REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa o generalne wykonawstwo - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa o roboty budowlane w zakresie generalnego wykonawstwa obejmuje wykonanie całości robót budowlanych dotyczących danej inwestycji. Na wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za końcowy efekt.


UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE W SYSTEMIE GENERALNEGO WYKONASTWA

REKLAMA

W dniu ............................. między


................................................................. mającym siedzibę w ........................ przy ul. ..................................................... reprezentowanym przez

1............................................................................................

2............................................................................................ zwanym w dalszym ciągu umowy Zamawiającym, z jednej strony,

a


....................................... z siedzibą w ........................ przy ul..................................... reprezentowanym przez:

1............................................................................................

2............................................................................................ zwanym w dalszym ciągu umowy Wykonawcą, z drugiej strony,

Dalszy ciąg materiału pod wideo


została zawarta umowa treści następującej:

§ 1

1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na podstawie złożonego przez Zamawiającego zlecenia nr ..................... z dnia ...................... .

2. Przedmiotem umowy jest wykonanie robót polegających   na ……………………………………………………………………......................................................................... .

3. Przedmiot umowy wykonany zostanie w oparciu o dokumentację techniczną zatwierdzoną   przez    Zamawiającego, którą dostarczy on Wykonawcy w ilości ..................................... egzemplarzy do dnia .................................  . Dokumentacja stanowić będzie załącznik nr .................... do mniejszej umowy.

4. Roboty wykonane będą z materiałów dostarczonych przez  …….................. .

Wykaz materiałów, maszyn i urządzeń stanowi załącznik nr .............................. do niniejszej umowy.

5. Materiały i urządzenia, które dostarcza Zamawiający przekazane zostaną Wykonawcy na podstawie protokołu przekazania.


§ 2

Do obowiązków Zamawiającego należy:

1. Wprowadzenie Wykonawcy w terminie do dnia ........................ na plac budowy i w związku z tym:

—    dostarczenie stosownego pozwolenia na budowę lub na prowadzenie robót;

—    udostępnienie Wykonawcy poboru wody i energii elektrycznej;

—    przekazanie dziennika budowy.

2. Zapewnienie nadzoru inwestorskiego.

3. Zapewnienie urządzeń ochronnych i zabezpieczających w zakresie bhp, jak również ochrony mienia Wykonawcy, ochrony przeciwpożarowej.


§ 3

Termin wykonania robót będących przedmiotem umowy ustala się na dzień .........................................


§ 4

Wykonawca zwolniony będzie z dotrzymania umownego terminu robót w przypad­kach:

1. przerwy w dostawie nośników energii,

2. niedotrzymania przez Zamawiającego warunków umowy,

3. ewentualnego zlecenia robót dodatkowych lub zamiennych w trakcie wykonywa­nia robót będących przedmiotem niniejszej umowy.


§ 5

Zaistnienie przeszkód w wykonywaniu robót powinno być potwierdzone wpisem do dziennika budowy. Ustalenie nowego terminu wykonania robót wymaga sporządzenia stosownego aneksu.


§ 6

1.  Wstępna wartość robót określona jest na podstawie ..................................................................................................i wynosi ..............................................................  (słownie ......................................................................................).

2. Przekroczenie wstępnej wartości robót o ...................... % nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.

3. Wynagrodzenie Wykonawcy obliczane jest na podstawie ......................... stano­wiącego załącznik nr ..................... do umowy.

4. Zamawiający wyraża zgodę na udzielenie Wykonawcy przedpłaty odpowia­dającej ................................ miesięcznemu zapasowi materiałów, to jest w wysokości ................................................ złotych. Zamawiający dokona przedpłaty w terminie ................................. dni od daty podpisania umowy na konto bankowe Wykonawcy nr ....................... w ................................ .

5. Wykonawca spłacać będzie otrzymaną przedpłatę w sposób następujący .............................................. .


§ 7

1. Dostarczone przez Zamawiającego materiały rozliczane będą w oparciu o noty księgowe płatne w terminie ......................  dni od daty ich doręczenia.

2. Dostarczane przez Zamawiającego maszyny i urządzenia rozliczane będą przez strony w kosztorysie powykonawczym.

3. Faktury wystawiane przez Wykonawcę za wykonane roboty, będą przez Zamawiającego realizowane w terminie ................. dni od ich otrzymania, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy.

4. Opóźnienie w zapłacie faktur rodzi po stronie Zamawiającego obowiązek zapłaty ustawowych odsetek.


§ 8

REKLAMA

1. Datę odbioru końcowego przedmiotu umowy strony ustalają na dzień ................ najdalej w terminie .............................. dni od zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru i potwierdzenia przez Zamawiającego zakończenia robót.

2. W przypadku zakończenia robót zanikających lub ulegających zakryciu albo przewidywanych dłuższych przerw w wykonaniu robót. Zamawiający obowiązany jest do dokonania odbioru w terminie ....... dni.


§ 9

1. Z ramienia Wykonawcy roboty prowadził będzie: ........................................................................................................................................................................

2. Inspektorem nadzoru z ramienia Zamawiającego będzie: .........................................................................................................................................................................


§ 10

W razie zwłoki w wykonaniu obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, strona która popadła w zwłokę, zapłaci drugiej stronie karę umowną w wysokości ....................... % wynagrodzenia umownego za każdy dzień zwłoki.


§ 11

Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.


§ 12

W sprawach nie uregulowanych postanowieniami umowy będą miały zastosowanie Przepisy kodeksu cywilnego.


§ 13

Spory, mogące wyniknąć przy wykonywaniu postanowień umowy, strony poddają rozstrzygnięciu Sądów Gospodarczych.


§ 14

Umowa została sporządzona w ............ jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



……………………………….                                                                         …………………………….
            zamawiający                                                                                    wykonawca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o generalne wykonawstwo

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prawne ryzyka używania AI przez pracowników. Odpowiedzialność pracodawcy wobec osób trzecich. Prawo pracy, prawo autorskie, ochrona danych poufnych i osobowych

Sztuczna inteligencja (AI) stanowi dużą pomoc w pracy, ułatwiając ją i przyspieszając w znacznym stopniu. Zdają sobie z tego sprawę zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Tak jednak ze strony pracodawców lub potencjalnych pracodawców wobec pracowników lub kandydatów, jak po ze strony pracowników, nieodpowiedzialne korzystania z AI może rodzić określone ryzyka prawne, które możemy ocenić przez pryzmat prawa pracy. Świadomość tych ryzyk jest ważna pod kątem znalezienia rozwiązań przed nimi zabezpieczających w sytuacji w której prawo powszechne takiego zabezpieczenia nie przewiduje.

Zmiana miejsca głosowania. Wybory 2025. Jak zagłosować w innym obwodzie?

Zmiana miejsca głosowania w wyborach na Prezydenta RP w dniu 18 maja 2025 r. jest możliwa. Co zrobić, aby zagłosować w obwodzie poza stałym miejscem zamieszkania? Niezbędne jest zaświadczenie o zmianie miejsca głosowania.

Ostatni dzień na rozliczenie PIT 2024 Sprawdź, co musisz zrobić, zanim system zamknie dostęp

Ministerstwo Finansów przypomina: 30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za 2024 rok. Ponad 8 milionów Polaków skorzystało już z usługi Twój e-PIT. Sprawdź, co zrobić, by nie zapłacić kary, jak uniknąć błędów i co grozi za brak reakcji.

Specustawa o przeliczeniu emerytur: Bez wniosku, bez wyrównania i bez waloryzacji. I dopiero od połowy 2026 r.

Specustawa: ZUS załatwi sam ponowne przeliczenie emerytur. Bez wniosku, bez wyrównania i bez waloryzacji. I niestety dopiero od połowy 2026 r.

REKLAMA

Artur Bartoszewicz – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Artur Bartoszewicz – czy należy do partii politycznej? Przedstawiamy program wyborczy kandydata na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. i wyniki najnowszego sondażu.

Kamery nasobne dla ratowników medycznych a RODO [Ochrona danych osobowych]

Z pewnością zgodzicie się że ratownicy medyczni są bardzo często narażeni na brutalne ataki ze strony agresywnych pacjentów. Coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu kamer nasobnych dla ratowników medycznych. Co na to przepisy RODO i Konstytucja?

Koniec z wypłacaniem przez pracodawcę 140 zł, za okulary które kosztowały 900 zł i limitowaniem częstotliwości refundacji? Nareszcie jest decyzja A. Dziemianowicz-Bąk

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiło swoje stanowisko w sprawie uregulowania minimalnej kwoty refundacji okularów (lub soczewek kontaktowych) korygujących wzrok dla osób pracujących przy komputerze oraz częstotliwości przysługiwania tegoż dofinansowania od pracodawcy. Wynika ono z odpowiedzi na interpelację poselską nr 4813 posłanki Marta Stożek, z dnia 12 września 2024 r.

Praca w majówkę. Czy należy się dodatek?

Zbliżają się 3 ważne dni w roku 2025: 1 maja, 2 maja, 3 maja. Niektórzy w tym czasie pracują. Czy zatem za pracę w majówkę należy się dodatek pieniężny czy inna rekompensata?

REKLAMA

Kto nowym papieżem? Media kreują „papabile”, a Kościół przygotowuje się do konklawe 2025

7 maja rozpoczyna się konklawe, które wybierze nowego papieża. Papież Franciszek niestety już nie żyje, a świat katolicki z napięciem śledzi możliwych następców. Media już teraz lansują swoich faworytów – tzw. papabili. Kim są kandydaci na nowego papieża? Jakie poglądy reprezentują? Czy Kościół czeka kontynuacja, czy radykalna zmiana?

Będą zmiany w kodach recept: S – przyznawanych osobom 65+ oraz DZ – dla osób poniżej 18. roku życia, co do odbioru bezpłatnych leków bądź innych produktów medycznych

Trwają konsultacje w zakresie zmian prawa co do wydawania i realizacji recept. Projekt przewiduje umożliwienie farmaceucie lub personelowi wydającemu uzupełnienia recepty o ten kod. Dzięki temu, pacjent otrzyma produkt bezpłatnie, po uzupełnieniu recepty w aptece, bez konieczności ponownego kontaktu z lekarzem czy dodatkowych wizyt u świadczeniodawcy. Przypominamy też o trwającym w wielu gminach w Polsce tzw. PROGRAMIE LEK. W maju 2025 r. też będą dopłaty do leków, nawet do 300 zł.

REKLAMA