Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prawo jazdy 2013 – testy

Jarosław Krasnodęmbski
Testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy

REKLAMA

REKLAMA

Zmiana w prawie jazdy w 2013 roku opiera się przede wszystkim na modyfikacji teoretycznej części egzaminu na prawo jazdy. Jak zmieniły się testy egzaminacyjne w nowej formie egzaminu na prawo jazdy?

Podczas uczenia się do nowego egzaminu teoretycznego, kursant będzie musiał skupić się przede wszystkim na bardzo szczegółowej znajomości przepisów kodeksu drogowego. Do tej pory częstym przypadkiem było uczenie się na pamięć jawnej puli testów, przez co częste były sytuacje, gdy przyszły kierowca nigdy nie widział na oczy Kodeksu drogowego. Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami zmienia sposób egzaminowania kursantów z wiedzy teoretycznej o kierowaniu pojazdami.

REKLAMA

Testy na prawo jazdy 2013

Nowy egzamin teoretyczny w znaczącym stopniu będzie się różnił od egzaminu, który przeprowadzany jest do tej pory. Zgodnie z nowymi przepisami test egzaminacyjny będzie składał się z 20 pytań dotyczących wiedzy podstawowej oraz 12 pytań wiedzy specjalistycznej z zakresu kategorii prawa jazdy, o którą ubiega się zdający. Co najważniejsze pytania testowe nie będą znane uczestnikom egzaminu. W starej formie wszystkie testy były znane i cała trudność przy egzaminie teoretycznym polegała na nauczeniu się ich na pamięć. Nowe testy nie zostaną opublikowane, a ich baza będzie wynosiła aż 3 tysiące pytań.

Egzamin teoretyczny będzie składał się z pytań generowanych w czasie rzeczywistym

Zobacz: Prawo jazdy 2013 – zmiany

Forma testu

Pytania na egzaminie teoretycznym będą, jak było już wcześniej wspomniane, w formie testu. Test ten będzie jednokrotnego wyboru. Mogą zdarzyć się pytania, gdzie odpowiedź będzie polegała na wyborze pomiędzy odpowiedzią TAK lub NIE. Na pytanie TAK lub NIE zdający będzie miał do dyspozycji 35 sekund i w tym czasie, licząc od wyświetlenia pytania, będzie musiał udzielić odpowiedzi. W przypadku pytań posiadających trzy warianty odpowiedzi, czas na odpowiedź będzie wynosiła 50 sekund.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeżeli w ciągu przeznaczonego na pytanie czasu nie zostanie udzielona żadna odpowiedź, to skutkiem tego będzie nieotrzymanie za to pytanie żadnych punktów.

Punkty za każde pytanie

Pytania na nowym egzaminie teoretycznym będą miały różną wartość punktową. Za jedno pytanie będzie można otrzymać od jednego do trzech punktów. Zdający będzie mógł uzyskać maksymalnie 74 punkty, a pozytywny wynik egzaminu będzie uzależniony od osiągnięcia 68 punktów. Zdający musi być zatem niemal bezbłędny.

Zobacz serwis: Prawo jazdy 2013

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/15
    Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
    od 1 stycznia i od 1 lipca
    od 1 stycznia i od 1 czerwca
    od 1 lutego i od 1 lipca
    Następne
    Prawo
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ułatwienia w zasiedzeniu i nabyciu nieruchomości rolnej od 5 października 2023 r. Nie tylko rolnik będzie mógł zasiedzieć grunt rolny

    Już nie tylko rolnicy indywidualni będą mogli zasiedzieć grunt rolny. Znikną też pewne ograniczenia w nabywaniu nieruchomości, w których użytki rolne mają powierzchnię mniejszą, niż 0,3 ha – to niektóre z istotnych zmian w obrocie ziemią rolną, które wejdą w życie 5 października 2023 r.

    Wybory 2023. Dni wolne od pracy i diety dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania. Konieczne pisemne uprzedzenie pracodawcy

    Za pracę w komisjach wyborczych ich członkom należą się dni wolne a także diety. Sprawdźmy ile dni wolnych przysługuje i jakie kwoty diet obowiązują w wyborach w 2023 roku. Czy mają do nich również prawo mężowie zaufania i obserwatorzy społeczni?

    Agitacja wyborcza

    Agitację wyborczą mogą prowadzić komitety wyborcze i wyborcy. Nie zawsze jest ona jednak dozwolona. Jak przepisy regulują prowadzenie agitacji wyborczej? 

    Sondaż wyborczy po Marszu Miliona Serc. PiS traci szanse na rządzenie! Tylko 5 ugrupowań w Sejmie

    Najnowszy sondaż wyborczy został przeprowadzony przez United Surveys dla RMF FM i "DGP"  2 października - a więc już po Marszu Miliona Serc. Wynika z niego, że Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica mogą zbudować w nowym Sejmie koalicję, która będzie dysponowała 243 głosami. Sondaż ten pokazuje, że nawet ewentualna koalicja z Konfederacją nie da PiS większości, czyli minimum 231 z 460 mandatów.

    REKLAMA

    Cisza wyborcza

    Cisza wyborcza jest pojęciem, które wzbudza wiele wątpliwości. Warto jednak wiedzieć jak została uregulowana w przepisach i kiedy obowiązuje.

    M. Kamiński: w Dubaju zatrzymano poszukiwanego Sebastiana M. [Film z miejsca wypadku]

    Kamiński: w ZEA zatrzymano poszukiwanego Sebastiana M. (krótka)

    Wybory 2023. Kto i jak może wnieść protest wyborczy?

    Sąd Najwyższy wydał komunikat w sprawie protestów wyborczych. ​Oto najważniejsze informacje odnośnie do zasad i trybu wnoszenia protestów wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

    Wypadek na A1. Obrońca S. Majtczaka złożył wniosek o list żelazny

    Wypadek na A1. Mecenas Bartosz Tiutiunik, adwokat Sebastiana Majtczaka podejrzanego o spowodowanie wypadku na autostradzie, w którym zginęła 3-osobowa rodzina złożył wniosek o list żelazny dla swojego klienta. "Mojemu klientowi nie dano szansy na zajęcie stanowiska procesowego" - powiedział.

    REKLAMA

    Zwolnienie z podatku emerytur do 5 tys. zł brutto - obietnica wyborcza

    Po wygranych wyborach wprowadzimy zwolnienie od podatku dla wszystkich emerytów, którzy dostają emerytury do 5 tys. zł brutto, wszyscy inni zapłacą mniejszy podatek - zapowiedziała w opublikowanym w środę spocie wyborczym Koalicji Obywatelskiej wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

    Intercyza. 42 proc. młodych małżonków decyduje się na rozdzielność majątkową

    Na rozdzielność majątkową decyduje się 42 proc. małżonków pomiędzy 18. a 29. rokiem życia – wynika z raportu „Związek a finanse”. Natomiast wśród seniorów powyżej 60. roku rozdzielność dóbr nabytych w trakcie trwania związku ma 4–5 proc. respondentów.

    REKLAMA