| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Powiat > Prawo jazdy 2013 > Prawo jazdy 2013 – odbiór prawa jazdy

Prawo jazdy 2013 – odbiór prawa jazdy

Po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym przychodzi czas na odbiór prawa jazdy. Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest już gotowe i gdzie odebrać swoje prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy

Gdy wynik naszego egzaminu na prawo jazdy jest pozytywny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, w którym zdawany był egzamin ma obowiązek wysłać odpowiednie dokumenty do właściwego dla naszego miejsca stałego zameldowania Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego lub Urzędu Miasta. W Wydziale Komunikacji dokumenty podlegają sprawdzeniu i są następnie przesyłane Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która to zajmuje się produkcją gotowego dokumentu.

Zgodnie z przepisami czas oczekiwania na prawo jazdy wynosi 30 dni, jednak w przeważającej części proces ten trwa krócej i po około 3 tygodnia prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest już do odbioru?

Przebieg procesu powstawania naszego prawa jazdy można śledzić na stronie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych pod adresem www.kierowca.pwpw.pl

System pokazuje tylko sprawy, które są w trakcie realizacji. W polu Imię należy podać tylko pierwsze imię. W przypadku osób posiadających podwójne nazwisko podaje się wyłącznie pierwsze nazwisko.

Przy uzupełnianiu danych nie ma znaczenia wielkość liter.

Do sprawdzenia czy prawo jazdy jest już do odbioru należy wpisać również nr PESEL. W przypadku, gdy osoba nie posiada numeru PESEL, należy w to miejsce wpisać datę urodzenia w sześciocyfrowej formie RRMMDD, gdzie RR to rok, MM - miesiąc, DD - dzień.

Zobacz: Prawo jazdy 2013 – wymiana dokumentu

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Łukaszyk

Radca Prawny Paulina Łukaszyk specjalizuje się w problematyce gospodarki nieruchomościami, postępowań egzekucyjnych oraz prawa cywilnego. Na co dzień zajmuje się sprawami branży wodociągowo-kanalizacyjnej, aspektami prawnymi funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych oraz ochroną danych osobowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »