reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowy w firmie > Umowa zlecenia o odzyskanie wierzytelności - WZÓR UMOWY

Umowa zlecenia o odzyskanie wierzytelności - WZÓR UMOWY

W ramach umowy Zleceniodawca zleca Zleceniobiorcy podjęcie wszelkich, zgodnych z prawem, czynności prawnych i faktyczny, celem uzyskania niespełnionych wierzytelności Zleceniodawcy.


UMOWA ZLECENIA ODZYSKANIA WIERZYTELNOŚCI

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:


......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Zleceniodawcą,


a


......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Zleceniobiorcą.


Przedmiot umowy

§ 1

1. Zleceniodawca zleca, zaś Zleceniobiorca zobowiązuje się do dokonywania wszelkich czynności prawnych oraz faktycznych, mających na celu zgodne z prawem doprowadzenie do spłaty należności przez dłużników Zleceniodawcy (zwanych dalej dłużnikami).

2. Strony ustaliły, że czynności określone w ust. 1 dokonywane będą na podstawie każdorazowego pisemnego pełnomocnictwa Zleceniodawcy, określającego dokładnie dłużnika, wobec którego Zleceniobiorca dokonywać będzie czynności określonych w ust. 1, w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy oraz wierzytelność przysługującą Zleceniodawcy względem tego dłużnika. Poszczególne pełnomocnictwa będą załącznikami do niniejszej umowy. Każde pełnomocnictwo otrzymywać będzie kolejny numer ewidencyjny, na który powoływać będą się strony w wykonywaniu niniejszej umowy.

Obowiązki Stron

§ 2

W wykonywaniu niniejszej umowy Zleceniobiorca zobowiązany będzie do dokonywania dozwolonych prawem czynności, obejmujących w szczególności:

a) prowadzenie negocjacji z dłużnikiem w zakresie wysokości i terminów spłaty zadłużenia,

b) stały monitoring spłaty należności,

c) regularnego (w odstępach nie dłuższych niż ............. dni) informowania Zleceniodawcy o przebiegu podjętych czynności i do składania co .............. dni, wskazanej przez Zleceniodawcę osobie, pisemnego sprawozdania z wykonania niniejszej umowy w odniesieniu do poszczególnych dłużników,

d) należytej staranności w zakresie reprezentowania praw i interesów Zleceniodawcy w trakcie negocjacji i innych czynności zmierzających do spłaty przez dłużników należności z których spełnieniem dłużnicy się spóźniają.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr Irena Kamińska-Radomska

Trener etykiety biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama