REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Dorota Dziubałko
Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych
 APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę
Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

REKLAMA

REKLAMA

Aby nie ponosić kosztów ewentualnego leczenia za granicą, trzeba ubezpieczyć się przed wyjazdem. Zabezpieczenie takie daje poczucie bezpieczeństwa, nawet jeśli nie będzie trzeba korzystać za granicą z pomocy lekarza.

Zanim wyjedziesz

Każdy z nas, marząc  o  podróży zagranicznej z przyjaciółmi czy z rodziną planuje jak dojechać do celu, gdzie spać, jakie miejsca odwiedzić , sprawdza pogodę szukając najlepszego okresu w roku do podróżowania.

REKLAMA

Bardzo często zapominamy jednak, że oprócz atrakcji turystycznych mogą nas lub naszych bliskich czekać również niezbyt przyjemne zdarzenia. Przecież takich zdarzeń nie mamy w planach ! Wybieramy się za granicę aby odpocząć, zwiedzić, spróbować regionalnych potraw przywieźć niepowtarzalne pamiątki.

REKLAMA

Może się jednak zdarzyć, że będąc za granicą ulegniemy wypadkowi lub zwyczajnie się rozchorujemy. Takie zdarzenie może nam  pokrzyżować plany i zmusić nas do poniesienia dodatkowych kosztów np. kosztów wizyty u lekarza, szpitala czy kosztów transportu medycznego.  

Pewnie każdy z nas jest w stanie przewidzieć w budżecie wakacyjnym dodatkowe 100 czy 200 Euro, które w takiej sytuacji jest w stanie przeznaczyć na leczenie, jednak większość z nas nie będzie miała ochoty lub możliwości pokryć dodatkowych kosztów związanych z podróżą zagraniczną.

Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej od kosztów leczenia, która zadziała w chwili, gdy będziemy tego potrzebowali.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Takie ubezpieczenie będzie ważne, począwszy od dnia wyjazdu aż do dnia powrotu do Polski.

Jeśli zajdzie taka konieczność, towarzystwo ubezpieczeń  pokryje koszty wizyt lekarskich, badań czy hospitalizacji bez dodatkowego obciążania naszego budżetu.

Praktyki za granicą w ramach programu Erasmus

Jak wybrać ubezpieczenie?

Jeśli jesteś osobą aktywną i wyjeżdżasz za granice co najmniej 2 razy w roku – najpraktyczniejszą formą ubezpieczenia jest zakupienie rocznej polisy ubezpieczeniowej .

Ważne aby takie ubezpieczenie zawierało wysokie sumy ubezpieczenia, ubezpieczenie kosztów leczenia wynikające z zaostrzenia się następstw chorób przewlekłych za granicą , koszty transportu oraz  ratownictwa i poszukiwań.

Wybór ubezpieczenia zależy od naszych oczekiwań – czyli tego do jakiej kwoty chcemy aby Towarzystwo Ubezpieczeń pokryło koszty leczenia, jakiego świadczenia NNW się spodziewamy i czy chcemy mieć ochronę ubezpieczeniową z tytułu OC.

Warto tez pamiętać o tym, że dobre ubezpieczenie to takie, które nie zakłada, iż ubezpieczony będzie współuczestniczył w pokrywaniu kosztów leczenia – czyli takie, które nie zawiera franszyzy integralnej.

APRIL Polska Service posiada w swojej ofercie trzy warianty takiego ubezpieczenia Twoja Karta PodróżeClassic, Student i Sport.

Dlaczego ubezpieczenie roczne?

Roczne ubezpieczenie gwarantuje nam ochronę ubezpieczeniową podczas każdego wyjazdu za granicę, bez względu na kraj, do którego się wybieramy  oraz czas pobytu za granicą. Pozwala nam również skupić się na dokładnym zaplanowaniu  podróży bez konieczności pamiętania o zakupieniu ubezpieczenia. Koszt zakupu rocznej karty ubezpieczeniowej ponosimy tylko jeden raz w roku. 

Z życia wzięte

Kwestia odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest, niestety, przez wielu rozważana na końcu (o ile w ogóle się nad tym problemem zastanawiamy). Ilu z nas, słysząc o polisie podróżnej, myśli „przecież jestem zdrowy, więc na pewno nie będę musiał korzystać z lekarza” po co ponosić dodatkowe koszty? Jednak warto poświęcić tej kwestii kilka minut i nabyć polisę, która zapewni nam rzeczywistą pomoc - jeśli nie choroba, to wypadek może się przydarzyć każdemu.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Niedawno jeden z naszych Klientów zachorował na zapalenie trzustki, podczas pobytu w Hiszpanii.


Koszt leczenia szpitalnego wyniósł ponad  7500 EUR, w dodatku po rabacie, jaki jest udzielany firmom organizującym świadczenia assistance…..

Dzięki temu, że był ubezpieczony, APRIL Polska pokrył wszystkie koszty leczenia oraz koszty transportu do Polski. 

Dorota Dziubałko, APRIL Polska Service sp. z o. o.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polacy chcą szybko na emeryturę, ale nie chcą przestać żyć aktywnie. Tylko nieliczni pracują po 60-tce

Choć prawo pozwala łączyć emeryturę z pracą, robi to zaledwie 11,6 proc. Polaków w wieku 50–74 lat. Ponad połowa osób zbliżających się do wieku emerytalnego nie wyobraża sobie dalszej aktywności zawodowej. Eksperci ostrzegają: bez zachęt do pracy po 60. roku życia system emerytalny może się nie utrzymać.

Nowe prawo planistyczne 2026: Co oznacza dla właścicieli gruntów rolnych? Ekspert wyjaśnia

Najistotniejszą zmianą wydaje się fakt, iż „dla właścicieli gruntów rolnych tych najlepszych klas bonitacyjnych, położonych poza granicami miast zasadniczo do czasu uchwalenia planu ogólnego nie będzie możliwe uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, a więc i faktyczne odrolnienie nieruchomości.” – mówi Barbara Pancer w wywiadzie z ekspertem INFOR, [Radca prawny, local partner w warszawskiej praktyce nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig].

Wielka zmiana w polskiej polityce! Premier Donald Tusk ogłosił nowy rząd: mniej ministrów, więcej odpowiedzialności, nowa jakość zarządzania państwem

„Porządek, bezpieczeństwo i przyszłość” – to trzy filary, które mają kierować nowym gabinetem Donalda Tuska. Premier ogłosił zmniejszenie liczby ministrów konstytucyjnych z 26 do 21, utworzenie nowych superministerstw, powołanie kontrolingu pracy ministrów i całkowicie nowe podejście do energetyki, finansów i relacji międzynarodowych.

Niższa renta: dla jednych tak a dla drugich nie. RPO interweniuje

Niższa renta: dla jednych tak a dla drugich nie. RPO interweniuje - dlaczego? Chodzi o osiemnaste urodziny i rentę rodzinną. Mówi się, że 18-stka to symboliczny próg dorosłości, czas nowych praw, ale też i obowiązków. Chociaż dla większości młodych ludzi to radosny moment, to istnieje jednak grupa, dla której ten dzień, zamiast otwierać nowe możliwości, przynosi pewne bolesne finansowe rozczarowanie. Chodzi o rentę rodzinną, która dla niektórych nie jest już tak wysoka, jak przed ukończeniem 18. roku życia.

REKLAMA

Rewolucja technologiczna bez kobiet? Sztuczna inteligencja może pogłębić nierówności

Rewolucja technologiczna bez kobiet? Sztuczna inteligencja może pogłębić nierówności, chociaż sektor sztucznej inteligencji woła o nowych specjalistów, ale kobiet wciąż jest w nim jak na lekarstwo. Choć to one częściej niż mężczyźni kończą studia wyższe, rzadziej wybierają karierę w branży technologicznej. Jaki będzie miało to wpływ na sytuację kobiet na rynku pracy?

Koniec z ulgami na dzieci. Rodzice lawinowo tracą wsparcie: paradoksalnie za sprawą dzieci i wzrostu płac

Koniec z ulgami na dzieci. Rodzice lawinowo tracą wsparcie: paradoksalnie za sprawą dzieci i wzrostu płac. Jak to możliwe? A no tak, że dzieci często dorabiają w wakacje a ich zarobki mają wpływ na sytuację finansową rodziców i przekroczenie pewnych progów podatkowych, które wpływają na utratę różnych ulg.

Rekonstrukcja rządu. 23 lipca 2025 r. premier przedstawi nową Radę Ministrów

Premier ogłosi skład nowej Rady Ministrów w środę o godz. 10:00. Zgodnie z deklaracjami rządu celem rekonstrukcji ma być efektywniejsza i skuteczniejsza praca Rady Ministrów.

Hołownia chce badać posłów alkomatem. Projekt ustawy po incydentach w Sejmie

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przygotował projekt ustawy, który umożliwi marszałkowi zlecenie badania alkomatem posła podejrzewanego o nietrzeźwość w czasie obrad. "Kończymy tolerowanie pijanych posłów" – zapowiedział. Projekt ma być odpowiedzią na incydenty, do których dochodziło już kilkukrotnie.

REKLAMA

Jak wspierać naukę i zaangażowanie pracowników?

Dla 70 proc. pracowników z pokolenia Z cotygodniowe zdobywanie nowych umiejętności jest jednym z podstawowych oczekiwań wobec pracodawcy. Młode pokolenie coraz częściej poszukuje w pracy sensu, wyzwań i realnych możliwości rozwoju. Dlatego firmy oferują coraz więcej różnorodnych inicjatyw wspierających naukę i zaangażowanie.

Szybciej, łatwiej, taniej: rozwód pozasądowy. Opinia RPO do projektu

Szybciej, łatwiej, taniej: rozwody pozasądowe. Być może tak - jest projekt, a RPO właśnie wydał o nim opinię. Główne założenie jest takie, że ma dojść do stworzenia alternatywnej, szybszej i mniej sformalizowanej ścieżki do rozwiązania małżeństwa, omijającej sale sądowe. Ma to być odpowiedź na potrzeby tych par, które rozstają się w pełnej zgodzie i nie chcą przechodzić przez często długotrwały i stresujący proces sądowy. A wszystko to za sprawą projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (nr UDER24, wersja z 17 czerwca 2025 r.).

REKLAMA