybór ubezpieczenia zależy od naszych oczekiwań – czyli tego do jakiej kwoty chcemy aby Towarzystwo Ubezpieczeń pokryło koszty leczenia, jakiego świadczenia NNW się spodziewamy i czy chcemy mieć ochronę ubezpieczeniową z tytułu OC.

Warto tez pamiętać o tym, że dobre ubezpieczenie to takie, które nie zakłada, iż ubezpieczony będzie współuczestniczył w pokrywaniu kosztów leczenia – czyli takie, które nie zawiera franszyzy integralnej.

APRIL Polska Service posiada w swojej ofercie trzy warianty takiego ubezpieczenia Twoja Karta PodróżeClassic, Student i Sport.

Dlaczego ubezpieczenie roczne?

Roczne ubezpieczenie gwarantuje nam ochronę ubezpieczeniową podczas każdego wyjazdu za granicę, bez względu na kraj, do którego się wybieramy  oraz czas pobytu za granicą. Pozwala nam również skupić się na dokładnym zaplanowaniu  podróży bez konieczności pamiętania o zakupieniu ubezpieczenia. Koszt zakupu rocznej karty ubezpieczeniowej ponosimy tylko jeden raz w roku. 

Z życia wzięte

Kwestia odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest, niestety, przez wielu rozważana na końcu (o ile w ogóle się nad tym problemem zastanawiamy). Ilu z nas, słysząc o polisie podróżnej, myśli „przecież jestem zdrowy, więc na pewno nie będę musiał korzystać z lekarza” po co ponosić dodatkowe koszty? Jednak warto poświęcić tej kwestii kilka minut i nabyć polisę, która zapewni nam rzeczywistą pomoc - jeśli nie choroba, to wypadek może się przydarzyć każdemu.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Niedawno jeden z naszych Klientów zachorował na zapalenie trzustki, podczas pobytu w Hiszpanii.


Koszt leczenia szpitalnego wyniósł ponad  7500 EUR, w dodatku po rabacie, jaki jest udzielany firmom organizującym świadczenia assistance…..

Dzięki temu, że był ubezpieczony, APRIL Polska pokrył wszystkie koszty leczenia oraz koszty transportu do Polski. 

Dorota Dziubałko, APRIL Polska Service sp. z o. o.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRPiPS: nowe rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przebudowa modelu orzekania o niepełnosprawności. Termin do 20 maja 2025 r. na składanie dokumentów

Rok 2025 jest wyjątkowo obfitujący w zmiany prawa czy też projekty zmian w zakresie uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami i ogólnie dla całego systemu orzecznictwa. Ale to nie koniec! Idą kolejne zmiany i to na z góry określone lata: na 2026, 2027 a nawet 2028 r. Perspektywa odległa - to fakt, ale takie działania jak zapowiada resort pracy wymagają długiej perspektywy. Udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że MRPiPS ogłasza program: "Przebudowa modelu orzekania o niepełnosprawności". Co będzie obejmował program, do kogo jest skierowany i co można zyskać?

Znieważenie flagi państwowej – co grozi za obrazę symboli narodowych?

Flaga państwowa to jeden z najważniejszych symboli każdego kraju – wyraża tożsamość narodową, suwerenność, a także dumę z historii i wspólnoty obywatelskiej. W Polsce ochrona flagi jest zagwarantowana przepisami prawa, a jej znieważenie jest przestępstwem. Warto więc wiedzieć, czym jest znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jakie formy może przybrać oraz jakie sankcje grożą za tego rodzaju działanie.

Powstaje kompletnie nowa gałąź gospodarki, kompletnie nowy zawód: tylko czy będą chętni [PROJEKT skierowany do stałej komisji]

Powstaje kompletnie nowa gałąź gospodarki, kompletnie nowy zawód - podkreśla Łukasz Krasoń. Jednak czy będą chętni na tą specyficzną i wymagającą dużego wysiłku psychicznego i fizycznego pracę?: Nie wiadomo też jak będzie z wynagrodzeniem, a nie wydaje się, żeby byli chętni do tej pracy tylko za minimalną krajową.

Donald Trump spotkał się z Karolem Nawrockim w Gabinecie Owalnym Białego Domu. "You will win"

Prezydent Stanów Donald Trump spotkał się w czwartek 1 maja 2025 r. z kandydatem na prezydenta RP Karolem Nawrockim - podał Biały Dom. Nawrocki relacjonował, że D. Trump przepowiadał mu wygraną w wyborach.

REKLAMA

7 lat ważności niektórych orzeczeń o niepełnosprawności i inne zmiany. Nowelizacja rozporządzenia dot. orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

W dniu 30 kwietnia 2025 r. opublikowano projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności. Celem tej nowelizacji jest doprecyzowanie zasad wydawania orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności, a także wydłużenie okresów ważności tych orzeczeń. Co się dokładnie zmieni i od kiedy?

Grill na balkonie? Uważaj - może kosztować Cię nawet 5 500 zł, a ognisko w ogrodzie - nawet 11 500 zł

Można śmiało powiedzieć, że majówka to narodowe święto grilla (a w nieco mniejszym zakresie - również ogniska). Mieszkańcy bloków - z przyczyn oczywistych - mogą zdecydować się wyłącznie na to pierwsze, a posiadacze własnych ogródków - rozniecić nieco większy płomień. Czy jednak takie przyjemności - w obrębie własnych balkonów i ogródków są legalne? Okazuje się, że nie w każdym przypadku, a ich nieroztropnych amatorów, mogą niekiedy spotkać niemiłe konsekwencje.

Rząd szykuje zmiany w emeryturach – grupa pracowników popracuje do 70 roku życia

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem zmian w przepisach, które mają wydłużyć maksymalny wiek pełnienia funkcji przez komorników sądowych oraz ich asesorów. Zgodnie z planowanymi regulacjami, osoby wykonujące te zawody miałyby obowiązek pozostawać aktywne zawodowo nawet do 70. roku życia.

Prawne ryzyka używania AI przez pracowników. Odpowiedzialność pracodawcy wobec osób trzecich. Prawo pracy, prawo autorskie, ochrona danych poufnych i osobowych

Sztuczna inteligencja (AI) stanowi dużą pomoc w pracy, ułatwiając ją i przyspieszając w znacznym stopniu. Zdają sobie z tego sprawę zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Tak jednak ze strony pracodawców lub potencjalnych pracodawców wobec pracowników lub kandydatów, jak po ze strony pracowników, nieodpowiedzialne korzystania z AI może rodzić określone ryzyka prawne, które możemy ocenić przez pryzmat prawa pracy. Świadomość tych ryzyk jest ważna pod kątem znalezienia rozwiązań przed nimi zabezpieczających w sytuacji w której prawo powszechne takiego zabezpieczenia nie przewiduje.

REKLAMA

Zmiana miejsca głosowania. Wybory 2025. Jak zagłosować w innym obwodzie?

Zmiana miejsca głosowania w wyborach na Prezydenta RP w dniu 18 maja 2025 r. jest możliwa. Co zrobić, aby zagłosować w obwodzie poza stałym miejscem zamieszkania? Niezbędne jest zaświadczenie o zmianie miejsca głosowania.

Ostatni dzień na rozliczenie PIT 2024 Sprawdź, co musisz zrobić, zanim system zamknie dostęp

Ministerstwo Finansów przypomina: 30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za 2024 rok. Ponad 8 milionów Polaków skorzystało już z usługi Twój e-PIT. Sprawdź, co zrobić, by nie zapłacić kary, jak uniknąć błędów i co grozi za brak reakcji.

REKLAMA