REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Matura 2024. Co można zabrać na salę? A co trzeba mieć?

Kinga Olszacka
Z Infor.pl związana od grudnia 2022 r.
Matura 2024
Matura 2024
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Przypominamy, co można zabrać na salę, a co obowiązkowo trzeba mieć. 

Matura 2024 - harmonogram

Tegoroczne matury w terminie głównym rozpoczynają się 7 maja (wtorek) o godz. 9:00 egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym (poziom rozszerzony tego przedmiotu 20 maja). 

REKLAMA

W środę, 8 maja o godz. 9:00 odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (poziom rozszerzony 15 maja), tego samego dnia o godz. 14:00 na poziomie rozszerzonym będzie można zdawać egzaminy z języka kaszubskiego, łemkowskiego oraz łacińskiego i kultury antycznej.

W czwartek 9 maja o godz. 9:00 maturzyści napiszą egzamin z języka angielskiego (poziom rozszerzony 13 maja), o 14:00 będą egzaminy z francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Wszystkie na poziomie podstawowym. 

W piątek 9 maja o godz. 9:00 będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, o 14:00 z języka niemieckiego również na poziomie rozszerzonym lub w wersji dwujęzycznej. 

Wtorek 14 maja o godz. 9:00 będzie egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym. 16 i 17 maja (czwartek i piątek) o godz. 9:00 będzie można zdawać na poziomie rozszerzonym odpowiednio chemię i geografię. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dniach 21, 22 i 23 maja o godz. 9:00 odbędą się egzaminy w wersji rozszerzonej z przedmiotów odpowiednio: historia, informatyka, fizyka.

Egzaminy z języków obcych na poziomie rozszerzonym, języków mniejszości narodowych oraz historii sztuki, filozofii i historii muzyki również na poziomie rozszerzonym odbędą się w dniach 13-23 maja. 

Część ustna egzaminów odbędzie się od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.

Harmonogram dostępny jest także na stronie CKE. 

Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego to 9 lipca 2024 r.

Matura 2024 - co trzeba, a co można zabrać

Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 17 sierpnia 2023 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2024 roku każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu:

  •  długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przy czym nie jest dozwolone korzystanie ze ścieralnych długopisów. 

W przypadku potrzeby wykonania rysunku - uczeń wykorzystuje długopis. Na egzaminie nie wykonuje się rysunków ołówkiem. 

Ważne

Na egzamin maturalny należy wziąć ze sobą dokument tożsamości. 

REKLAMA

Pozostałe materiały i przybory pomocnicze to już kwestia potrzeby na konkretnym egzaminie. Część z nich jest fakultatywna, a część obowiązkowa. O tym, czy przybory zapewni szkoła, czy zdający musi mieć własne informuje dyrektor szkoły.

Na przykład na egzaminie z biologii czy geografii obowiązkowy jest kalkulator prosty, a na egzaminie z fizyki czy chemii - kalkulator naukowy. Podręcznik "Wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki" zapewni placówka. Na egzaminie z matematyki należy mieć obowiązkowo cyrkiel, linijkę i kalkulator prosty (w zależności od placówki - zapewni szkoła lub musi mieć zdający). Słowniki językowe zapewni szkoła. 

Listę wszystkich przedmiotów można sprawdzić TUTAJ

W przypadku uczniów ze specjalnymi potrzebami lub przewlekle chorymi dopuszcza się oczywiście możliwość korzystania z zaleconego sprzętu medycznego, leków czy z telefonu komórkowego z aplikacją do mierzenia poziomu glukozy. 

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Redaktor Infor.pl i Dziennik.pl płynie dla psów ze schroniska. Co to za akcja?

Piotr Nowak, prowadzący codzienny Przegląd Prasy i portali na Infor.pl nie jest obojętny na los zwierząt. Aby zwrócić uwagę na potrzeby zwierzaków ze schroniska w Sosnowicach przepłynie dystans 5 km wpław. Zdradzamy szczegóły akcji. 

2222,60 zł, czyli o 227,50 zł więcej będzie wynosiło to świadczenie. Od 1 czerwca, dla osób przed 30 rokiem życia.

Od 1 czerwca 2024 r. osoby przed 30 rokiem życia będą mogły liczyć na większe wsparcie. 2222,60 zł, czyli o 227,50 zł więcej niż do końca maja 2024 r. będzie wynosił bon stażowy, do którego mają pierwszeństwo.

Od 1 czerwca 2024 r. o ponad 200 zł wzrosną stawki premii stażowych

W Monitorze Polskim ukazało się obwieszczenie w sprawie wysokości kwot premii i kosztów przejazdu. Od 1 czerwca wzrosną stawki premii stażowych wypłacanych przez starostów w związku z promocją zatrudnienia bezrobotnych do 30 roku życia i kwoty ryczałtu z tytułu kosztów przejazdu. Ile dokładnie?

Osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały szerszy dostęp do produktów takich jak m.in: komputery, czytniki książek czy telefony komórkowe. Prezydent podpisał ustawę

Osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały szerszy dostęp do produktów takich jak m.in: komputery, czytniki książek czy telefony komórkowe. Prezydent podpisał ustawę, która wdraża dyrektywę UE dotyczącą wymogów dostępności produktów i usług.

REKLAMA

Obchody urodzin Hitlera. Ruszyła rozprawa odwoławcza

W poniedziałek, w Sądzie Okręgowym w Rybniku, rozpoczęła się odwoławcza rozprawa dotycząca obchodów urodzin Adolfa Hitlera, które miały miejsce w Wodzisławiu Śląskim w 2017 roku. Wcześniej, sześciu uczestników tego zgromadzenia zostało skazanych na zawieszone kary więzienia przez sąd rejonowy w Wodzisławiu.

Jak chronić dane transakcyjne w świecie tradycyjnych i cyfrowych walut?

Świat finansów ewoluuje, a wraz z nim sposób, w jaki przechowujemy i wykorzystujemy pieniądze. Od gotówki po kryptowaluty – każda forma wymaga stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, które pozwolą chronić dane transakcyjne. W jaki sposób zabezpieczać te dane w świecie walut tradycyjnych i cyfrowych?

Od 1 czerwca 2024 r. wyższe limity dorabiania do emerytury i renty. Jest istotny wzrost

Od 1 czerwca 2024 roku zmieniają się limity dla dorabiających emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz rencistów. Limity dorabiania do emerytury i renty są teraz wyższe, a więc można aktualnie więcej dorobić bez obawy przed obniżeniem lub zawieszeniem świadczenia.

Eurowybory 2024 - głosowanie korespondencyjne. PKW: 27 maja ostatnim dniem na zgłoszenie zamiaru. Co trzeba zrobić?

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że termin zgłoszenia komisarzowi wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego upływa w dniu 27 maja 2024 r. Zgłoszenia dokonuje się w godzinach pracy delegatury Krajowego Biura Wyborczego obsługującego komisarza wyborczego. Co ważne, o dotrzymaniu terminu złożenia zgłoszenia decyduje data ich otrzymania przez właściwy organ, a nie data nadania (stempla pocztowego). Kto i jak może głosować korespondencyjnie?

REKLAMA

Nowy mechanizm od MSWiA: Mundurowi rozczarowani. Bez zmiana w dopłatach

Rozczarowanie spotkało Straż Graniczną - zmiany w przepisach nie dadzą im podwyżki wysokości dodatków do wypoczynku.

Zasiłek macierzyński w 2024 roku - ile wynosi? Urlop macierzyński i rodzicielski – ile tygodni?

Od stycznia do kwietnia 2024 roku zasiłki macierzyńskie ZUS wypłacił dla 112,7 tys. kobiet w całej Polsce. Ile wynosi taki zasiłek? Jak długi urlop macierzyński i rodzicielski przysługuje w 2024 roku? 

REKLAMA