| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Konstytucja > Katastrofa w Smoleńsku > Janusz Kochanowski zostanie pochowany w Częstochowie

Janusz Kochanowski zostanie pochowany w Częstochowie

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, który tragicznie zginął w katastrofie prezydenckiego TU-154 pod Smoleńskiem zostanie pochowany w swoim rodzinnym mieście Częstochowie cmentarzu Kule.

Ciało tragicznie zmarłego Rzecznika Praw Obywatelskich zostanie złożone w rodzinnym grobie Kochanowskich. W ten sposób zostanie wypełniona wola zmarłego.

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek. Nie jest jeszcze znana godzina rozpoczęcia ceremonii pogrzebowej.
Cała ceremonia pożegnania Janusz Kochanowskiego zostanie poprzedzona żałobną mszą świętą, która najprawdopodobniej zostanie odprawiona przez biskupów i Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

Zobacz też: Katastrofa w Smoleńsku

Kochanowski spocznie na zabytkowym cmentarzu, który usytuowany jest na niewielkim wzgórzu, na północ od centrum Częstochowy. W rodzinnym grobowcu spoczywają jego rodzice Marta i Jan.

Janusz Kochanowski urodził się w Częstochowie 18 kwietnia 1940 r. Spędził w tym mieście lata swojej młodości. Uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Po zdaniu matury przeniósł się do stolicy, gdzie rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pozostał na uczelni, gdzie wiele lat wykładał prawo. 

Zobacz też: W katastrofie w Smoleńsku zginął Rzecznik Praw Obywatelskich 

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Kru.pl

Najwyższej jakości usługi rejestracji domen, hosting, certyfikaty SSL oraz bezpieczna poczta korporacyjna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »