reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Rodzina zastępcza > Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014

Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014

Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014 to inicjatywa resortu pracy i polityki społecznej. Celem Programu jest wsparcie rodzin z problemami opiekuńczo-wychowawczymi a także rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił 21 lutego 2014 roku „Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014”.

Założenia Programu

Założeniem Programu jest stymulowanie podejmowania przez samorządy terytorialne odpowiednich szczebli (gmin i powiatów) takich działań, które będą służyły:

  •  wsparciu rodzin przeżywających trudności opiekuńczo–wychowawcze, które umożliwiłoby zatrzymanie w rodzinie dzieci zagrożonych umieszczeniem w pieczy zastępczej lub powrót do rodziny dzieci umieszczonych wcześniej w pieczy zastępczej, poprzez rozwój sieci asystentów rodziny zatrudnianych w gminach.
  • wsparciu rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka poprzez rozwój sieci koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnianych w powiatach.

Na Program przeznacza się kwotę do 70 000 tys. zł.

Zobacz również: Program dożywiania w latach 2014-2020

Termin

Zapotrzebowanie należy składać w formie papierowej i elektronicznej wyłącznie na formularzu zapotrzebowania, zawierającym informacje dotyczące zadania. Zapotrzebowanie w formie pisemnej należy nadesłać listem poleconym do właściwego urzędu wojewódzkiego, z dopiskiem na kopercie „Zapotrzebowanie na „Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014”, w terminie 14 dni od daty opublikowania Programu na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Termin uznaje się za zachowany, jeżeli podmiot złoży zapotrzebowanie w powyższym terminie osobiście w biurze podawczym urzędu wojewódzkiego lub nada w urzędzie pocztowym (liczy się data stempla pocztowego).

Polecamy serwis: Dziecko i prawo

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014. /Fot. Fotolia
Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014. /Fot. Fotolia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama