REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polski Bon turystyczny – do kiedy można nim płacić?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Paulina Karpińska, Redaktor
Z Grupą Infor PL zwązana od grudnia 2021 roku. Pełni w niej funkcję redaktora prowadzącego serwis Nieruchomości oraz współprowadzącego serwisy Prawo i Biznes.
Polski Bon turystyczny – do kiedy można nim płacić?
Polski Bon turystyczny – do kiedy można nim płacić?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Polski Bon Turystyczny umożliwia skorzystanie polskim dzieciom z dodatkowego świadczenia na wyjazd turystyczny. Można nim zapłacić za wycieczki, obozy, pobyt dziecka "na zielonej szkole", czy za pobyt w hotelu. Do kiedy można wykorzystać przyznane w ten sposób pieniądze?

Termin wykorzystania pieniędzy z Polskiego Bonu Turystycznego – do kiedy można skorzystać?

Pierwotnie maksymalny termin na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego został wyznaczony na dzień 31 marca 2022 r. Wydłużono go jednak do 30 września 2022 r. Zatem, każdy uprawniony może skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego do końca września 2022 r.  Po tym terminie niewykorzystane pieniądze przepadają.

REKLAMA

Wymiana Polskiego Bonu Turystycznego na gotówkę – czy jest możliwa?

Bon uprawnia do dokonania nim płatności za m.in. pobyt w hotelu, czy pensjonacie. Można nim płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania całej kwoty. Jednak nie można Polskiego Bonu Turystycznego wymieć na gotówkę. Niewykorzystane środki przepadną.

Polski Bon Turystyczny – co to jest

Polski Bon Turystyczny to jednorazowe świadczenie, które ma ułatwić polskim dzieciom wyjazd na wypoczynek.  Wysokość Bonu to 500 zł na każde dziecko. Jest to wsparcie zarówno dla polskich rodzin, których sytuacja uległa pogorszeniu w wyniku pandemii COVID-19, jak również polskiej branży turystycznej. Bon można zrealizować tylko na terenie Polski i tylko w obiektach turystycznych, które zostały objęte programem i znalazły się na liści podmiotów realizujących bony. Szczegółowa lista znajduje się m.in. na stronach: www.pot.gov.pl, www.bonturystyczny.gov.pl, bądź www.polska.travel.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kto jest uprawniony do korzystania z bonu turystycznego?

REKLAMA

Świadczenie to jest przyznawane wszystkim dzieciom, które nie ukończyły 18. roku życia i przysługuje im świadczenie wychowawcze, bądź dodatek „Rodzina 500 plus”.Są nim objęte również osoby niepełnosprawne. Jednak te mogą otrzymać Polski Bon Turystyczny w podwójnej wysokości, czyli 1 000 zł.

Nie ma żadnych limitów w dochodach rodziców, czy opiekunów. Jest ono dedykowane każdemu niepełnoletniemu dziecku. Nie ma również konieczności składania wniosku o świadczenie w formie Bonu.

Co zrobić, żeby skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego?

Do aktywowania Polskiego Bonu Turystycznego niezbędne jest posiadanie przez rodzica, bądź opiekuna prawnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Aby móc z niego skorzystać trzeba się zalogować na PUE ZUS, przejść do zakładki „Ogólny”. Każda osoba uprawniona do otrzymania Polskiego Bonu Turystycznego dla swojego dziecka znajdzie w niej zakładkę „Polski Bon Turystyczny”. Z niej należy przejść do zakładki „Mój bon”, a następnie kliknąć przycisk „Aktywuj bon”. W celu aktywowania Bonu podaj swój aktualny adres e-mail, a także numer telefonu.

Jeśli prawidłowo aktywowałeś Bon Turystyczny na ekranie wyświetli Ci się kod obsługi płatności. Otrzymasz go również na podany przez siebie e-mail. To właśnie za pomocą kodu obsługi płatności dokonasz zapłacisz w ramach Polskiego Bonu Turystycznego.

Wydaną kwotę możesz sprawdzić na tym samym profilu. Dokładną historię sprawdzisz w zakładce „Historia transakcji”.

Jeśli nie posiadasz profilu na platformie usług elektronicznych ZUS (PUE) możesz go założyć wchodząc na stronę www.zus.pl

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 września 2025 r. nowy zakaz w usługach. Szczególnie ucierpią kobiety i pracownicy pracujący w tej branży

Od 1 września 2025 r. będzie nowy zakaz dla przedsiębiorców, co wpłynie znacznie na branże usług i sytuacje pracowników. Zmiany będą też wpływały na klientów salonów, szczególnie kobiety! Chodzi o konieczność wdrożenia do polskiego porządku prawnego przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (Dz.U.UE.L.2009.342.59) i jego załączników. Sanepid już alarmuje, że przedsiębiorcy powinni się przygotować na zmianę.

Wyborcze ABC w wyborach prezydenckich w 2025 r. Jak znaleźć swoją komisję wyborczą i oddać ważny głos? Co każdy wyborca wiedzieć powinien

Na konferencji prasowej w dniu 16 maja 2025 r. przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej przedstawili najważniejsze dane i zasady dot. najbliższych wyborów prezydenckich, które odbędą się w niedzielę 18 maja (I tura) i ew. 1 czerwca (II tura).

Wieczór wyborczy na żywo – już 18 maja!

Zapraszamy na wyjątkową transmisję wieczoru wyborczego, przygotowaną wspólnie przez redakcje infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl oraz Dziennik Gazeta Prawna.

5 mniej znanych świadczeń z MOPS. Kto je otrzymuje?

Wsparcie udzielane przez ośrodki pomocy społecznej obejmuje nie tylko zasiłki stałe, okresowe, pielęgnacyjne czy dodatki mieszkaniowe. Jakie jeszcze świadczenia można uzyskać z MOPS? Prezentujemy aktualne kryteria i kwoty obowiązujące w 2025 r.

REKLAMA

Osoby niepełnosprawne: Jesteśmy schorowani, zmęczeni, bezradni i zdeterminowani. Zróżnicowanie z uwagi na wiek [Drugi dodatek do renty]

Opublikowaliśmy artykuł o bieżącym stanie prac rządu nad ustawą wprowadzającą drugi dodatek do rent - tym razem nie chodzi o rentę socjalną, a chorobową. Po artykule otrzymaliśmy listy od czytelników. Jeden publikujemy.

Wybory 2025. W tych miastach w niedzielę darmowa komunikacja

18 maja odbędą się wybory na Prezydenta RP. Mieszkańcy wielu miast będą mogli w ten dzień jeździć komunikacją za darmo.

Darowizna od najbliższych a podatek – czy trzeba coś zapłacić?

Darowizna pieniężna od rodzica dla dziecka może być całkowicie zwolniona z podatku – ale tylko wtedy, gdy spełnione zostaną konkretne warunki. Nawet niewielki błąd formalny, np. niewłaściwy sposób przekazania środków, może kosztować podatnika sporo. Jak więc prawidłowo przeprowadzić darowiznę i uniknąć podatkowych pułapek?

Wieczór wyborczy na infor.pl, dziennik.pl i forsal.pl oraz YouTube [Transmisja na żywo]

W niedzielę 18 maja o 20:50, redakcje infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl oraz Dziennik Gazeta Prawna zapraszają na wyjątkową transmisję z wieczoru wyborczego. Wspólnie podsumujemy wyniki głosowania, przeanalizujemy pierwsze sondaże oraz porozmawiamy o politycznych scenariuszach na najbliższe miesiące.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy na polskie? Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła to intensywnie sprawdzać

Inspekcja Transportu Drogowego od końca 2024 roku coraz częściej sprawdza kierowców z państw trzecich, czyli nienależących do UE w zakresie ich prawa jazdy. Co istotne, nie doszło do zmian przepisów w tej kwestii, ale zmieniła się ich dotychczasowa praktyka kontrolna. W czasie kontroli drogowej pokazanie prawa jazdy wydanego poza UE po 185 dniach pobytu w Polsce wiąże się naruszeniem przepisów. Dlaczego? Ma to niebagatelny wpływ na funkcjonowanie polskich firm transportowych, które często zatrudniają truckerów z zagranicy. Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) wskazuje (źródło: Dane statystyczne dotyczące transportu międzynarodowego w 2024), że na koniec ubiegłego roku wydano blisko 116 000 świadectw kierowcom, pochodzącym z krajów spoza UE. Jakie są konsekwencje działań ITD dla przewoźników i kierowców?

Polska bez pracowników? Kryzys kadrowy pogłębia się – migranci mogą być ratunkiem, ale biurokracja blokuje zatrudnianie

Do 2035 roku Polska straci ponad 2 miliony pracowników. Czy cudzoziemcy uratują nasz rynek pracy? Eksperci alarmują: potrzeba prostszych i szybszych procedur migracyjnych, bo bez nich polska gospodarka nie poradzi sobie z demograficznym kryzysem.

REKLAMA