REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

MON

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. MON ma trzy wakacyjne terminy, pierwszy już w czerwcu

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. Wojsko Polskie zaplanowało trzy terminy szkoleń w ramach programu „Wakacje z wojskiem”. Każdy termin obejmuje 27 dni. Pierwsze szkolenia MON zaplanowało w terminie od 10 czerwca do 6 lipca. Kto może skorzystać z tego szkolenia wojskowego, jak się zgłosić?

Za 27 dni szkolenia wojskowego cywil dostanie 6 tys. zł. Kto może się zgłosić?

„Wakacje z wojskiem” to nowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest m.in. promocja służby wojskowej. Jest on skierowany głównie do młodzieży szkolnej i studenckiej.

Szkolenie wojskowe w wakacje. MON daje 6 tys. zł za miesiąc, do wyboru trzy terminy szkoleń

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zaprasza na szkolenia wojskowe pod hasłem "Wakacje z wojskiem". Za miesiąc szkolenia wojsko proponuje 6 tys. zł. Chętnie mają do wyboru trzy terminy szkoleń. Projekt wakacyjnej służby wojskowej skierowany jest przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat.

6000 zł po maturze, już w te wakacje! Wojsko zapłaci za miesiąc szkolenia

Kwotę wysokości 6000 zł za miesiąc szkolenia będzie można uzyskać w te wakacje, w ramach specjalnej edycja Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, skierowanej do młodych. Wojsko przygotowało trzy terminy. Osoby, które ukończyły szkoły średnie i ponadpodstawowe mogą się zgłosić i zarobić.

REKLAMA

"Edukacja z wojskiem" - 6 maja wystartuje pilotażowy program dla uczniów. Zajęcia z żołnierzami odbędą się w blisko 3,5 tys. szkół podstawowych i ponadpodstawowych

"Edukacja z wojskiem", czyli pilotażowy program dla uczniów, potrwa od 6 maja do 20 czerwca. Zajęcia z żołnierzami odbędą się w blisko 3,5 tys. szkół podstawowych i ponadpodstawowych. List intencyjny w tej sprawie podpisali minister edukacji Barbara Nowacka i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz w Szkole Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków na warszawskim Ursynowie.

W obiektach MON będzie można używać wyrobów tytoniowych tylko w palarniach. W pojazdach trzeba będzie zapytać o zgodę pasażerów

MON przygotowuje przepisy regulujące zasady używania wyrobów tytoniowych. Nowatorskie wyroby tytoniowe lub papierosy elektroniczne będą traktowane jako wyroby tytoniowe.

Karta Rodziny Wojskowej. Będą ulgi i benefity dla całej rodziny żołnierza

Wprowadzona zostanie Karta Rodziny Wojskowej. Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że w najbliższym czasie przedstawi projekt ustawy w tej sprawie. Jest to rozwiązanie wzorowane na Karcie Dużej Rodziny, zakładające ulgi i benefity dla całej rodziny żołnierza. Tę nowość dla wojskowych potwierdził dzisiaj szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Niezidentyfikowany obiekt w polskiej przestrzeni powietrznej. MON o działaniach służb

"Wszystkie działania wobec naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej zostały podjęte zgodnie ze schematem reagowania w takich sytuacjach, zadziałały systemy i polskie, i sojusznicze; w tym obszarze jest też bardzo dobra współpraca między prezydentem i rządem" - powiedział wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA

Informacja z MON: Decyzje o wyrównaniach wynagrodzeń do podwyżek 20%/30% po uchwaleniu ustaw budżetowych na 2024 r.

MON: Decyzje, czy i od kiedy wyrównania do podwyżek 20%/30%, po uchwaleniu ustawy budżetowej na rok 2024 oraz ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024.

Polska wśród liderów NATO pod względem nakładów na zbrojenia. Możemy czuć się bezpiecznie?

Silna armia, zdolna do odstraszania i obrony w przypadku takiej konieczności oraz ścisłe, dobre relacje z sojusznikami w ramach NATO to obecnie dwa główne fundamenty polskiego bezpieczeństwa – wskazuje wiceminister Marcin Ociepa. 

Wojskowe Targi Służby i Pracy. Szansa dla tych, którzy szukają ciekawej pracy

I Wojskowe Targi Służby i Pracy będą odbywać się w całym kraju w piątek i sobotę 17-18 marca. Największą imprezę, połączoną z przysięgą wojskową i debatą o rekrutacji do polskiej armii, zaplanowano w Olsztynie. 

Ponad 80 tysięcy hełmów kompozytowych dla wojska

Ponad 80 tysięcy hełmów kompozytowych trafi do żołnierzy Wojska Polskiego. Jest to kolejna umowa na sprzęt ochronny, który trafi zarówno do żołnierzy wojsk operacyjnych, jak i do WOT. Dostawy rozpoczną się w tym roku.

Premier: w tym roku przeznaczymy na polskie wojsko 4 proc. PKB

Wojsko polskie. Wojna na Ukrainie powoduje, że musimy zbroić się jeszcze szybciej, dlatego w tym roku przeznaczymy 4 proc. PKB na wojsko, być może będzie to najwyższy procent wśród wszystkich państw NATO - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Czy Polak może służyć w obcym wojsku?

Służba w obcym wojsku lub organizacji wojskowej może być podjęta przez polskiego obywatela tylko za zgodą ministra obrony narodowej. Służba w obcej armii bez uzyskania zgody jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA