REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przetwarzanie danych przez ZUS i płatników składek. Bezpłatne seminarium organizowane przez ZUS i UODO

rodo gdpr ochrona danych osobowych
Przetwarzanie danych przez ZUS i płatników składek. Bezpłatne seminarium organizowane przez ZUS i UODO
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

ZUS i UODO zapraszają na bezpłatne seminarium „Przetwarzanie danych przez ZUS i płatników składek w związku z realizacją ustawowych obowiązków. Praktyczne aspekty”.

Miejsce i termin seminarium

19 czerwca 2024 r. we Wrocławiu, w Oddziale ZUS przy ul. Pretficza 11, odbędzie się seminarium „Przetwarzanie danych przez ZUS i płatników składek w związku z realizacją ustawowych obowiązków. Praktyczne aspekty”. 

REKLAMA

Seminarium rozpocznie cykl czterech wydarzeń związanych z tematyką dotyczącą ochrony danych osobowych, jaki organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Urzędem Ochrony Danych Osobowych.

Tematyka seminarium

Seminarium poruszy zagadnienia dotyczące obowiązków podmiotów, tj. płatników składek, lekarzy w kontekście przetwarzania przez nich danych osobowych, jak również wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) przy realizacji zadań związanych z przeprowadzeniem kontroli płatników.

W programie:

  • Kształtowanie statusu podmiotów prowadzących rejestry publiczne i związane z tym konsekwencje w związku z przetwarzaniem danych osobowych;
  • Status podmiotów realizujących zadania w systemie ubezpieczeń społecznych i związane z nim obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych (ZUS, płatnik składek, lekarz);
  • Wykorzystanie AI a realizacja zadań związanych z przeprowadzeniem kontroli płatników. Dylematy związane z ochroną danych osobowych.

Spotkanie stanowi okazję do zaprezentowania najnowszych rozwiązań i najlepszych praktyk wykorzystywanych zarówno w instytucjach państwowych, jak i w szeroko rozumianym biznesie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Seminarium poprowadzą przedstawiciele Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystąpienia prelegentów zakończy panel dyskusyjny.

Konieczna rejestracja

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorzy proszą o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie ZUS do 12 czerwca 2024 br. Potwierdzenie udziału nastąpi z adresu: wydarzeniaRODO@zus.pl

W seminarium będzie również można uczestniczyć online za pośrednictwem serwisu YouTube na kanale Elektroniczny ZUS.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: UODO

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

5 390 zł miesięcznie stypendium dla młodych naukowców. Kto otrzyma w 2024 r.?

Ministerstwo Nauki przyznało stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, reprezentującym 53 różne dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. 

NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł

Tyle gminę kosztuje trzy lata upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. 54 800 zł (niestety bez odsetek). Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały, że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

Whistleblowing jako wsparcie organizacji

Wiele podmiotów sektora prywatnego i publicznego stanie przed dylematem: Czy potraktować wdrożenie systemu wyłącznie jako koszt związany z obowiązkiem prawnym, czy jako szansę na poprawę bezpieczeństwa i doskonalenie organizacji?

REKLAMA

MRPiPS odpowiada: „Stare” i „nowe” świadczenie pielęgnacyjne a 1500 zł od 1 października 2024 r.

Ministerstwo pracy potwierdziło możliwość łączenia „nowego” świadczenia pielęgnacyjnego z nowymi świadczeniami (od 1 października 2024 r.) 1500 zł z programu Aktywni Rodzice.

Pracownicy: Źle przyznawane dodatki do wynagrodzeń. Od 1 lipca dalej poniżej pensji minimalnej brutto

W dalszym ciągu wynagrodzenia pracowników samorządowych są poniżej pensji minimalnej. Nie zmieni się to od 1 lipca. Do pieniędzy z budżetu na pensje muszą się dorzucić poszczególne JTS. Dalej tylko 50-150 zł daje awans. No i RIO wykrywa błędy w przyznawaniu dodatków (zaznaczając, że na szczęście nie błędy nie są masowe).

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom. 

Parkowanie na chodnikach. Szykują się zmiany, ale czy już w 2025 r.? W sprawie działa Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czy nadchodzi koniec parkowania na chodnikach? Ta sprawa niezmiennie budzi emocje. Zainteresował się nią Rzecznik Praw Obywatelskich. Aktywiści proponują na postój pojazdu na drodze dla pieszych tylko w miejscach wyznaczonych.

REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Sygnalista, po powzięciu informacji o naruszeniu prawa w zakresie objętym ustawą, będzie mógł dokonać jego zgłoszenia.

W Warszawie nie kupisz alkoholu między 22.00 a 6.00? Czy będzie protest

Warsaw Enterprise Institute i Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju rozpoczęły zbiórkę podpisów przeciwko inicjatywie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Warszawie. Petycja jest odpowiedzią na konsultacje miejskie, które rozpoczął urząd miasta stołecznego Warszawy w sprawie nocnej prohibicji.

REKLAMA