REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Palenie na balkonach zostanie zakazane? Jest komentarz Ministra Zdrowia

Palenie na balkonie
Palenie na balkonie
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, wyraziła swoje wątpliwości co do możliwości wprowadzenia zakazu palenia papierosów na balkonach. "Wygląda na to, że jest to zbyt radykalne. Nie jestem przekonana, czy jest to możliwe do zrealizowania" - powiedziała podczas czwartkowej konferencji.

Podczas konferencji, minister Leszczyna została zapytana o petycję dotyczącą zakazu palenia papierosów na balkonach, która została przesłana do Ministerstwa Zdrowia. Została również zapytana, czy ministerstwo planuje wprowadzić regulacje w tej sprawie.

REKLAMA

Zdrowie versus wolność

Minister Leszczyna podkreśliła, że “mamy tu do czynienia z dwoma wartościami - zdrowiem własnym i innych oraz wolnością”. Nie mieliśmy jeszcze okazji omówić tej petycji z moimi współpracownikami z Departamentu Zdrowia Publicznego. Wydaje mi się, że jest to zbyt radykalne. Wydaje mi się to bardzo skomplikowane. Nie jestem przekonana, czy jest to możliwe do wprowadzenia - powiedziała minister zdrowia.

Projekt dotyczący e-papierosów

Minister przypomniała również o projekcie przygotowanym przez resort dotyczącym e-papierosów. Mamy tu do czynienia z dwoma różnymi opiniami, dwoma projektami, które pojawiają się w naszych rozmowach z różnymi ekspertami. (…) To, co jest bliższe, bo wydaje mi się, że moglibyśmy to zrobić naprawdę szybko, to zakaz e-papierosów, które nie zawierają nikotyny, tak aby nie były dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia - podkreśliła Leszczyna. Dodała, że chciałaby “przeforsować ten projekt naprawdę szybko” i w tej sprawie prowadzi rozmowy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Petycja o zakaz palenia na balkonach

Petycję dotyczącą wprowadzenia zakazu palenia wyrobów tytoniowych i e-papierosów na balkonach i w oknach budynków wielorodzinnych przesłano do resortu zdrowia 5 maja 2024 r.

Autorzy petycji argumentują, że osoby niepalące nie mogą korzystać z balkonów, ponieważ są narażone na dym papierosowy. Podkreślają, że dla wielu osób starszych, które nie wychodzą z domu, wyjście na balkon to jedyny kontakt z otoczeniem. Dodatkowo, dym papierosowy dostaje się do mieszkań, co naraża na niego jeszcze większą liczbę osób, w tym dzieci.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy alimenty natychmiastowe weszły w życie?

Na jakim etapie są prace związane z wprowadzeniem tzw. alimentów natychmiastowych i tablic alimentacyjnych? Jakie są aktualne przepisy?

Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

5 390 zł miesięcznie stypendium dla młodych naukowców. Kto otrzyma w 2024 r.?

Ministerstwo Nauki przyznało stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, reprezentującym 53 różne dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. 

NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł"

Tyle gminę kosztuje trzy lata upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. 54 800 zł (niestety bez odsetek). Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały, że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

REKLAMA

Whistleblowing jako wsparcie organizacji

Wiele podmiotów sektora prywatnego i publicznego stanie przed dylematem: Czy potraktować wdrożenie systemu wyłącznie jako koszt związany z obowiązkiem prawnym, czy jako szansę na poprawę bezpieczeństwa i doskonalenie organizacji?

MRPiPS odpowiada: „Stare” i „nowe” świadczenie pielęgnacyjne a 1500 zł od 1 października 2024 r.

Ministerstwo pracy potwierdziło możliwość łączenia „nowego” świadczenia pielęgnacyjnego z nowymi świadczeniami (od 1 października 2024 r.) 1500 zł z programu Aktywni Rodzice.

Pracownicy: Źle przyznawane dodatki do wynagrodzeń. Od 1 lipca dalej poniżej pensji minimalnej brutto

W dalszym ciągu wynagrodzenia pracowników samorządowych są poniżej pensji minimalnej. Nie zmieni się to od 1 lipca. Do pieniędzy z budżetu na pensje muszą się dorzucić poszczególne JTS. Dalej tylko 50-150 zł daje awans. No i RIO wykrywa błędy w przyznawaniu dodatków (zaznaczając, że na szczęście nie błędy nie są masowe).

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom. 

REKLAMA

Parkowanie na chodnikach. Szykują się zmiany, ale czy już w 2025 r.? W sprawie działa Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czy nadchodzi koniec parkowania na chodnikach? Ta sprawa niezmiennie budzi emocje. Zainteresował się nią Rzecznik Praw Obywatelskich. Aktywiści proponują na postój pojazdu na drodze dla pieszych tylko w miejscach wyznaczonych.

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Sygnalista, po powzięciu informacji o naruszeniu prawa w zakresie objętym ustawą, będzie mógł dokonać jego zgłoszenia.

REKLAMA