| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Najwcześniejszy możliwy termin wyborów parlamentarnych: 13 października 2019 r.

Najwcześniejszy możliwy termin wyborów parlamentarnych: 13 października 2019 r.

Zdaniem wicepremier Beaty Szydło 13 października 2019 r. może być dniem wyborów, jednak za wcześnie jest na przesądzanie tej daty. Wybory parlamentarne w Polsce zarządza Prezydent.

Szydło: 13 października może być dniem wyborów, za wcześnie na przesądzanie daty

13 października to najwcześniejszy możliwy termin jesiennych wyborów parlamentarnych, może być dniem wyborów, ale jest za wcześnie na przesądzanie daty – wskazała w piątek wicepremier Beata Szydło.

Beata Szydło była pytana w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, czy jest ziarno prawdy w spekulacjach, że 13 października to możliwy termin wyborów.

"To najwcześniejszy możliwy termin, który wynika z kalendarza wyborczego, i jest prawdopodobne, że może on być dniem wyborów, oczywiście. Z tym że za wcześnie jeszcze na przesądzanie tej daty. Datę wyborów ogłasza pan Prezydent, więc na pewno będzie decydująca jego opinia w tej sprawie" – powiedziała.

Zgodnie z Konstytucją wybory do Sejmu i Senatu zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

Polecamy serwis: Wybory

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »