reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Konstytucja > Prawa człowieka > Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SpiNKa pomaga niepełnosprawnym kierowcom w sprawach związanych z motoryzacją.

Stowarzyszenie jest organizacją zarejestrowaną i posiada osobowość prawną.

Stowarzyszenie udziela wszechstronnej pomocy niepełnosprawnym członkom w sprawach związanych z motoryzacją, integruje środowiska niepełnosprawnych kierowców, reprezentuje środowiska w relacjach zewnętrznych. Ponadto wspiera aktywizację zawodową i społeczną niepełnosprawnych kierowców.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę ze szkołami nauki jazdy i Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w szkoleniu niepełnosprawnych kierowców i kandydatów na kierowców. Stowarzyszenie organizuje i tworzy fundusze przeznaczone na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa jazdy osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie inicjuje rozwiązania legislacyjne dotyczące niepełnosprawnych kierowców. Tworzy odpowiednie procedury i systemy ochrony prawnej dla niepełnosprawnych uczestników ruchu drogowego. Współpracuje z instytucjami, urzędami administracji państwowej i samorządowej w kreowaniu rozwiązań zmierzających do tworzenia lokalnych, przyjaznych środowisk dla wszystkich użytkowników pojazdów.

SpiNKa tworzy miejsca pracy dla niepełnosprawnych kierowców. Prowadzi partnerską współpracę z podmiotami gospodarczymi, tworząc wzajemnie korzystne relacje ekonomiczne, w postaci ofert zakupu niezbędnych dóbr i usług motoryzacyjnych przez członków Stowarzyszenia.

Organizowanie szkoleń, targów, spotkań i konferencji popularyzujących wiedzę o problemach i potrzebach niepełnosprawnych kierowców oraz pomoc i wsparcie niepełnosprawnych kierowców w załatwianiu spraw indywidualnych, w relacjach z urzędami i instytucjami należy do zadań Stowarzyszenia.

Do zadań Stowarzyszenia SpiNKa należy współpraca z organizacjami międzynarodowymi, zajmującymi się problematyką niepełnosprawności wśród uczestników ruchu drogowego oraz współpraca z mediami artykułującymi problematykę niepełnosprawnych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: www.spinka.org.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama