REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybory 2023: Na liście PiS w okręgu nr 36 m.in. M.Maląg, K.Sójka, J.Dziedziczak, T.Ławniczak i J. Mosińki

głosowanie wybory
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Na liście PiS w wyborach do Sejmu w okręgu numer 36, obejmującym m.in. Kalisz i Leszno, są m.in. Marlena Maląg, Katarzyna Sójka, Jan Dziedziczak, a takżeTomasz Ławniczak, Jan Mosińki i Piotr Kaleta.
rozwiń >

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje w sobotę listy wyborcze w poszczególnych okręgach. W Kaliszu kandydatów przedstawiła minister Marlena Maląg.

REKLAMA

Maląg o rozwoju i bezpieczeństwie

"Mobilizujemy się do działania, bo te wybory pokażą, jaka będzie Polska i czyja będzie Polska" – stwierdziła Maląg, dodając, że silna, biało-czerwona drużyna - odpowiedzialna formacją, jaką jest PiS - gwarantuje dalszy rozwój i bezpieczeństwo.

"Głęboko wierzymy, że Polska dalej będzie się rozwijała, tak jak przez te osiem lat. Mamy przygotowany program, wizję Polski, nie ma cztery najbliższe lata, ale co najmniej osiem” – dodała.

Maląg, która otwiera listę w Kaliszu podała, że drugie miejsce na liście ma Katarzyna Sójka. "Pani doktor, minister zdrowia, parlamentarzystka, lekarz, człowiek dobrego serca, działający dla innych” – powiedziała o szefowej MZ minister Maląg.

Trzecie miejsce na liście zajmuje Jan Dziedziczak

Trzecie miejsce na liście zajmuje Jan Dziedziczak. "Minister, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą. Osoba o wieloletnim doświadczeniu parlamentarnym, pierwszy rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość” – wskazała minister.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na czwartym miejscu Tomasz Ławniczak

Na czwartym miejscu na liście wyborczej do Sejmu znalazł się poseł Tomasz Ławniczak, nauczyciel i były wicestarosta ostrowski. Jak powiedziała minister Maląg o kandydacie „to wyjątkowo skromna osoba, ale bardzo pracowita”. „Samorząd i działanie na rzecz drugiego człowieka to jego pasja, ale też działanie na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej” – mówiła.

Piąte miejsce Jan Mosińki

Piąte miejsce zajął poseł Jan Mosińki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. "To ikona Solidarności w Kaliszu. Ciężko pracuje i pokazuje, jak ważne jest poszanowanie praw pracowniczych i integrowanie społeczeństwa” – wskazała minister Maląg.

Na szóstym miejscu Piotr Kaleta

Na szóstym miejscu znalazł się poseł Piotr Kaleta, o którym minister rodziny i polityki społecznej powiedziała, że ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla bezpieczeństwa Polski.

Siódme miejsce przypadło staroście powiatu jarocińskiego Lidii Czechak. Łącznie w okręgu kaliskim do Sejmu wystawiono 24 kandydatów. Listę zamyka sekretarz gm. Opatówek Krzysztof Dziedzic.

Okręg ostrowski

Do Senatu z okręgu ostrowskiego startować będzie Łukasz Mikołajczyk, były wojewoda wielkopolski, obecnie dyrektor ds. administracyjnych w Akademii Kaliskiej. Kandydatem w okręgu kaliskim jest Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej, były minister zdrowia. (PAP)

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ bak/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rodzic musi płacić alimenty, gdy zabiera dziecko na wakacje? Co z opłatami za mieszkanie i media? Sprawdź, co na to prawo.

Czy można zrobić niższy przelew, skoro poniosło się koszty wakacyjnego wyjazdu? Dostosowanie wysokości wakacyjnych alimentów do potrzeb dziecka i rodziców jest jednak możliwe.

Ponad 4000 zł wsparcia miesięcznie może uzyskać samotny rodzic na okres zasiłkowy 2024/2025. Jak połączyć świadczenia?

Ponad 4000 zł wsparcia miesięcznie będzie mógł uzyskać samotny rodzic na okres zasiłkowy 2024/2025. Jak powinna połączyć świadczenia, by otrzymać taką kwotę? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

Po raz kolejny przesunięto termin wdrożenia obowiązku stosowania e-Doręczeń. Podobno to już ostatnie przesunięcie

Termin powszechnego wdrożenia obowiązku e-Doręczeń został przesunięty na 1 stycznia 2025 r. Do tego czasu zostaną przeprowadzone zmiany legislacyjne, które ułatwią wykorzystywanie tych usług w sferze cyfrowej w pierwszym roku obowiązywania.

Można przedłużyć ważność orzeczeń o niepełnosprawności do 31 marca 2025 r. Ale czy wiesz, co zrobić, żeby nie stracić uprawnień,

Co dalej z orzeczeniami o niepełnosprawności? Można przedłużyć ich ważność do 31 marca 2025 roku i ustrzec się przed utratą uprawnień, Są jednak warunki, które trzeba spełnić. Sprawdź, czy wiesz jakie.

REKLAMA

Renta wdowia we wszystkich możliwych wariantach zbiegu świadczeń. Pytanie tylko: kiedy?

Wciąż nie wiadomo kiedy renta wdowia wejdzie w życie. Na ten moment wiemy jedynie, że Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ma sprecyzować katalog praw do świadczeń emerytalno-rentowych, do których będzie można stosować regułę zbiegu prawa do kilku świadczeń emerytalno-rentowych. Katalog ma obejmować wszystkie możliwe warianty.

ZNP: Wynagrodzenia nauczycieli powiązane z przeciętnym wynagrodzeniem, podwyżki w 2025 r. co najmniej o 15 proc., wycieczka szkolna jak wyjazd służbowy

ZNP poinformował, że przesłał do MEN katalog spraw wymagających pilnego uregulowania oraz konkretne propozycje rozwiązań w zakresie wynagrodzeń nauczycieli. Związkowcy chcą m.in. jak najszybszego podjęcia prac nad powiązaniem wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Emerytury stażowe: Duda interweniuje, Hołownia odpowiada, prace nad ustawami zostaną wznowione pod koniec lipca

W Sejmie znajdują się dwa projekty dotyczące emerytur stażowych. Projekty zostaną rozpatrzone przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny pod koniec lipca.

Od 95 zł do 135 zł. Zasiłek rodzinny na lata 2025–2027. Nie takiej podwyżki spodziewały się rodziny.

95 zł, 124 zł i 135 zł – to kwoty zasiłku rodzinnego na lata 2025–2027. Czy to oznacza, że obserwujemy stopniowe wygaszanie świadczenia? Pobiera je coraz mniej rodzin, a celem wydaje się być dalsze pomniejszanie kręgu uprawnionych.

REKLAMA

Strażnicy miejscy już zatrzymują kierowców. Ich samochody są wykluczone, wyświetlają się na czerwono w strefie czystego transportu (SCT)

Od początku lipca strażnicy miejscy pouczyli już kilkudziesięciu kierowców, którzy wjechali do strefy czystego transportu w Warszawie nieuprawnionym autem. System widzi, które samochody są dopuszczone do ruchu w strefie czystego transportu (SCT), a które nie.

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności 400 tys. osób kończy się 30 września. Będą przedłużone do 31 marca 2025 r. pod jednym warunkiem

W dniu 30 września 2024 r. upłynie ważność orzeczeń o niepełnosprawności prawie 400 tys. osób. Nowelizacja ustawy (której projekt został opublikowany 11 lipca 2024 r.) o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ma pozwolić na zachowanie statusu osób niepełnosprawnych przez okres oczekiwania na wydanie nowego orzeczenia - ale nie dłużej niż do 31 marca 2025 r. Chodzi o zabezpieczenie tych osób przed nagłą utratą otrzymywanych świadczeń i uprawnień przysługujących na podstawie dotychczasowego orzeczenia. MRPiPS chce także ograniczyć spiętrzenie w czasie wniosków o nowe orzeczenie o niepełnosprawności.

REKLAMA