reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wpłata lotnicza - 2018 r.

Wpłata lotnicza - 2018 r.

Wpłata lotnicza jest pobierana z tytułu kosztów realizowania przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zadań państwowej władzy nadzorującej związanych z zapewnianiem służb żeglugi powietrznej. Sprawdź ile wyniesie w 2018 r.

Minister Infrastruktury i Budownictwa w rozporządzeniu określił wysokość wpłaty lotniczej w 2018 r. W nadchodzącym roku wysokość wpłaty lotniczej wyniesie 10 205 428 zł. Dla porównania w 2017 r. wysokość wpłaty lotniczej wyniosła 10 362 132 zł.

Wpłatę lotniczą pobiera się z tytułu kosztów realizowania Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zadań państwowej władzy nadzorującej związanych z zapewnianiem służb żeglugi powietrznej.

Wpłatę lotniczą uiszczana jest corocznie w 12 miesięcznych równych ratach. Ratę wpłaca się na rachunek Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do 5 dnia każdego miesiąca po miesiącu kalendarzowym, którego rata dotyczy. Wyjątkiem jest tutaj rata za ostatni miesiąc roku kalendarzowego - wpłaca się ją do 20 grudnia.

Raty należne za okres od dnia 1 stycznia do ostatniego dnia miesiąca, w którym weszło w życie rozporządzenie określające wysokość wpłaty lotniczej, wpłaca się w terminie 14 dni od dnia wejścia tego rozporządzenia w życie.

Rozporządzenie wyznaczające wysokość wypłaty lotniczej na 2018 r. wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r.

Opracowano na podstawie:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 22 września 2017 r. w sprawie wysokości wpłaty lotniczej w 2018 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1865)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama