REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

święto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wszystkie święta nakazane 2024

Wszystkie święta nakazane przez kościół katolicki w 2024 roku to w sumie 9 dni w roku. Jakie są święta nakazane? Obecność na mszy świętej w święto nakazane jest obowiązkowa. Czy można pójść do kościoła dzień wcześniej?

Czy 3 maja trzeba iść do kościoła i jest to święto nakazane?

3 maja wypada święto kościelne Matki Bożej Królowej Polski. Czy 3 maja idzie się do kościoła i jest to święto nakazane?

4 maja to Dzień Św. Floriana - Święto Strażaków

Świętowaliśmy 1, 2, 3 maja teraz przyszedł czas na 4 maja -  Dzień Św. Floriana. To Wielkie Święto Strażaków. Zostało ustanowione w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej czyli właśnie św. Floriana. W ten szczególny dzień warto wyrazić wdzięczność zarówno strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i z Państwowej Straży Pożarnej za ich trud, ciężką i niebezpieczną służbę, gdzie często narażają swoje życie i zdrowie dla niesienia pomocy innym. 

Zrób zakupy 28 kwietnia. Przed Tobą długi weekend!

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, sklepy będą otwarte. Jest okazja, żeby zaopatrzyć się we wszystkie produkty niezbędne na majówkę 2024.

REKLAMA

2024: dni wolne od pracy w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii

Jakie są dni wolne od pracy w USA w 2024? Jakie są dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii w 2024? Jakie są dni wolne od pracy w Szwajcarii w 2024? Jakie są dni wolne od pracy w Szwecji w 2024? Jakie są dni wolne od pracy w Hiszpanii w 2024?

Święto wypada w sobotę – kiedy należy się dodatkowy dzień wolny

Święto Trzech Króli – 6 stycznia – przypada w 2024 r. w sobotę. Czy za ten dzień przysługuje pracownikowi dodatkowy dzień wolny? Co ze świętami, które wypadną w niedzielę? Podpowiadamy. 

Trzech Króli przypada w 2024 r. w sobotę. Pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny. Jak pracodawca powinien go wyznaczyć

Święto Trzech Króli obchodzone jest 6 stycznia. W 2024 r. będzie to sobota. Pracownicy mają wobec tego praco do dodatkowego dnia wolnego od pracy. Pracodawca powinien wyznaczyć taki dzień w okresie rozliczeniowym, w którym występuje dzień Trzech Króli.

Wymiar czasu pracy w styczniu 2024 r. Czy pracownikowi należy się dzień wolny za święto w sobotę?

W styczniu 2024 r. są dwa święta będące dniami wolnymi od pracy – Nowy Rok (1 stycznia) i Trzech Króli (6 stycznia). Pierwsze z tych świąt przypada w poniedziałek, a drugie w sobotę. Czy ma to wpływ na wymiar czasu pracy pracownika?

REKLAMA

Quiz: Odkryj tajemnice święta Chanuka i świec chanukowych

Chanuka, znana również jako Święto Świateł, to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych świąt w tradycji żydowskiej. Trwające kilka dni, święto to obchodzone jest przez zapalanie świec na specjalnym świeczniku, zwanym menora lub chanukija. Każda świeca ma swoje znaczenie, a cała ceremonia niesie ze sobą bogate przesłanie historyczne i duchowe. Czy wiesz, co symbolizują świece chanukowe? Jakie tradycje i zwyczaje towarzyszą temu świętu? Ten quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat Chanuki i związanych z nią tradycji. Odpowiedz na siedem pytań i dowiedz się, ile wiesz o tym fascynującym święcie!

Świece chanukowe - co to jest?

Chanuka, znana również jako Święto Świateł, to żydowskie święto trwające osiem dni. Jego centralnym elementem jest zapalanie świec na specjalnym świeczniku zwanym menorą. Każdego wieczoru święta zapala się kolejną świecę, aż do osiągnięcia pełnej liczby ośmiu świec w ostatnim dniu święta.

Dni wolne od pracy w święta religijne. Czy pracownik nie będący katolikiem ma prawo do zwolnienia od pracy?

W święta Bożego Narodzenia pracownikom przysługują dni ustawowo wolne od pracy. Osoby wyznające inną religię także mają prawo do obchodzenia swoich świąt i z tego tytułu przysługują im dni wolne. Muszą jednak złożyć pracodawcy wniosek o ich udzielenie.

Dzień wolny za święto przypadające 11 listopada. Prawo i przykłady

Komu należy się dzień wolny za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2023 roku? Wyjaśnienia prawne Państwowej Inspekcji Pracy, z przykładami.

OPZZ o dniu wolnym dla pracownika za 11 listopada 2023 r. Co z pracownikiem na urlopie i na zwolnieniu. A co gdyż masz zlecenie?

Święto 11 listopada w 2023 r. przypada w sobotę. Co o takim przypadku mówi Kodeks pracy i co przysługuje pracownikowi?

Posłowie PiS chcą ustanowić nowe święto państwowe

Nowe święto państwowe. Posłowie PiS chcą ustanowić 10 września Narodowym Dniem Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny. Jak ocenił wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk, będzie to ważny gest dla całego pokolenia. "Myślę, że ten projekt powinien być jak najszybciej przyjęty w formule aklamacji" - powiedział PAP.

Walentynki 2024. Historia, walentynkowe zwyczaje, cytaty o miłości

Walentynki 2024 już za chwilę. Wielu zakochanych czeka na świętowanie z niecierpliwością, dla niektórych to dzień jak co dzień, a jeszcze inni najchętniej wypisaliby walentynki z kalendarza, krytykując za komercyjne nastawienie. Jak narodziła się walentynkowa tradycja? Jakie są zwyczaje obchodzenia tego dnia? Sprawdźmy!

Tłusty czwartek 2024. Kiedy wypada? Skąd się wzięło to święto?

Tłusty czwartek to dla wielu najsłodszy dzień w roku. Chociaż pączka czy faworki możemy zjeść - i to robimy - każdego innego dnia, to jednak w tłusty czwartek smakują jakoś tak wyjątkowo. W tym roku to słodkie święto obchodzimy 8 lutego i, oczywiście, tego dnia kalorie się nie liczą. 

REKLAMA