| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Konstytucja > Prawa człowieka > Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SpiNKa pomaga niepełnosprawnym kierowcom w sprawach związanych z motoryzacją.

Stowarzyszenie jest organizacją zarejestrowaną i posiada osobowość prawną.

Stowarzyszenie udziela wszechstronnej pomocy niepełnosprawnym członkom w sprawach związanych z motoryzacją, integruje środowiska niepełnosprawnych kierowców, reprezentuje środowiska w relacjach zewnętrznych. Ponadto wspiera aktywizację zawodową i społeczną niepełnosprawnych kierowców.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę ze szkołami nauki jazdy i Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w szkoleniu niepełnosprawnych kierowców i kandydatów na kierowców. Stowarzyszenie organizuje i tworzy fundusze przeznaczone na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa jazdy osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie inicjuje rozwiązania legislacyjne dotyczące niepełnosprawnych kierowców. Tworzy odpowiednie procedury i systemy ochrony prawnej dla niepełnosprawnych uczestników ruchu drogowego. Współpracuje z instytucjami, urzędami administracji państwowej i samorządowej w kreowaniu rozwiązań zmierzających do tworzenia lokalnych, przyjaznych środowisk dla wszystkich użytkowników pojazdów.

SpiNKa tworzy miejsca pracy dla niepełnosprawnych kierowców. Prowadzi partnerską współpracę z podmiotami gospodarczymi, tworząc wzajemnie korzystne relacje ekonomiczne, w postaci ofert zakupu niezbędnych dóbr i usług motoryzacyjnych przez członków Stowarzyszenia.

Organizowanie szkoleń, targów, spotkań i konferencji popularyzujących wiedzę o problemach i potrzebach niepełnosprawnych kierowców oraz pomoc i wsparcie niepełnosprawnych kierowców w załatwianiu spraw indywidualnych, w relacjach z urzędami i instytucjami należy do zadań Stowarzyszenia.

Do zadań Stowarzyszenia SpiNKa należy współpraca z organizacjami międzynarodowymi, zajmującymi się problematyką niepełnosprawności wśród uczestników ruchu drogowego oraz współpraca z mediami artykułującymi problematykę niepełnosprawnych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: www.spinka.org.pl

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »