reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur i rent po II czytaniu w Sejmie

Kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur i rent po II czytaniu w Sejmie

Kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur i rent, która ma dojść do skutku w marcu 2019 r. została skierowana po II czytaniu w Sejmie do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W przyszłym roku najniższe emerytury i renty wzrosną o 70 zł.

Od marca 2019 r. emerytury i renty zostaną objęte waloryzacją kwotowo-procentową, a najniższe gwarantowane świadczenia zostaną podniesione. W rezultacie wszystkie emerytury i renty wzrosną nie mniej niż o 70 zł - to najważniejsze założenia przygotowanego przez rząd projektu nowelizacji ustawy.

Wnioskodawcy projektu szacują, że w 2019 r. wskaźnik waloryzacji wyniesie 103,26 proc. Oznacza to, że najniższe świadczenia zostaną w przyszłym roku podwyższone o 6,8 proc. - dwa razy więcej niż gdyby zastosowano ustawowy prognozowany wskaźnik waloryzacji. W efekcie z jednej strony zostanie wdrożona zasada szczególnej ochrony uboższych emerytów i rencistów, z drugiej będzie  zapewniona pełna ochrona realnej wartości wszystkich wypłacanych świadczeń emerytalno-rentowych.

Po debacie w II czytaniu podczas II dnia 74 posiedzenia Sejmu w dniu 13 grudnia 2018 r. projekt trafił do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Polecamy produkt: Multimedialny pakiet wiedzy: 6 kluczowych zmian 2019 – KADRY.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Sejm RP

Zdjęcia

Kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur i rent po II czytaniu w Sejmie. / fot. Shutterstock
Kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur i rent po II czytaniu w Sejmie. / fot. Shutterstock

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama