REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wysokość wynagrodzenia, Hr

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podwyżki dla nauczycieli od września 2019 r. - dodatkowe pieniądze do subwencji

Podwyżki dla nauczycieli od września 2019 r. zostaną sfinansowane z dodatkowych pieniędzy do subwencji oświatowej. Ile wyniesie wynagrodzenie nauczyciela stażysty, kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego?

Wiele pokoleń w jednej firmie - różnice między pracownikami

Wiele pokoleń pracowników w jednej firmie stanowi wyzwanie dla pracodawców. Czym różnią się od siebie młodsi i starsi pracownicy? Jak pogodzić występujące w zespole odmienności?

HR – wczoraj – dziś – jutro. HR (R)evolution

Ostatnie 25 lat to bardzo dynamiczny okres w rozwoju działów HR w polskich firmach. Przez ten krótki czas działy HR przeszły drogę od działów kadr, które tylko w sposób admnistracyjno -  kadrowy obsługiwały pracowników, aż do HR Biznes Partnerów aktywnie wspierających rozwój i towarzyszących pracownikom na każdym etapie ścieżki zawodowej w firmie. Minęło zaledwie ćwierć wieku – niedużo – jednak zmiany jakie zaszły w tym czasie w świadomości pracodawców i pracowników można porównać do skutków rewolucji przemysłowej XIX wieku. W procesie zmiany świadomości jedną z najważniejszych ról odegrali pracownicy działów HR, którzy wiele rozwiązań wprowadzali na żywym organizmie w czasach, gdy w Polsce rodziła się i kształtowała polityka personalna wielu firm.

Candidate Experience krok po kroku

Candidate Experience to pojęcie od wielu lat znane w branży HR, z powodzeniem wykorzystywane jest przy budowaniu wizerunku marek. Dlatego też w sytuacji silnej pozycji kandydata na runku pracy, stale wzrasta świadomość konieczności zadbania o obszar employer brandingowy firmy, który zaczyna się już na etapie zamieszczenia ogłoszenia o pracę. Jak wygląda Candidate Experience budowany przy współpracy z agencją doradztwa personalnego? Na to pytanie odpowiada Magdalena Kamińska, Finance & Professional Services Recruitment Manager w People.

REKLAMA

Wellbeing – lekarstwo na kryzys pracowniczy?

Kryzys pracowniczy oraz nieustanna walka o pracownika spowodowały, że pracodawcy zostali zmuszeni do zmian strategii. Aby utrzymać swój zespół w ryzach oraz zwiększać jego efektywność, managerowie opracowują nowe strategie HR-owe. Jednym z popularnych oraz, przede wszystkim, efektywnych rozwiązań, są projekty z zakresu wellbeing.

Jak prawidłowo określić widełki płacowe w ofercie pracy?

Podanie widełek płacowych w ofercie pracy powoli staje się standardem. Nie ulega wątpliwości, że warto już na tym etapie wskazać wysokość oferowanego wynagrodzenia. Jak prawidłowo określić w ogłoszeniu o pracę widełki płacowe?

Gdzie szukać pracy w sezonie wakacyjnym?

W III kwartale 2019 r. najwięcej pracowników będą poszukiwały firmy z sektora: transportu, logistyki, produkcji przemysłowej oraz przemysłu wydobywczego. W którym regionie Polski firmy będą zwiększały zatrudnienie w sezonie wakacyjnym? Gdzie przewiduje się redukcję etatów?

ABW - zarobki podwładnego i przełożonego

RPO ma wątpliwości co do równego traktowania funkcjonariuszy ABW względem zarobków. Równoległa siatka płac może prowadzić do sytuacji wypłaty wyższego wynagrodzenia podwładnemu niż przełożonemu.

REKLAMA

Pozostała dokumentacja w sprawach związanych ze stosunkiem pracy

Jak już wspomniałam w poprzednim artykule, akta osobowe, są tylko częścią dokumentacji pracowniczej, którą zobowiązany jest prowadzić pracodawca. Pozostała dokumentacja w sprawach związanych ze stosunkiem pracy to m.in.: dokumenty dotyczące ewidencjonowania czasu pracy, dokumenty związane z ubieganiem się i korzystaniem z urlopu wypoczynkowego, a także karta (lista) wypłaconego wynagrodzenia za pracę.

Jak prowadzić akta osobowe pracownika od stycznia 2019 r.?

Jednym z pierwszych zadań jakie dostaje debiutująca kadrowa jest porządkowanie dokumentów pracowniczych, a w szczególności wpinanie dokumentów do akt osobowych, zakładanie teczek albo porządkowanie i wpinanie pozostałej dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracownika. Jest to dobre wprowadzenie do pracy w zawodzie kadrowca.

Trade marketing manager (branża FMCG) - zarobki 2019

Trade marketing manager ma za zadanie koordynować działania marketingowe w punkcie sprzedaży. Co należy do jego obowiązków? Ile w branży FMCG w 2019 r. zarabia trade marketing manager? Jak wysokiej premii może się spodziewać?

Brand manager (branża FMCG) - zarobki 2019

Brand manager branży FMCG opracowuje strategię i kampanie reklamowe dla swoich linii produktów. Jakie inne obowiązki należą do pracowników działów marketingu? Ile w 2019 r. zarabia brand manager? Na jakie premie może liczyć?

Polak najbardziej zestresowanym pracownikiem w całej Europie

Główne problemy rynku pracy w Polsce to niestabilność form zatrudnienia, bezrobocie, niskie wynagrodzenia, przepracowanie i stres. Okazuje się, że Polak jest najbardziej zestresowanym pracownikiem w całej Europie.

Dyrektor ds. marketingu (branża FMCG) - zarobki, obowiązki 2019

Dyrektor ds. marketingu branży FMCG nadzoruje wszystkie działania marketingowe firmy. Co należy do jego obowiązków? Ile w 2019 r. zarabia dyrektor ds. marketingu? Na jakie premie może liczyć?

Dyrektor ds. sprzedaży (branża FMCG) - zarobki, obowiązki 2019 r.

Dyrektor do spraw sprzedaży w branży FMCG tworzy długoterminową politykę handlową przedsiębiorstwa i nadzoruje jej wykonywanie. Od efektywności działu, którym zarządza, zależy rentowność całej firmy. Co należy do obowiązków dyrektora ds. sprzedaży? Ile zarabia się na tym stanowisku w Polsce w 2019 r.? Na jakie premie można liczyć?

Etyka w rekrutacji

Rekrutacja pracownika wymaga odpowiedniego podejścia do kandydata do pracy. Proces pozyskiwania nowego pracownika wpływa na wizerunek pracodawcy. Warto więc dbać o etykę podczas rekrutacji pracownika.

Umiejętności miękkie w branży IT

Obecnie w branży IT pożądane są kompetencje miękkie. Specjaliści z tej branży powinni zainwestować w rozwój umiejętności negocjacyjnych, komunikacyjnych czy biznesowych - radzi ekspert.

Praca w marketingu - wyzwania

Marketing jest obecnie w dobie intensywnej transformacji spowodowanej wprowadzaniem nowych technologii. Praca w marketingu polega więc na umiejętnym wykorzystywaniu innowacyjnych narzędzi przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Jakie wyzwania stoją przed marketerami?

Branża FMCG - przewidywany wzrost wynagrodzeń

Branża FMCG intensywnie się rozwija. Duży wpływ na konsumpcję miał program 500+ oraz wprowadzenie niedziel wolnych od handlu. Jakie są trendy w branży fast-moving consumer goods? Jaki jest przewidywany wzrost wynagrodzeń?

Praca w branży motoryzacyjnej - jakich pracowników brakuje?

Branża motoryzacyjna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Część procesów związanych z pracą ulega automatyzacji. Jakich pracowników w związku z postępem poszukuje się w branży automotive?

Work-life balance w Polsce - różnica między matkami i ojcami

Work-life balance w Polsce wygląda różnie w zależności od tego, czy dotyczy sytuacji matek, czy ojców. Obecnie zdecydowana większość kobiet poświęca się wychowywaniu dzieci i rodzinie. Można jednak zauważyć, że mężczyźni stopniowo zwiększają swój udział w wychowywaniu dzieci. Co można zrobić, aby osiągnąć równowagę między życiem prywatnym i zawodowym?

Minimalne wynagrodzenie pracowników medycznych - kwota bazowa wyższa od lipca 2019 r.

Kwota bazowa, o której mowa jest w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych, zostanie odmrożona i będzie wyższa. Ile wyniesie kwota bazowa od lipca 2019 r.?

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji? - metoda Hogana

Często bardzo trudno jest wyłonić najlepszych kandydatów na dane stanowisko pracy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas rekrutacji? Poznaj metodę dr. Roberta Hogana.

Jak zarządzać projektami HR

Jak dobrze zacząć, zachować kontrolę i poradzić sobie z największymi problemami? Z artykułu dowiesz się: Jakich kompetencji do osiągnięcia sukcesu potrzebuje dział HR? Jakie są najczęściej popełniane błędy przez HR? Na czym polega metoda 12 pytań KISS PM®?

Nauczmy się mówić o zarobkach

Jednym z podstawowych tematów tabu wśród Polaków są pieniądze. Nie potrafimy, nie lubimy i nie chcemy o nich rozmawiać. Jest to jednak o tyle uciążliwe, że w tej materii gubimy się także podczas dialogów z pracodawcami, a to często przekłada się na nasze niezadowolenie z ostatecznie wynegocjowanych warunków pracy.

Urlop wypoczynkowy po rodzicielskim – jak jest płatny?

Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy wykorzystany bezpośrednio po urlopie rodzicielskim zależy od tego, czy pracownik otrzymywał tylko stałe, czy także zmienne składniki wynagrodzenia. Jak jest płatny taki urlop?

Wysokość odprawy i zasiłku za urlop na przekwalifikowanie – wyrok TSUE

Wysokość odprawy z tytułu rozwiązania umowy o pracę oraz zasiłku za urlop na przekwalifikowanie pracownika będącego na urlopie rodzicielskim w niepełnym wymiarze należy ustalać na podstawie wynagrodzenia za pracę w pełnym wymiarze. Czy przeciwna regulacja krajowa stanowi dyskryminację ze względu na płeć?

Wynagrodzenie nauczycieli za maj 2019 r.

Za kwiecień 2019 r. strajkujący nauczyciele mieli zapłacone z góry. Jednak zgodnie z prawem za czas strajku wypłata się nie należy. Jakie wynagrodzenie nauczyciele otrzymają więc w maju 2019 r.? Czy zostanie odpowiednio pomniejszone o czas strajku w kwietniu?

Matryca kompetencji pracownika - wzór

Matryca kompetencji pracownika stanowi odpowiedź na sprawne zarządzanie zespołem i jego rozwój. Czym jest matryca kompetencji? Jakie korzyści płyną z zastosowania matrycy? Poznaj wzór matrycy kompetencji.

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Zgodnie z rządową propozycją wynagrodzenia nauczycieli wzrosną od 515 zł do 706 zł. Ile zarobi nauczyciel stażysta, kontraktowy, mianowany, a ile dyplomowany od 1 września 2019 r.?

Silver tsunami na rynku pracy - co to jest?

Silver tsunami to określenie pokolenia dojrzałego. Statystyki ukazują coraz większy udział pracowników 55+ na rynku pracy. Czy warto zatrudniać dojrzałych pracowników? Jakie korzyści mogą przynieść dla firmy i kraju?

Najwyższe zarobki w Warszawie, najniższe w Białymstoku - podsumowanie 2018 r.

Najwyższe zarobki w sektorze przedsiębiorstw w 2018 r. odnotowano w Warszawie, Gdańsku i Katowicach, a najniższe w Białymstoku. Dlaczego w stolicy zarabia się więcej? Ile wynosi średnia wysokość wynagrodzenia w największych miastach w Polsce?

Kultura odrzucania kandydatów, czyli mini poradnik dla rekruterów

Internet jest niezwykłą skarbnicą wiedzy i możliwości dla osoby poszukującej pracy. Złote rady jak się zachować (bądź nie) podczas rozmowy kwalifikacyjnej można znaleźć za jednym kliknięciem myszki. A czy dla rekrutera równie łatwe jest znalezienie informacji, co powinien a czego nie w kontaktach z kandydatami, szczególnie w tak newralgicznym momencie procesu jakim jest odrzucanie aplikacji?

Wysokość wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - opinia Konfederacji Lewiatan

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada obligatoryjność określania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę. Podanie wysokości wynagrodzenia na etapie ogłoszenia o pracę ułatwia rekrutację i wzmocnia zaufanie pomiędzy stronami stosunku pracy. Jednak opinia Konfederacji Lewiatan na temat ustawowego uregulowania obowiązku i ustanowienia kar za jego nieprzestrzeganie jest negatywna.

Strajk a wynagrodzenie pracowników - bezprawna refundacja

Za okres strajku pracownicy nie zachowują prawa do wynagrodzenia. Reguluje to ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zapowiadana przez niektóre samorządy refundacja wynagrodzenia byłaby zatem bezprawna.

HR to dziś dużo więcej niż rekrutacja

Już około 20 mln Polaków (aż 47 proc. całej populacji kraju) wykorzystuje portale społecznościowe do poszukiwania pracy. W stwierdzeniu, że polski rynek pracy przeniósł się do portali społecznościowych nie ma więc wiele przesady. Z tak ogromnym kanałem komunikacji musi się liczyć każdy, kto chce skutecznie konkurować pozyskiwać pracowników. To nie jedyna ważna zmiana, jakie zdaniem ekspertów będą wyznaczać trendy w obszarze nowoczesnego HR.

Rola HR w budowaniu skutecznych zespołów

Dział HR powinien dążyć do większego zaangażowania i produktywności pracowników, co często próbuje się osiągnąć poprzez tworzenie zespołów projektowych. Jeśli jednak „haerowcy” mają rozwijać udaną współpracę, to warto zapytać o to, jak funkcjonuje ich własny zespół? Skuteczny „HR-team” może (i powinien) stanowić inspirację dla innych.

Minimalne wynagrodzenie bez dodatku stażowego – negocjacje wynagrodzenia od 1 września 2019 r.

Projekt ustawy wyłączający dodatek stażowy z minimalnego wynagrodzenia za pracę przewiduje negocjacje stron umów dotyczące zmiany wysokości wynagrodzenia. Przepisy przejściowe mają wejść w życie 1 września 2019 r. Dotyczą umów zawieranych w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych i innych.

Ile zarabia europoseł?

Europoseł zarabia dziesięć razy więcej od polskiego posła. Mówi się o kwocie nawet miliona złotych rocznie. W Polsce kwota ta będzie wynosiła 100 tys. zł netto. Ile wynosi wynagrodzenie europosła?

Wymarzona praca dla informatyka - raport

Pracownicy z branży IT są poszukiwani przez wielu pracodawców. Jak zachęcić ich do pracy w swoim zespole? Raport "Cztery osobowości, jeden rynek pracy" podpowiada jak wygląda wymarzona praca dla informatyka.

Transformacja rynku pracy

Transformacja rynku pracy podyktowana jest starzeniem się społeczeństwa oraz wpływem technologii na pracę. Konieczne jest czerpanie wzorców z innych państw stosujących dobre praktyki. Uwidacznia się potrzeba podnoszenia i zmiany kwalifikacji zawodowych, zwiększenie swobody w relacji pracownik-pracodawca oraz modyfikacja systemu edukacji w Polsce.

Oczekiwania pracowników w stosunku do miejsca pracy

Okazuje się, że oczekiwania pracowników skupiają się na swobodnej atmosferze w miejscu pracy. Zatrudnieni preferują bezpośredni język komunikacji i chcą integrować się ze współpracownikami. Co więcej, pracownicy chętnie wzięliby udział w akcjach charytatywnych podejmowanych przez pracodawcę.

Najwyższe podwyżki wynagrodzeń w 2018 r. - najlepsze branże

Najwyższe podwyżki wynagrodzeń w 2018 r. odnotowano w górnictwie, produkcji farmaceutyków, przemyśle spożywczym i tekstylnym. Sprawdź kolejne branże, które są najlepsze pod względem podnoszenia płac pracowników.

Zwolnienie tempa wzrostu wynagrodzeń w 2019 r.

W 2019 r. nastąpi zwolnienie tempa wzrostu wynagrodzeń. W porównaniu do 2018 r. bezrobocie znacząco wzrosło. Może to wskazywać na zmniejszenie zapotrzebowania na pracę.

Związki w miejscu pracy - czy można zakazać?

Związki pomiędzy pracownikami w miejscu pracy mogą oddziaływać na wykonywanie obowiązków przez pracowników, ale nie muszą. Jak Polacy oceniają bliższe kontakty ze współpracownikami? Czy pracodawca może ich zakazać?

Wysokość przeciętnego wynagrodzenia za pracę w 2018 r.

Prezes GUS podał wysokość przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale 2018 r., wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia bez wypłat nagród z zysku za ten sam okres oraz kwotę przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2018 r. O ile procent wzrosło w porównaniu do 2017 r.?

Pracownik odchodzi z firmy - 4 prawidłowe zachowania pracodawcy

Gdy pracownik odchodzi z firmy, często pracodawcy pod wpływem emocji nie kontrolują swoich zachowań. Poznaj 4 prawidłowe zachowania pracodawcy w takiej sytuacji. Należy zastanowić się, dlaczego pracownik postanawia odejść. Jeśli jest to dobry pracownik, warto pomyśleć nad przekonaniem go do pozostania w firmie. Jak to zrobić?

Luka płacowa maleje - różnica w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn

Luka płacowa w Polsce jest coraz mniejsza. Różnica w wysokości wynagrodzeń kobiet i mężczyzn jest jedną z najniższych w Europie. Kobiety zarabiają o 7,2% mniej od mężczyzn, przy czym średnia unijna to 16,2%.

Elastyczny czas pracy i praca zdalna - oczekiwania pracowników

Pracownicy najbardziej cenią sobie elastyczny czas pracy i pracę zdalną. 81% chciałoby mieć możliwość elastycznego rozpoczynania i kończenia pracy w zależności od natężenia obowiązków służbowych. Natomiast 76% najbardziej ucieszyłaby praca zdalna, nawet kosztem własnego miejsca w biurze.

Strategia wynagrodzeń - od czego zacząć?

Strategiczne podejście do wynagrodzeń w nowoczesnej firmie jest regułą. Jakie są trendy w zarządzaniu wynagrodzeniami?

REKLAMA