| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Karty ubezpieczeniowe > Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Aby nie ponosić kosztów ewentualnego leczenia za granicą, trzeba ubezpieczyć się przed wyjazdem. Zabezpieczenie takie daje poczucie bezpieczeństwa, nawet jeśli nie będzie trzeba korzystać za granicą z pomocy lekarza.

Zanim wyjedziesz

Każdy z nas, marząc  o  podróży zagranicznej z przyjaciółmi czy z rodziną planuje jak dojechać do celu, gdzie spać, jakie miejsca odwiedzić , sprawdza pogodę szukając najlepszego okresu w roku do podróżowania.

Bardzo często zapominamy jednak, że oprócz atrakcji turystycznych mogą nas lub naszych bliskich czekać również niezbyt przyjemne zdarzenia. Przecież takich zdarzeń nie mamy w planach ! Wybieramy się za granicę aby odpocząć, zwiedzić, spróbować regionalnych potraw przywieźć niepowtarzalne pamiątki.

Może się jednak zdarzyć, że będąc za granicą ulegniemy wypadkowi lub zwyczajnie się rozchorujemy. Takie zdarzenie może nam  pokrzyżować plany i zmusić nas do poniesienia dodatkowych kosztów np. kosztów wizyty u lekarza, szpitala czy kosztów transportu medycznego.  

Pewnie każdy z nas jest w stanie przewidzieć w budżecie wakacyjnym dodatkowe 100 czy 200 Euro, które w takiej sytuacji jest w stanie przeznaczyć na leczenie, jednak większość z nas nie będzie miała ochoty lub możliwości pokryć dodatkowych kosztów związanych z podróżą zagraniczną.

Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej od kosztów leczenia, która zadziała w chwili, gdy będziemy tego potrzebowali.

Takie ubezpieczenie będzie ważne, począwszy od dnia wyjazdu aż do dnia powrotu do Polski.

Jeśli zajdzie taka konieczność, towarzystwo ubezpieczeń  pokryje koszty wizyt lekarskich, badań czy hospitalizacji bez dodatkowego obciążania naszego budżetu.

Praktyki za granicą w ramach programu Erasmus

Jak wybrać ubezpieczenie?

Jeśli jesteś osobą aktywną i wyjeżdżasz za granice co najmniej 2 razy w roku – najpraktyczniejszą formą ubezpieczenia jest zakupienie rocznej polisy ubezpieczeniowej .

Ważne aby takie ubezpieczenie zawierało wysokie sumy ubezpieczenia, ubezpieczenie kosztów leczenia wynikające z zaostrzenia się następstw chorób przewlekłych za granicą , koszty transportu oraz  ratownictwa i poszukiwań.

Wybór ubezpieczenia zależy od naszych oczekiwań – czyli tego do jakiej kwoty chcemy aby Towarzystwo Ubezpieczeń pokryło koszty leczenia, jakiego świadczenia NNW się spodziewamy i czy chcemy mieć ochronę ubezpieczeniową z tytułu OC.

Warto tez pamiętać o tym, że dobre ubezpieczenie to takie, które nie zakłada, iż ubezpieczony będzie współuczestniczył w pokrywaniu kosztów leczenia – czyli takie, które nie zawiera franszyzy integralnej.

APRIL Polska Service posiada w swojej ofercie trzy warianty takiego ubezpieczenia Twoja Karta PodróżeClassic, Student i Sport.

Dlaczego ubezpieczenie roczne?

Roczne ubezpieczenie gwarantuje nam ochronę ubezpieczeniową podczas każdego wyjazdu za granicę, bez względu na kraj, do którego się wybieramy  oraz czas pobytu za granicą. Pozwala nam również skupić się na dokładnym zaplanowaniu  podróży bez konieczności pamiętania o zakupieniu ubezpieczenia. Koszt zakupu rocznej karty ubezpieczeniowej ponosimy tylko jeden raz w roku. 

Z życia wzięte

Kwestia odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest, niestety, przez wielu rozważana na końcu (o ile w ogóle się nad tym problemem zastanawiamy). Ilu z nas, słysząc o polisie podróżnej, myśli „przecież jestem zdrowy, więc na pewno nie będę musiał korzystać z lekarza” po co ponosić dodatkowe koszty? Jednak warto poświęcić tej kwestii kilka minut i nabyć polisę, która zapewni nam rzeczywistą pomoc - jeśli nie choroba, to wypadek może się przydarzyć każdemu.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Niedawno jeden z naszych Klientów zachorował na zapalenie trzustki, podczas pobytu w Hiszpanii.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »