Kategorie

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Dorota Dziubałko
Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych
APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę
Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę
Aby nie ponosić kosztów ewentualnego leczenia za granicą, trzeba ubezpieczyć się przed wyjazdem. Zabezpieczenie takie daje poczucie bezpieczeństwa, nawet jeśli nie będzie trzeba korzystać za granicą z pomocy lekarza.

Zanim wyjedziesz

Każdy z nas, marząc  o  podróży zagranicznej z przyjaciółmi czy z rodziną planuje jak dojechać do celu, gdzie spać, jakie miejsca odwiedzić , sprawdza pogodę szukając najlepszego okresu w roku do podróżowania.

Bardzo często zapominamy jednak, że oprócz atrakcji turystycznych mogą nas lub naszych bliskich czekać również niezbyt przyjemne zdarzenia. Przecież takich zdarzeń nie mamy w planach ! Wybieramy się za granicę aby odpocząć, zwiedzić, spróbować regionalnych potraw przywieźć niepowtarzalne pamiątki.

Może się jednak zdarzyć, że będąc za granicą ulegniemy wypadkowi lub zwyczajnie się rozchorujemy. Takie zdarzenie może nam  pokrzyżować plany i zmusić nas do poniesienia dodatkowych kosztów np. kosztów wizyty u lekarza, szpitala czy kosztów transportu medycznego.  

Pewnie każdy z nas jest w stanie przewidzieć w budżecie wakacyjnym dodatkowe 100 czy 200 Euro, które w takiej sytuacji jest w stanie przeznaczyć na leczenie, jednak większość z nas nie będzie miała ochoty lub możliwości pokryć dodatkowych kosztów związanych z podróżą zagraniczną.

Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej od kosztów leczenia, która zadziała w chwili, gdy będziemy tego potrzebowali.

Takie ubezpieczenie będzie ważne, począwszy od dnia wyjazdu aż do dnia powrotu do Polski.

Jeśli zajdzie taka konieczność, towarzystwo ubezpieczeń  pokryje koszty wizyt lekarskich, badań czy hospitalizacji bez dodatkowego obciążania naszego budżetu.

Praktyki za granicą w ramach programu Erasmus

Jak wybrać ubezpieczenie?

Jeśli jesteś osobą aktywną i wyjeżdżasz za granice co najmniej 2 razy w roku – najpraktyczniejszą formą ubezpieczenia jest zakupienie rocznej polisy ubezpieczeniowej .

Ważne aby takie ubezpieczenie zawierało wysokie sumy ubezpieczenia, ubezpieczenie kosztów leczenia wynikające z zaostrzenia się następstw chorób przewlekłych za granicą , koszty transportu oraz  ratownictwa i poszukiwań.

Wybór ubezpieczenia zależy od naszych oczekiwań – czyli tego do jakiej kwoty chcemy aby Towarzystwo Ubezpieczeń pokryło koszty leczenia, jakiego świadczenia NNW się spodziewamy i czy chcemy mieć ochronę ubezpieczeniową z tytułu OC.

Warto tez pamiętać o tym, że dobre ubezpieczenie to takie, które nie zakłada, iż ubezpieczony będzie współuczestniczył w pokrywaniu kosztów leczenia – czyli takie, które nie zawiera franszyzy integralnej.

APRIL Polska Service posiada w swojej ofercie trzy warianty takiego ubezpieczenia Twoja Karta PodróżeClassic, Student i Sport.

Dlaczego ubezpieczenie roczne?

Roczne ubezpieczenie gwarantuje nam ochronę ubezpieczeniową podczas każdego wyjazdu za granicę, bez względu na kraj, do którego się wybieramy  oraz czas pobytu za granicą. Pozwala nam również skupić się na dokładnym zaplanowaniu  podróży bez konieczności pamiętania o zakupieniu ubezpieczenia. Koszt zakupu rocznej karty ubezpieczeniowej ponosimy tylko jeden raz w roku. 

Z życia wzięte

Kwestia odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest, niestety, przez wielu rozważana na końcu (o ile w ogóle się nad tym problemem zastanawiamy). Ilu z nas, słysząc o polisie podróżnej, myśli „przecież jestem zdrowy, więc na pewno nie będę musiał korzystać z lekarza” po co ponosić dodatkowe koszty? Jednak warto poświęcić tej kwestii kilka minut i nabyć polisę, która zapewni nam rzeczywistą pomoc - jeśli nie choroba, to wypadek może się przydarzyć każdemu.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Niedawno jeden z naszych Klientów zachorował na zapalenie trzustki, podczas pobytu w Hiszpanii.


Koszt leczenia szpitalnego wyniósł ponad  7500 EUR, w dodatku po rabacie, jaki jest udzielany firmom organizującym świadczenia assistance…..

Dzięki temu, że był ubezpieczony, APRIL Polska pokrył wszystkie koszty leczenia oraz koszty transportu do Polski. 

Dorota Dziubałko, APRIL Polska Service sp. z o. o.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  1 sty 2000
  23 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Ubezwłasnowolnienie - zasady, skutki, procedura

  Ubezwłasnowolnienie jest możliwe tylko w określonych przypadkach. Na czym polega? Jakie wywołuje skutki? Jak wygląda procedura?

  Duże zmiany w prawach konsumenta - dyrektywa Omnibus

  Prawa konsumenta. Szykują się rewolucyjne zmiany w ochronie praw konsumenta. Wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus ma wyeliminować nieprawidłowości podczas wyprzedaży. W przypadku obniżki cen towarów, sklepy - tradycyjne oraz internetowe - będą miały obowiązek podawania informacji o najniższej cenie tego produktu lub usługi w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Wpłynie to istotnie na przebieg coraz popularniejszych w Polsce wyprzedaży. Co więcej, zabroniona będzie sprzedaż usług finansowych poza lokalem sprzedawcy, gdy ma to miejsce podczas tzw. pokazów lub wycieczek.

  DVB-T2/HEVC. Od kiedy w Polsce nowy standard telewizji?

  DVB-T2/HEVC to nowy standard telewizji Od kiedy pojawi się w Polsce? Na wiele pytań konsumentów ma odpowiedzieć nowa kampania społeczna.

  Sąd okręgowy – od jakiej kwoty? [ZMIANY]

  Sąd okręgowy rozpatruje m.in. sprawy od określonej kwoty wartości przedmiotu sporu. Zmianę tego progu przewiduje projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości.

  Turnusy rehabilitacyjne dla emerytowanych rolników

  Możliwość kierowania emerytowanych rolników na turnusy rehabilitacyjne zakłada projekt, który znalazł się w pracach legislacyjnych rządu. Co jeszcze ma się zmienić?

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku za wrzesień

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku również za wrzesień? To możliwe, ale trzeba pamiętać o formalnościach. Termin upływa 30 września.

  Sprawy o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie 16 września 2021 r. Co z umorzeniem spraw o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat?

  Świadczenie pielęgnacyjne a śmierć dziecka

  Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje w przypadku śmierci dziecka z niepełnosprawnością. Czy przepisy ulegną zmianie?

  1000 plus – dla kogo?

  1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.

  Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej - nowe przepisy

  Przepisy dotyczące zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnej weszły w życie. Jakie sytuacje obejmują?

  Zmiany w "500 plus" - nowelizacja uchwalona

  Zmiany w "500 plus" mają dotyczyć przejęcia przez ZUS obsługi programu. Wniosek złożymy tylko elektronicznie. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm.

  Punkty spisowe w placówkach ZUS

  Punkty spisowe w placówkach ZUS powstaną w całej Polsce. Jaką pomoc będzie można w nich uzyskać?

  Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania

  Opieka nad seniorami ma być świadczona w miejscu zamieszkania. Rząd planuje zmiany w funkcjonowaniu domów pomocy społecznej.

  Przepisy antylichwiarskie na stałe?

  Przepisy antylichwiarskie zostały uwzględnione w tzw. ustawach covidowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nową stałą regulacją.

  ZUS przejmie obsługę 500 plus [WYWIAD]

  ZUS ma przejąć obsługę programu "500 plus"? Czy jest na to gotowy? O szczegółach mówił PAP wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

  PE o wolności mediów i praworządności w Polsce

  Parlament Europejski przyjął w rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce".

  Nowelizacja KPA a odszkodowania

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie. Czy właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed ETPC?

  Czas pracy - od kiedy?

  Czas pracy budzi szereg wątpliwości. Od kiedy się liczy? Co z tzw. czynnościami przygotowawczymi?

  Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

  W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.

  Wynagrodzenia rodzin zastępczych i inne zmiany

  Wynagrodzenia rodzin zastępczych powiązane z płacą minimalną zakłada projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

  Cmentarze i chowanie zmarłych – planowane zmiany

  Nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych ma w sposób kompleksowy regulować problematykę tzw. prawa pośmiertnego. Oto założenia projektu.

  Świadczenie usług cyfrowych - duże zmiany od 2022 roku

  Usługi cyfrowe. 1 stycznia 2022 r. mija termin implementacji przez państwa członkowskie UE dyrektywy 2019/770 z 20 maja 2019 r. w sprawie niektórych aspektów umów o dostarczanie treści i usług cyfrowych. Co się zmieni po wejściu w życie tych przepisów? Jakie nowe zasady wprowadza ta dyrektywa? Co powinni wiedzieć konsumenci?

  "Małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie - rezolucja PE

  Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której postuluje, by "małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii .

  Straż Graniczna przypomina grzybiarzom o stanie wyjątkowym

  Straż Graniczna zaleca, by grzybiarze, zanim wybiorą się do lasów, sprawdzili jak przebiega strefa stanu wyjątkowego.

  Wnioski o "Dobry start" złożone przez większość uprawnionych

  Wnioski o "Dobry start" złożyła już wnioski o "Dobry start". Z danych ZUS wynika, iż rodzice najczęściej wybierali bankowość elektroniczną.