| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Konstytucja > Katastrofa w Smoleńsku > Sławomir Skrzypek spocznie na Powązkach

Sławomir Skrzypek spocznie na Powązkach

Znamy już termin uroczystości pogrzebowych Prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka.

Narodowy Bank Polski poinformował, że uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka, odbędą się w dniu 19 kwietnia 2010 roku o godz. 14.00 w Kościele p.w. Świętego Krzyża na Krakowskie Przedmieściu 3 w Warszawie. Prezes NBP zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Sławomir Skrzypek urodził się 10 maja 1963 w Katowicach. inżynierii lądowej na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Podczas studiów działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, za co w 1982 r. został na pół roku tymczasowo aresztowany.

W 1997 uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin-La Crosse w La Crosse Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Swój dyplom nostryfikował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Sławomir Skrzypek ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także kurs doradców inwestycyjnych.

Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. od pracy w Najwyższej Izbie Kontroli. Następnie do 2000 pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Od maja 2001 do stycznia 2002 był członkiem zarządu PKP S.A.. Od listopada 2002 pełnił funkcję zastępcy Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego Prezydenta Warszawy.

Sławomir Skrzypek zasiadał również w radach nadzorczych (m.in. Domu Maklerskiego BOŚ SA.; Banku Pocztowego, czy Telewizji Polskiej).
Zmarły Prezes NBP był również wiceprezesem, a później pełniącym obowiązki prezesa w PKO BP. 

Od 10 stycznia 2007 r. był Prezesem Narodowego Banku Polskiego. Był żonaty, osierocił troje dzieci.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »