| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Olechowski poprze Komorowskiego

Olechowski poprze Komorowskiego

Z nieoficjalnych wiadomości wiadomo kogo w drugiej turze wyborów poprze Andrzej Olechowski. Swoja decyzję twórca Platformy Obywatelskiej ma ogłosić oficjalnie na konferencji prasowej, która odbędzie się w czwartek.

Andrzej Olechowski wystartował w wyborach prezydenckich po raz drugi. W wyborach w 2000 roku odniósł ogromny sukces. Zajął wtedy co fakt drugie miejsce, jednak udało mu się wyprzedzić faworyzowanego Mariana Krzaklewskiego.

Tegoroczne wybory okazały się porażka Olechowskiego. Zajął on dopiero 6 miejsce. A poparcie jakie uzyskał to 1,4 proc. głosów. Olechowski startował jako kandydat niezależny. Jednak przez całą kampanię czynnie wspierał go prezes Stronnictwa Demokratycznego, Paweł Piskorski.

W środę 23 czerwca 2010 r. zebrał się Zarząd Główny Stronnictwa Demokratycznego. Debatował on nad przebiegiem kampanii prezydenckiej, wynikiem Andrzeja Olechowskiego oraz ewentualnym poparciem dla któregoś z kandydatów w drugiej turze.

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że Stronnictwo Demokratyczne oraz Andrzej Olechowski poprą w drugiej turze kandydaturę Bronisława Komorowskiego. Obydwaj politycy swego czasu działali w Platformie Obywatelskiej.

Oficjalne informacje przekaże jednak Olechowski na konferencji prasowej zwołanej na czwartek, 24 czerwca 2010r.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 4 lipca 2010r. Wezmą w niej udział Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński. 

Zobacz również serwis: Wybory prezydenckie 2010

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Sądej

Prawnik specjalizujący się w tematyce podatkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »