| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Szkolenie "Dokumentacja pracownicza, w tym akta osobowe po 1 stycznia 2019 r." - 30 stycznia 2019 r.

Szkolenie "Dokumentacja pracownicza, w tym akta osobowe po 1 stycznia 2019 r." - 30 stycznia 2019 r.

Zapraszamy na szkolenie "Dokumentacja pracownicza, w tym akta osobowe po 1 stycznia 2019 r. - elektronizacja, skrócenie okresu przechowywania, obsługa kancelaryjna i archiwalna", które odbędzie się dnia 30 stycznia 2019 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

W dniu 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie przepisy zmienionego Kodeksu Pracy, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Równocześnie zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie określające sposób prowadzenia i obsługi dokumentacji pracowniczej, w szczególności akt osobowych, zarówno w postaci papierowej, jak i elektronicznej.

Nowy stan prawny pozwoli na elektronizację dokumentacji pracowniczej, czyli przełamany zostanie istotny bastion papierowości dokumentacji w podmiotach publicznych i prywatnych.

Niezależnie od powyższego nastąpi znaczące skrócenie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej.

Przy tak istotnych zmianach warto przeanalizować nowy stan prawny i przełożyć go na praktyczne aspekty obsługi tej dokumentacji.

W trakcie szkolenia szczegółowo przeanalizowane zostaną zasady możliwej elektronizacji akt osobowych oraz kryteria skrócenia okresów przechowywania dokumentacji pracowniczej. Omówione zostaną także niezbędne zmiany w jednolitych rzeczowych wykazach akt. Od strony praktycznej pokazany zostanie sposób kancelaryjnej obsługi tej dokumentacji w systemie tradycyjnym oraz w systemach klasy EZD. Poruszone będą także kwestie archiwizacji tej dokumentacji oraz wartościowania i zasad ewentualnego brakowania.

Szkolenie prowadzi: dr Ewa Perłakowska – ekspert, doradca, analityk z zakresu zarządzania dokumentacją (w tym elektroniczną), systemów klasy EZD, elektronizacji dokumentacji, archiwistyki, prawa archiwalnego, systemów kancelaryjnych; doświadczony trener na licznych kursach i szkoleniach oraz wykładowca uniwersytecki; długoletni pracownik sieci archiwów państwowych; autorka licznych instrukcji kancelaryjnych, wykazów akt i instrukcji archiwalnych; współautorka książki „Procedury elektronicznego zarządzania dokumentacją” (Warszawa 2018) oraz zasad wartościowania i opracowania akt osobowych w archiwach państwowych.

Czas trwania szkolenia: od godz. 10.00 do ok. 16

Program:

  1. Pojęcie dokumentacji pracowniczej:
  1. zakres pojęciowy przed 1 stycznia 2019 r.
  2. rodzaje dokumentacji pracowniczej po 1 stycznia 2019 r.

  1. Regulacje prawne w zakresie postępowania z dokumentacją pracowniczą
  1. Kodeks pracy
  2. akty wykonawcze do Kodeksu pracy
  3. ustawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach wraz z aktami wykonawczymi
  4. regulacje szczególne (np. ustawy o służbie cywilnej, o pracownikach samorządowych, RODO)

  1. Bieżąca obsługa dokumentacji pracowniczej

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szkolenie "Dokumentacja pracownicza, w tym akta osobowe po 1 stycznia 2019 r. - elektronizacja, skrócenie okresu przechowywania, obsługa kancelaryjna i archiwalna", które odbędzie się dnia 30 stycznia 2019 r. w Warszawie.
Szkolenie "Dokumentacja pracownicza, w tym akta osobowe po 1 stycznia 2019 r. - elektronizacja, skrócenie okresu przechowywania, obsługa kancelaryjna i archiwalna", które odbędzie się dnia 30 stycznia 2019 r. w Warszawie.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »