REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiany w 800 plus. Sprawdź, czym zaskoczy cię lipiec 2024 r. Trzy grupy uprawnionych nie dostaną przelewu w terminie.

800+ 800 plus terminarz przelew lipiec 2024
Zmiany w 800 plus. Sprawdź, czym zaskoczy cię lipiec 2024 r. Trzy grupy uprawnionych nie dostaną przelewu w terminie.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Przelewy 800 plus są wykonywane transzami i trafiają na konta uprawnionych w ściśle określonych terminach. Jednak w terminarzu wypłat zdarzają się zmiany. Tak właśnie jest w lipcu 2024 r., gdy w ciągu miesiąca nastąpią aż trzy zmiany.

Przelewy 800 plus są wykonywane transzami

W czerwcu 2024 r. rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy dla świadczenia wychowawczego nazywanego potocznie 800 plus. To w tym miesiącu zaszło też najwięcej zmian w terminach wypłaty świadczenia, co miało związek z terminami składania przez uprawnionych wniosków. Jednak również lipcowy terminarz wypłat może zaskoczyć i warto mu się przyjrzeć, bo są w nim aż trzy nadprogramowe zmiany.
Przelewy 800 plus są wykonywane transzami i trafiają na konta uprawnionych w ściśle określonych terminach, które przypadają 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 oraz 22 dnia miesiąca. Termin, do którego uprawniony zostanie przypisany na początku okresu rozliczeniowego, pozostaje dla niego aktualny aż do końca maja kolejnego roku.

REKLAMA

Sobota i niedziela zmieniają termin wypłaty

Warto zwracać uwagę na to, w jakich dniach tygodnia przypadają poszczególne terminy wypłaty i czy będzie możliwość ich dotrzymania. W lipcu 2024 r. termin wypłaty przypadający na 7 dzień miesiąca wypadnie w niedzielę, a co za tym idzie, wypłata zostanie zrealizowana już 5 lipca. Analogiczna sytuacja będzie 14 lipca, który również wypada w niedzielę. Przesunięcie wypłaty na 12 lipca sprawi, że tego dnia będzie miała miejsce wypłata świadczeń z dwóch terminów – 12 i 14 lipca. Zmiana będzie też konieczna przy wypłacie 20 dnia miesiąca, który to dzień przypadnie w lipcu w sobotę – przelewy zostaną zrealizowane w piątek 19 lipca.
Świadczenie Rodzina 800 plus jest głównym narzędziem państwa mającym wspomagać rodziców w wychowaniu dzieci. Choć wciąż mówi się o zmianie zasad jego przyznawania, nie będą one jeszcze dotyczyły bieżącego okresu rozliczeniowego. Wnioski o przyznanie świadczenia na okres od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. można było składać od lutego 2024 r. Ciągłość w wypłatach była zapewniona tym rodzicom, którzy złożyli wniosek do końca kwietnia. Jeśli zrobili to w czerwcu, pieniądze wraz z wyrównaniem trafią na ich konta najpóźniej do końca sierpnia. Jeśli jednak ktoś się zagapił i nie złożył wniosku przed 1 lipca 2024 r., nie otrzyma już wyrównania  za czerwiec. Odmienne zasady przyznawania świadczeń dotyczą tylko nowonarodzonych dzieci, których rodzice mają 3 miesiące od chwili ich narodzin na złożenie wniosku o przyznanie świadczenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Projekt nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Do polskiego prawa zostaną wdrożone przepisy unijne. Jakie będą zmiany?

Obecna ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę zostanie zastąpiona nową ustawą, która implementuje do polskiego prawa europejskiej dyrektywy adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w Unii Europejskiej. Przepisy nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu powinny być wdrożone do 15 listopada 2024 r.

Renta wdowia wraca pod obrady Sejmu. Znamy już datę

Posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy w sprawie renty wdowiej. Tak wynika z planu czterodniowego posiedzenia Sejmu. Zajmą się tym ważnym dla wdów i wdowców projektem dokładnie w czwartek 25 lipca.

Sieć dróg płatnych będzie rozszerzona. Idzie nieuniknione

Resort infrastruktury pracuje nad przepisami, których celem jest rozszerzenie sieci dróg objętych elektronicznym systemem poboru opłat. Z informacji opublikowanych na stronie KPRM wynika, że chodzi o autostrady i drogi ekspresowe oddane do użytku po 2017 r.

Zostało tylko kilka dni. Pobierz i przygotuj z nami wniosek o bon energetyczny [komu przysługuje bon energetyczny, treść wniosku, jak złożyć, termin wypłaty świadczenia]

W ramach rekompensaty za częściowe odmrożenie cen energii elektrycznej uprawnieni mogą otrzymać bon energetyczny. Wnioski o to świadczenie można składać od 1 sierpnia. Przewiduje się, że najliczniejszą grupę objętą wsparciem, ok. 12,5 mln, stanowią gospodarstwa domowe. Sprawdź, czy masz prawo do bonu energetycznego, pobierz wniosek i go wypełnij!

REKLAMA

Zmiany w kodeksie pracy są pewne. Będziemy pracowali krócej. Jak będzie wyglądała praca przez 4 dni w szpitalach? Wiemy to.

Trwają prace nad wprowadzeniem najkorzystniejszego rozwiązania w zakresie skrócenia tygodnia pracy. I choć niewiadomych jest nadal wiele, to jest już pewne, że zmiany nas nie ominą. Wielu z nas trudno to sobie wyobrazić, szczególni, gdy chodzi o takie sfery naszego życia, jak służba zdrowia.

Stypendium dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. Nie tylko średnia ocen brana pod uwagę

W poniedziałek, 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2024/2025. Sprawdź, jakie stypendia przysługują uczniom. Jakie warunku muszą spełnić? Co oprócz średniej ocen jest brane pod uwagę? Ile maksymalnie mogą wynosić poszczególne stypendia?

300 zł na wyprawkę szkolną. Jak odwołać się od decyzji ZUS?

Rodzice mogą ubiegać się o dofinansowanie do szkolnej wyprawki. Co w sytuacji, gdy Zakład Ubezpieczeń Społecznych odmówi przyznania świadczenia 300 plus? Czy można się odwołać od takiej decyzji?

Zasiłek pielęgnacyjny 2024 i 2025 r.

Zasiłek pielęgnacyjny 2024 i 2025 r. Sprawdź, ile aktualnie wynosi zasiłek pielęgnacyjny. W 2024 r. kwota zasiłku pielęgnacyjnego podlega weryfikacji. Ile będzie wynosić od 1 listopada 2024 r.? Kto może skorzystać z zasiłku pielęgnacyjnego? Komu nie przysługuje? 

REKLAMA

Już wiadomo, który rodzic skorzysta w rozliczeniu podatkowym 2025. Ten, który bardziej się angażuje. Jest odpowiedź Ministra Finansów

Który rodzic skorzysta w rozliczeniu podatkowym? Ten, który bardziej się angażuje. Jest odpowiedź Ministra Finansów, z której wynika, samo płacenie alimentów to za mało, by pozbawić drugiego rodzica status samotnie wychowującego dziecko.

System kaucyjny w praktyce. Nie zgniataj, bo nie będzie zwrotu kaucji

System kaucyjny zakłada, że puste opakowania objęte systemem będzie można zwracać. Bedą one specjalnie oznakowane. W związku z tym nie należy zgniatać opakowań, aby mieć szansę na odzyskanie kaucji. Chodzi o butelki plastikowe do 3 litrów oraz puszki metalowe do 1 litra.

REKLAMA